Skocz do zawartości
trib

problem z kompem :(

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z kompem. Otoz przy wlozeniu kabla zasilajacego do zasilacza komputer mi od razu startuje. Moze nie byloby to za bardzo denerwujace gdyby nie fakt iz zupelnie nie wstaje. Wiatraki sie kreca na karcie graficznej plycie itp. a jednak nie uruchamia sie bios itd. Probowalem juz resetowania biosu ale nic to nie dalo. Wymienialem tez zasilacze (w tym kilka bardzo mocnych i dobrych jednostek). Przyznam sie ze nie bardzo widze mozliwa przyczyne bo stalo sie to nagle. Nic akurat przy kompie nie grzebalem nie byl tez podkrecony. Normalnie sie uruchomil, potem go wylaczylem na chwile i jak chcialem wlaczyc to juz sie skopalo.

Podejrzewam ze skoro to nie zasilka to moze plyta (np. gniazdo do podlaczenia zasilania sie uszkodzilo ->stad wlaczanie) ale rownie dobrze moze byc to proc albo grafika. Moze ktos mial juz podobny problem. Za wszelki help bede wdzieczny.

 

Konfig:

grafika - GF2 mx400

plyta - Abit KG7 Lite

ram - Kingston 256mb

proc - Athlon 1700+ 0,13

2xHDD - Seagate i Quantum (sprawdzalem sa ok)

cd

nagrawarka - Teac

FDD - Teac

4 wentyle (3 8cm i 1 12cm)

sieciowka, tuner tv, SB Live

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prponuje sprawdzic plyte ,bo najprawdopodobmniej to jej wina :|

Raczej to bedzie napewno plyta jezeli pctek sam sie startuje . Masz pewnie jakies spiecie , jesli myslisz ze to procek to sprawdz go na pctku u kolegi .

 

Pozdrawiam Snake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem praktycznie podobny problem z płytą. Okazało sięże coś z płytą, oddałem ją i mi naprawili. Niechcieli powiedziec co bylo nie tak, ale ja zauwazylem ze kostka biosu jest inna, wiec to chyba to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oi! Panie Rednacza, możliwie możliwe. :)

Proponowałbym zacząć od zaniesienia kochy i zaprogramowania świerzą/ lub pewną wersją biosu. jeszcze jedno, sprawdzić, jak wygląda regulator napieć, to zazwyczaj układzik blisko wtyki z napięciem (chociaż nie koniecznie) posiada 22 nóżki najczęściej. jeśli jest "spuchnięty" albo coś z nim nie tak.. no to wiadomo o co chodzi.

 

Pozdrfik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oi! Panie Rednacza, możliwie możliwe. :) 

Proponowałbym zacząć od zaniesienia kochy i zaprogramowania świerzą/ lub pewną wersją biosu. jeszcze jedno, sprawdzić, jak wygląda regulator napieć, to zazwyczaj układzik blisko wtyki z napięciem (chociaż nie koniecznie) posiada 22 nóżki najczęściej. jeśli jest "spuchnięty" albo coś z nim nie tak.. no to wiadomo o co chodzi. 

 

Pozdrfik.

gdyby bylo z nim cos nie tak albo bylby spuchniety to juz po plycie....

 

aaaaaleeeee... wciskanie 12 na sile to mozna predzej plyte polamac niz ja spalic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawie niemożliwe!!!!!!!

 

ale mogles zle podlaczyc plyte do zasilki ,,,

Jakim cudem ? 8O mlotkiem ? 8O

Zreszta pisal ze nic nie grzebal :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawie niemożliwe!!!!!!!

 

ale mogles zle podlaczyc plyte do zasilki ,,,

Jakim cudem ? 8O mlotkiem ? 8O

Zreszta pisal ze nic nie grzebal :?

nie koniecznie chodzi o główne zasilanie... mógł podłączyć kable od włącznika i komp wpadł w petle...

 

to jest mozliwe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc. jeszcze nie probowalem dokladnie zbadac przyczyny z braku czasu ale za wczasu spytam: gdzie najlepiej w wawie oddac abita do naprawy ? gwarancji juz nie mam wiec mi wszystko jedno byleby nie za drogo i dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja taK miałem jak mi sie mój kochany baleron spalił wszystko startowało oprocz proca :( no i teraz ta czasami mam bo jak powszechnie wiadomo ECS K7S5A nie jest płytą do podkrecania(świnia daje mi 1.58V na proc)i udało mi sie mojego 1.7 do 2.0 podkrecic, ale wracajac do rzeczy czasami nie wstaje za pierwszym razem tylko za 5(sam sie resetuje do skutku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz automata ;) :) :D mialem kiedys "na chwile" k7s5a i tez mialem problem z bootowanie ale u mnie z kolei wystepowal po wcisnieciu reseta komp sie nie uruchamial trza go bylo wyl i wlaczyc ponownie pomijam juz fakt o wieszaniu sie i strasznej niestabilnosci plytki :evil: poza tym byla spox ;) ;) ;) ;) ;)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, a tak generalnie, to jak Ci sie używa (używało?) tego abita???

ps. a może masz za stary bios i nie rozpoznaje 0.13??? ja musiałem bios wymienic coby T-breda puścić...

ale do tego potrzebowałem durona coby płyta wstała ;)

 

ps. wie ktoś do ile MHz sie te płyty stabilnie kręcą? (fsb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm uzywa mi sie dobrze. coprawda jak za bardzo podkrecisz i nie wstaje to trzeba za kazdym razem resetowac cmos bo plyta nie ustawia sama automatycznie odpowiednich ustawien. podobno poprawili to w najnowszym biosie. biosy mialem uaktualniane i athlon sobie chodzil spoko pomimo ze byl wykrywany jako unknown procesor. co do podkrecania to przy fsb na 156 chodzilo wszystko stabilnie ale 160 i wiecej juz sie wysypywal system po pewnym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem wszytsko ze niby dzialalo a Komp nic,bios sie nie wlaczal i tyle. Po sprawdzeniu wszystkiego okazalo sie ze sypnal sie Bios na plycie i moglem ja wlozyc do kosza na smieci(byla to plyta MSI)

Wiec moze tu jest Twoj problem - ale oby nie bo to nowa plyte kosztuje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem wszytsko ze niby dzialalo a Komp nic,bios sie nie wlaczal i tyle. Po sprawdzeniu wszystkiego okazalo sie ze sypnal sie Bios na plycie i moglem ja wlozyc do kosza na smieci(byla to plyta MSI)

Wiec moze tu jest Twoj problem - ale oby nie bo to nowa plyte kosztuje!!!

stary.. a co nie kosztuje w kompie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tez KG7 mi tez to sie zdarza i w tedy wiciagam pamiec bateryjke i czekam chwile i skladam to wsztko i zaczyna uruchamiac sie normalnie

powiedz mi .... jaki jest sens czekania chwilie.... przecież wystarczy krótki ułamkowo sekundowy brak napięcia i koniec.. trzeba na serio czekac chwile :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...