Skocz do zawartości
Gość dandus

Wybór Słuchawek Do 200 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dandus

Chce kupić słuchawki głównie do słuchania muzyki z komputera. Karte mam X-fi elite pro. Kilka dni przeglądałem sklepy internetowe jak i fora ale i tak wybór jest strasznie trudny więc proszę o poradę.

Ograniczyłem się juz do 3 modeli :

 

http://allegro.pl/item329417510_audiofilsk...vana_live_.html

 

http://allegro.pl/item333310779_shp8900_hi..._gw_zabrze.html

 

http://allegro.pl/item330951894_koss_ur_40...alon_lubin.html

 

Najbardziej chodzi mi o czystość dźwięku szczególnie przy wysokiej głośności . Zdaje sobie sprawe że w tej cenie to szału nie będzie ale aktualnie jestem ograniczony finansowo więc szukam czegos dobrego i taniego. Prosze o opinie szczególnie użytkowników któregoś z podanych modeli. Z góry dzięki .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Philips'y SHP8900.

Posiadam i dźwięk jest przejrzysty nawet przy wysokiej głośności.

Świetne słuchawki.

Dobrze słychać w nich bas, dźwięki nie zlewają się ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich wymienionych modeli słuchałem tylko SHP8900 i mogę powiedzieć, że czystość to ich ogromna zaleta.

 

Dodatkowo są bardzo ładne, dobrze wykonane i wygodne.

 

 

Ja jednak bardziej skłaniałbym się do zakupu Aurvan Live! Osoby, które ich słuchały w większości twierdzą, że te słuchawki są warte dużo więcej niż 200zł.

Edytowane przez baols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O shp8900 tez tak mowiono ;) Porownujac wyglad 8900 do tych creative'ow to shp8900 sa imo duzo ladniejsze (wlasciwie to dla mnie sa piekne te sluchawki), aurvany wygladaja jak sluchawki pilota :D A co do dzwieku to nie powiem nic nowego, w tej chwili nie zamienilbym ich na zadne inne. W muzyce ktora slucham sprawdzaja sie wysmienicie. Duza przestrzen i klarownosc dzwieku (jak to nawet pisze na opakowaniu). No ale wzmacniaczyk by sie do tego przydal ;)

 

a tak poza tym to juz jest temat o sluchawkach i to dosc obszerny ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ja jednak bardziej skłaniałbym się do zakupu Aurvan Live! Osoby, które ich słuchały w większości twierdzą, że te słuchawki są warte dużo więcej niż 200zł.

Bo na 99% siedzi w nich ten sam przetwornik co w Denonach AH-D1000 (robionych przez Fostera - producenta Fostexów)

 

A czy ładnie/czysto grają - tak i mają bas w przeciweństwie do Philipsów, tylko trzeba uważać ze źródłem, jak będzie zbyt ostro grające (jak np Sansa Clip) to muzyka może kłuć w uszy.

 

dandus przede wszytkim określ czy potrzeba izolacji od otoczenia - to z 3 wymienionych przez Ciebie zapewnią tylko AL! bo są zamkniete. Ma to też swoje minusy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na 99% siedzi w nich ten sam przetwornik co w Denonach AH-D1000 (robionych przez Fostera - producenta Fostexów)

 

A czy ładnie/czysto grają - tak i mają bas w przeciweństwie do Philipsów, tylko trzeba uważać ze źródłem, jak będzie zbyt ostro grające (jak np Sansa Clip) to muzyka może kłuć w uszy.

 

dandus przede wszytkim określ czy potrzeba izolacji od otoczenia - to z 3 wymienionych przez Ciebie zapewnią tylko AL! bo są zamkniete. Ma to też swoje minusy ...

Ja slucham glownie Trance, gdzie bas jest bardzo istotny i nie moge sie z tym zgodzic. Bas jest wrecz idealny, nie jest go za duzo, nie jest go za malo, potrafi zejsc nisko tam gdzie trzeba, jak i nie schodzic tam gdzie zejscia nie trzeba. Jestem bardzo wybredny jesli o sprzet chodzi, do tej pory zadowalaly mnie jedynie sluchawki za min. 600zl, ale takiego hajsu na sluchawki narazie nie dam, a tu spadly mi z nieba PHILIPSy za 130zl i do dzisiaj nie moge sie nadziwic, jaki dzwiek potrafi wyprodukowac tak niedrogi sprzet.

 

EDIT:

 

No ale przyznaje, ze Aurvana Live! nie slyszalem, bo moga byc rownie dobre, jak nie lepsze.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, Philipsy grają naprawdę ładnie. Bas gdy grają ze słabego źródła jest troszkę słaby, wycofany, mało dynamiczny i brakuje uderzenia. Bardzo wiele daje im amplifikacja. Wtedy grają jak marzenie, bas jest taki jaki być powinien.

