Skocz do zawartości
vicek

Monitor Do Grania [max 1200] - 19 Cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zdaje sobie sprawe, ze ten temat byl poruszany mnostwo razy, czy to na tym czy na innych forach. Czytalem juz mnostwo roznych watkow/recenzji i szczerze mowiac im wiecej czytam, tym wieksze mam watpliwosci.

 

Poczatkowo bylem zdecyodwany na NECa 20wgx2. Ale biorac pod uwage to, ze kosztuje 1600 i wystepuje w nim calkiem duzy input lag, zrezygnowalem z niego (+ szyba, ktora w moim pokoju bylaby tragiczna).

 

Przede wszystkim zalezy mi na graniu (online) w bardzo szybkie FPSy, wiec musi to byc monitor bez zadnego smuzenia i bez input laga (o ile takie sa). Jesli chodzi o rozmiar, to nie chce nic wiekszego niz 19 cali (w ostatecznosci 20, ale prosze nie pisac "wez Samsunga 22 cale albo BenQ 24... 19 cali, najlepiej rozdzialka 1280 i kropka.

 

Ogladam rowniez troche filmow. Poniewaz na TN (a pewnie taki mi doradzicie), katy sa do du**, to dobrze by bylo, zeby dalo sie zmieniac kat nachylenia ekranu. Wlasiciwe nie ogladam w ogole nic w bardzo wysokiej jakoci, tylko zwykle DivXy, wiec mam nadzieje, ze jakies TN mnie zadowoli.

 

Nie zajmuje sie w ogole grafika, dlatego ten aspekt pomijam (choc zalezy mi na jak najwiekszej palecie kolorow), no moze poza zrobieniem czegos w Paincie :)))

 

Tak jak pisalem, im wiecej testow czytam, tym bardziej watpie, ze istnieje monitor, ktory sprosta moim oczekiwaniom... A zalezy mi na wymienie na LCD ze wzgledu na oczy (wiem, te nowe CRT maja rozne normy etc., ale mi najbardziej dokucza emitowane przez nie cieplo).

 

Czytalem, ze niby takim pierwzsym monitorem bez input laga jest iiyama E2201W. Czy pozostale, mniejsze iiyamy, rowniez to ceciach!e? Moglibyscie podac najlepszy model z ich 19stek?

 

Bardzo zainteresowal mnie monitor BenQ - X900... Co o nim myslicie? Cena jest rewelacyjna, w dodatku "kwadrat", tylko ciezko znalezc jakas recenzje i nie wiem jak jest z tymi parametrami w rzeczywistosci :(

 

Z gory dziekuje za porady : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukalem troche i oto jakie monitory mam na oku:

- LG L1982U

- HP LP1965

- Dell E197FP

- LG L1972H

- 19 cali 'kwadrat', TN, iiyama albo Samsung - mozecie polecic konkretne modele?

 

Prosze, napiszcie co myslicie o tych monitorach, ktore na wstepie byscie odrzucili, a nad ktorymi mam sie zastanawiac. MYsle, ze do gier najlepszym wyborem bylaby jednak iiyama, no ale...

Edytowane przez vicek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukalem troche i oto jakie monitory mam na oku:

- LG L1982U

- HP LP1965

- Dell E197FP

- LG L1972H

- 19 cali 'kwadrat', TN, iiyama albo Samsung - mozecie polecic konkretne modele?

 

Prosze, napiszcie co myslicie o tych monitorach, ktore na wstepie byscie odrzucili, a nad ktorymi mam sie zastanawiac. MYsle, ze do gier najlepszym wyborem bylaby jednak iiyama, no ale...

spokojnie możesz brać LGika 1972, odrzucił bym della i lg 1982. Zastanowił bym się poważnie nad HPekiem bo lepsza matryca do ogólnych zastosowań ale do gier minimalnie gorsza niż TN.

 

Nie wiem dlaczego nie chcesz 22", skoro brałeś pod uwage 20" która ma natywną 1680x1050, pod względem wielkości 22" to tylko szeroka 19" 5:4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie możesz brać LGika 1972, odrzucił bym della i lg 1982. Zastanowił bym się poważnie nad HPekiem bo lepsza matryca do ogólnych zastosowań ale do gier minimalnie gorsza niż TN.

 

Nie wiem dlaczego nie chcesz 22", skoro brałeś pod uwage 20" która ma natywną 1680x1050, pod względem wielkości 22" to tylko szeroka 19" 5:4...

Teraz juz mam calkiem dylemat, bo biore pod uwage Eizo S1931. Tak, strasznie drogi, ale chce miec monitor na kilka lat (jak poprzedni) i mam akuat teraz funduesz....

 

ale boje sie, ze sie do gier nie nada :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sZastanowił bym się poważnie nad HPekiem bo lepsza matryca do ogólnych zastosowań ale do gier minimalnie gorsza niż TN.

!wlasnie sobie obejrzalem to HP i byc moze to wlasnie to czego szukam... Po pierwsze 600-700 zlotych tansze od EIZO, po drugie podobno szybsza matryca no i chyba nada sie w miare "do wszystkiego"

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie chce zakładać kolejnego tematu więc się podepnę. Znajomy ma na sprzedaż monitor Samsung 193P Plus na matrycy pva za 550zł. Czy to dobry wybór? Za taką kasę? Inny model samsunga z takimi parametrami jak 193p plus kosztuje okolo 1300zł czemu to jest takie drogie? Czy odczuje różnice po zmianie z Philipsa 19cali 190S na starej matrycy TN który ma bodajże 16ms czas reakcji :D Chciałbym jakieś 22" ale może bym sprobował zacząć zbawe z matrycą pva. Ten samsung to dobry wybór z taką cene? Nada się do gier filmów internetu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie chce zakładać kolejnego tematu więc się podepnę. Znajomy ma na sprzedaż monitor Samsung 193P Plus na matrycy pva za 550zł. Czy to dobry wybór? Za taką kasę? Inny model samsunga z takimi parametrami jak 193p plus kosztuje okolo 1300zł czemu to jest takie drogie? Czy odczuje różnice po zmianie z Philipsa 19cali 190S na starej matrycy TN który ma bodajże 16ms czas reakcji :D Chciałbym jakieś 22" ale może bym sprobował zacząć zbawe z matrycą pva. Ten samsung to dobry wybór z taką cene? Nada się do gier filmów internetu?

 

Pozdrawiam

Nie wiem czy odczujesz różnicę - nie znam się specjalnie na monitorach. Ja mam ten monitor w wersji 17" (czyli 173p+) i uważam, że jest REWELACYJNY. W grach nic nie smuży, kolory bardzo ładne, kąty rewelacyjne, może trochę wnerwiający na początku brak przycisków (całe menu jest w formie software'owej). O ile 193p+ to ten sam technologicznie monitor, to zdecydowanie polecam :-) A za 550zł to ja sam bym go chętnie kupił :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...