Skocz do zawartości
robowsky

Msi P45 Diamond

Rekomendowane odpowiedzi

For MSI, no less than five P45 motherboards were presented at their stand! The P45 Neo is a basic model in DDR2 while the P45 Neo3 adds a heatpipe based cooling system. Next comes the P45 Platinum with a DDR2 and DDR3 version (a combination of the two should arrive later), adding amongst other things two additional SATA (for a total of 8), a second PCI Express x16 port and new MOSFETS specific to MSI. This last component is called DrMos and is announced as being more efficient and heating up less. Finally, the P45 Diamond goes even further by integrating a PCI Express IDT bridge which allows having 3 graphic ports as well as no less than 13 SATA ports !

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu, banki pamięci jak najbardziej.. Raczej MSI nie jest zbyt lubiana :E Ja tam nic nie mam ale jak na p45 to Asus p5q i nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co poważnie mnie w niej razi, to wtyczka molex koło PCI-E :mur: Mam więc pytanie - czy to standard wymagany do zasilania, czy tylko dodatek np do CrossFireX jakiś. Na mojej obecnej DFI mam podobne "udziwniacze" i ich podłączenie w single GPU nie jest wymagane.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uh, dawno się na Intelu nie siedzaiło :> Może mi ktoś objaśnić funkcje poszczególnych opcji zanim się wezmę za OC?

 

MCH Voltage (Ustawione 1.5V)

MCH GTL REF (Ustawione Auto)

VTT FSB Voltage (Ustawione 1.3V) - ile max dla E8400?

ICH VOLTAGE (Ustawione Auto)

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby za fajne... BSODy leca aż miło od FSB 400 z all na auto, vcore 1.350. Przydałyby sie jednak jakieś konkrety, żeby to optymalnie pustawiać.

 

PS: Za co odpowiada opcja Spread Spectrum? (czy jakos tak ;])

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiasz na auto. W przeciwnym wypadku wskazana duza ilosc srodkow uspokajajacych.

Na auto to wskazany jest miernik ;)

 

PS: Za co odpowiada opcja Spread Spectrum? (czy jakos tak ;])

Ustaw Disabled

Spread Spectrum - widmo rozproszone. Ma to być do eliminowania zakłóceń wytworzonych przez przełączanie się tranzystorów na inne komponenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety stabilność to na razie marzenie, przy takich ustawieniach wala non stop BOSY, ale coś mi się wydaje że pamięci zamulają:

 

CPU V: 1.303v

CPU GTL REF0: 0.7904v

CPU GTL REF1: 0.8304v

DRAM Volt: 1.9v

MCH Volt: 1.4v

MCH GTL REF: 0.7886v

VTT FSB: 1.25v

ICH Volt: 1.7v

 

Znalazłem tez CPU CLK SKEW i MCH CLK SLKEW ale nie mam pojęcia jakie tu wartości zastosować na początek: przedział jest o 100 do 1500ps.

A co z opcja CPU AMPLITUDE CONTROL i ustawieniami w niej od 700 do 1000 Mv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K8*rwa nic nie pomaga :damage_wall: Okazało się, że na PCB sa zwordki, które zmieniają startowe FSB (od 200 do 400 w zależności od ustawienia). Tylko co z tego, skoro mobo nadal BSODy przy włażeniu do windy serwuje jak szalona? Nie udało mi się nawet razu wbić do WIN z FSB 400 nie ważne jakie napięcie CPU, MCH, VTT (do 1.4-1.5V nawet podbijałem). Dzieje sie tak nawet na dzielniku pamięci 1:1 (800 MHz), a przy 366 MHz (od dziwo) i dzielniku 1:2 spradzałem kości w Orthosie i nic nie wyskoczyło. Kurde, jestem zdesperowany :D Pamięci to 2x2GB Reaper 1800 CL8, spradzłem memtestem (niestety tylko pod WIN do 1024 MB) i 0 errorów. Cos jeszcze można zrobić?

 

Normalnie jak ktoś rozwiąże tą zagadkę, zyska u mnie respekt na wieczność i pokaże klasę, bo ja już wysiadam...

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci zmień na dwa kanały, będziesz miał wtedy dual channel asymetric, czyli taki pseudo dual channel ale stabilność większa

Przełozyłem RAM do baków 1 i 2 (Single channel). Nadal przy 400 MHz do Windy nie wchodzi nawet. Max to czarny ekran, ale zazwyczaj BSOD.

 

Opcję o której piszesz znalazłem, ale znajdują sie one w zakładkach CHA A i CHA B co sugeruje że działają tylko podczas dual channela.

 

pamięci zmień na dwa kanały, będziesz miał wtedy dual channel asymetric, czyli taki pseudo dual channel ale stabilność większa

A jak dokonac tej sztuki? Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy zdjąć ten wynalazek do chłodzenia wodnego, który widać na screenie poniżej. Temperatury są wedle programu MSI (system) na poziomie 50C, więc źle nie jest.

news_msip45diamond_02a_full.jpg

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...