Skocz do zawartości
_mArCiN_

MSI GF 4 Ti 4200 128 mb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam karte jak w topicu podkrecalem ja przez RivaTuner :) i mam pytanie dochodzi mi do 310/560 i pojawiaj sie wykrzyknik :) Czy oznacza to ze jest to juz max (bezpieczny ofkors :wink: ) czy jeszcze da sie cos z niej wyciagnac ? :) Jak czytalem inne topici to wiekszosc osub ma gdzies 310/600...

 

Aaaaa i jeszcze jedno kture stery so najlepsze :D POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te osoby maja też 128 RAM'u :?: Bo generalnie im wiecej ramu na karcie tym słabiej się on kręci. Ja mam Samsungi 4ns i też chodzą na ~570 wiecej to cieżko wyciagnąć - pojawiaja się artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mojej karcie (64MB) wykrzykniki pojawiaja sie juz przy 315 (core) i 640 (mem). Core spokojnie smiga na 330 (ale na WC) a pamiatki smigaja na 600 (dodatkowe radiatorki).

To ile mozesz przekroczyc wykrzykniki :arrow: duzo zalezy jak masz zrobione chlodzenie karty i przeplyw powietrza w budzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty z 64 MB na pokładzie maja pamiątki 3,6ns i dlatego lepiej się kręcą w przeciwieństwie do pamiątek 4ns na GFX ze 128 MB.

nie wszystkie 64mb maja pamiatki 3,6 ns moj prolink ma 4 ns i i tak sie cool kreci :D :twisted:

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam msi 128 mb vtd8x i i pamiątki spokojnie śmigają na 610mhz a core na 310 :D więc to chyba zależy od karty myśłe ze poszły by więcej ale te <span style="color:red;">[ciach!]</span>iane chłodzenie w postaci miedzianej blachy nie dotyka do kości pamięci ale przy lepszym chłodzeniu to kto wie 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 128mb raczej ciezko wycisnac 600 :evil: a co do sterow to ja jezdze na 43.00 sa spox

 

Ja mam MSI GF4 4200 DDR-RAM=128MB 4ns i kręci się spokojnie do 600MHz. Bez artefaktów i bez zwiech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

A czy poprawialiście chłodzenie, bo u mnie miedziane blachy (radiatory) nie dotykały do kości pamięci i stąd przy OC liczne artefakty... Pisałem o tym na formu "Sprzęt".

Ja zdiołem tylną blachę i posmarowałem RAMy srebrną pastą.

Za zdięciem wiatraka jeszcze nie kombinowałem.

 

 

Fotka tej kart bez tylnej blachy (zrobiona zanim posmarowałem srebrną pastą):

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 128mb raczej ciezko wycisnac 600 :evil: a co do sterow to ja jezdze na 43.00 sa spox

 

Ja mam MSI GF4 4200 DDR-RAM=128MB 4ns i kręci się spokojnie do 600MHz. Bez artefaktów i bez zwiech.

dlatego napisalem "raczej" jasne ze wycisniesz ale w wiekszosci przypadkow NIE tzn. te nowshe modele sa spox ale pamietam czasy gdy ja koopowalem GF4 to ze 128 ciezko bylo 570/580 mhz na memorkach wycisnac a niektore 64 nawet z 3,6ns pamiatkami sie tak do kitu krecily

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam nad moją kartą (w podpisie), wygląda identycznie jak MSI. Ma 64 MB ramu 3.6ns hynix. Pamięci na 600 idą bez problemu, musze jeszcze sprawdzić ile pojdą na max bez dodatkowego chłodzenia. Ale nie wiem co jest z rdzeniem. Jak ustawie 285 MHz to w 3dmarku 2001 na drugim tescie jest juz zwiecha. Ponizej 285 MHz rdzeń pracuje stablinie. I nie wiem co jest grane, radiator wygląda bardzo solidnie (własciwie identyczny jak na MSI), tylko jest logo Creativa :). Moze nie za dobrze przylega do rdzenia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...