Skocz do zawartości
rekrut

Dysk 2.5 " I ........ Z60m 2529ezu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry !

 

Szukam dysku 2.5 " do swojego komputera (Z60m 2529EZU M740), myślę że pojemności 160 GB będzie OK - tylko potrzebuje porady - który..? szukam i czytam różne testy i mam już mętlik w głowie :blink: . Główne założenie to średni czas dostępu oraz średni czas wyszukiwania przy odczycie

 

myślałem o tym modelu:

 

Hitachi Travelstar 5K160 160GB 5400RPM SATA NCQ

 

ale jeśli macie swoje typy i sprawdzone w boju dyski to proszę o podpowiedz.

 

Jeśli mam zgraną ukrytą partycje na płyty CD (6 sztuk ) to mogą być jakieś problemy z zainstalowaniem tej ukrytej partycji ?? i czy to jest prawda, żeby zainstalować tą ukrytą partycje, to dysk musi być fabrycznie nowy ?? a co jeśli dysk już był używany i jest już tam jakiś format plików np NTFS ???

 

I ostatnie pytanie, czy jest możliwość przydzielenie troszkę RAM'u do mojej grafiki (X300 64 MB)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może coś z Seagate

 

najbardziej rozsądnym zakupem wydaje mi się coś takiego Seagate Momentus 5400.3 160 GB (5400, 8MB, Serial ATA/150)

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Wew...pelny,id,34854/

 

chyba, że chcesz poszaleć

Seagate Momentus 7200.2 160 GB (7200, 8MB, Serial ATA/300, G-Force)

 

"I ostatnie pytanie, czy jest możliwość przydzielenie troszkę RAM'u do mojej grafiki (X300 64 MB)"

Tak istnieje - przez dokupienie RAMu - te karty przydzielają sobie automatycznie w zależności od zainstalowanego systemu i ilości RAM. Przy 1GB pod XP powinieneś mieć 128 i to jest max (Vista przy 2GB podobno jest w stanie zaadresować 384 czy nawet 768 - już nie pamiętam - musisz sobie poszukać w specyfikacji tej karty)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...