Skocz do zawartości
papa1985

Abit Ip35-e I Ustawienie Timingow Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam drobrny problem, poniewaz kiedy ustawie timingi w biosie na takie jakie maja moje pamieci 4-4-4-12 i podniose FSB obojetnie ile, to zwiesza mi sie juz przy starcie, odrazu bios (musze resetowac) natomiast kiedy zostawie na auto tzn by spd to wszystko chodzi dobrze i fsb podnosze procka se krece do 3,6 i wszystko chodzi dobrze. Z tym ze slyszalem ze jezeli podczas OC sie nie ustawi timingow w biosie to moga wystepowac pozniej problemy w systemie, zwisy itp. czy to prawda? czy naprawde koniecznie trzeba ustawic timingi pamieci w biosie przy OC procesora?? dodam ze przy podkrecaniu procka zmniejszam dzielnik pamieci tak ze sam Ram chodzi ze standardowa czestotliwoscia, poniewaz te Geil Black Dragon okazaly sie niewypalem i (niemaja radiatorow i sie grzeja, boje sie ze jezeli nie zmniejsze dzielnika to je spale)

 

pamieci mam takie (identyczne) :

 

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/Pami...pelny,id,47490/

 

aha... a bez podnoszenia FSB timingi moga byc ustawione w biosie i chodzi wszystko OK bez problemowo.

 

P.S. Przepraszam za brak Polskich znakow ale mam Viste (ANG)

 

 

 

Wybaczcie

 

 

 

widze ze link niedziala wiec opis pamieci zamieszcze ponizej:

 

producent GeiL

rodzaj pamięci DDR2 DIMM

standard DDR2-800 (PC2-6400)

pojemność pamięci 1 024 MB (w komplecie 4 sztuki, razem 4 GB)

ilość kontaktów [pin] 240 szt.

częstotliwość pracy 800 MHz

przepustowość 6 400 MB/s

timingi 4-4-4-12

napięcie 1,9 - 2,5 V

radiator tak

obsługa ECC nie

rejestrowane nie

low-profile nie

markowe [major] tak

dodatkowe informacje pudełko zabezpieczające

złocone styki

specjalna grafika Black Dragon

Edytowane przez papa1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś napięcie dla pamieci? Standardowo płyta ustawia chyba 1.8v i to może być powód zwisów. Daj ~2.1v i ustaw timinigi jak podałeś. W razie niestabilności zwiekszaj, ale raczej staraj sie nie przekraczać max tego, co napisane na naklejce kośći - wnioskuje z twojego opisu, że to 2.5v - to już dużo.

Inna kwestia, to wersja BIOS. Abit wydał zwalony Bios 1.3, który zawsze ustawiał napięcie dla Ramu 1.8v niezależnie od ustawień. Jak już wgrywasz Bios, to zapodaj najnowszy 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. napiecie w aktualnej chwili mam ustawione na 2.0V bo tak jest napisane na nakljece od pamieci. wsumie moge was posluchac i zwiekszyc napiecie. ale czy zwiekszenie napiecia niespowoduje wiekszego grzania sie pamieci?? bo te pamieci nie maja radiatorow i z tego co wiem i tak sie dosc ostro grzeja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...