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dandus

Zastanawiałem się nad tymi Aurvana Live o nich najwięcej czytałem i wypadają bardzo dobrze jeżeli chodzi o dźwięk tylko długość kabla mnie przeraża 1,2 m potrzebował bym więcej a ta przedłużka to g...

Ja słucham głównie czarnej muzyki więc basik napewno się przyda

 

CarsonPoland wiem że jest temat o słuchawkach czytałem ale tam głównie piszą o słuchawkach dousznych albo z wyższej półki cenowej a mnie interesuje coś innego :)

 

benek właśnie bardziej bym był za zamkniętymi ale nie jest to jakaś konieczność

 

A co do źródła to myśle że moja karta dźwiękowa podoła takim słuchawkom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i fakt z tymi Philipsami, niestety słuchałem ich w 2 sklepach i nie zrobiły na mnie wrazenia. Może to wina warunków, może źródeł ... było minęło.

 

Zastanawiałem się nad tymi Aurvana Live o nich najwięcej czytałem i wypadają bardzo dobrze jeżeli chodzi o dźwięk tylko długość kabla mnie przeraża 1,2 m potrzebował bym więcej a ta przedłużka to g...

Faktycznie przedłużacz to porażka - mój ma źle zarobioną wtyczkę i na początku grał jak ze studni, jak sie wnerwiłem i ścisnąłem ta wtyczkę coś tam zaskoczyło i dzwięk w miarę sie ułożył. :damage_wall: :lol2: A wiem że to jej wina, bo jak troche poobracam wtyczką to znowu cos przestaje kontaktować. W sobotę idę na zakupy po porzedłużacz.

 

Ja słucham głównie czarnej muzyki więc basik napewno się przyda

A co do źródła to myśle że moja karta dźwiękowa podoła takim słuchawkom

Jeżeli prawdą jest, to co piszą o dzwięku NJM2114 (opampa który odpowiada za fronty/słuchawki w Twojej karcie) to wpinając np. słuchawki Philipsa bezpośrednio pod kartę raczej byłbyś rozczarowany. Z tego co czytam układ ten generuje suchy i ostry dzwięk.

Jakbys chciał poprawić brzmienie tej karty to jakiś Japoniec wymienił ten układ na OPA2604 ... zresztą poczytaj http://209.85.135.104/translate_c?hl=pl&am...ag627/X-Fi.html

 

Natomiast mocy nie powinno zabraknąć - te słuchawki (mówie o AL!) troszkę wymagają, ale skoro Sansa Clip na 3/4 głośności daje radę (jest juz dosyć głośno) to powinno się udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dandus

Kossy już odpadają jeden problem z głowy:)

benek pisałeś o minusach słuchawek zamkniętych co konkretnie miałeś na myśli ??

Dzisiaj kilka godzin siedziałem na allegro i zamawiałem już i Philipsy jak i Aurvany i wkońcu nic nie zamówiłem masakra nie mogę się zdecydować szkoda że nie mam możliwości odsłuchu :(

Poczekam do jutra na opinie forumowiczów i spontan zamawiam na 100 % zobaczymy na co się zdecyduje hehe

I jeszcze pytanko jakiego sprzętu używacie do tych słuchawek bo chce mieć porównanie jak pisałem ja będę używał tylko kompa

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy shp8900 sa potrzebne do "czarnej muzyki" ;)

Heh, zalezy co rozumiec poprzez słowo "czarną" ;)

 

Mi za wzmacniacz słuzy stary wiekowy amplituner, ktory daje sobie doskonale rade (dzwiek puszczony poprostu przez dzwiekowke nie jest juz taki fajny).

Do zalet SHP8900 mozna dopisac ze maja dlugi gruby odpinany kabel (3-4m?) i przejsciowke na duzego jack'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

benek pisałeś o minusach słuchawek zamkniętych co konkretnie miałeś na myśli ??

- Mniejsza scena

- Grzeją w uszy

- Częściej musisz robić przerwy - to tak dla zdrowia (na wszelki wypadek)

 

+ Izolują (w mniejszym lub większym stopniu) Ciebie od otoczenia, a otoczenie od Ciebie ;)

 

...

I jeszcze pytanko jakiego sprzętu używacie do tych słuchawek bo chce mieć porównanie jak pisałem ja będę używał tylko kompa...

Na razie korzystam:

- z playera - iRiver Clix2 bo do Sansy Clip i iRivera T60 tylko testowo podłączałem :rolleyes:

- z kompa - SB Audigy 2 SB0240 (nie modowana choć o tym coraz częściej myślę) + jako wzmak zabytkowa integra SONY MHC RX-70 (nie pamiętam już co tam siedzi we wzmacniaczu słuchawkowym)

- "z płytek" - DENON DCD700AE - na razie w ramach testu, jak kupię to albo dam do modowania (wymiana wzmacniaczy operacyjnych, a być może coś jeszcze) albo wreszcie wybiorę jakiś samodzileny wzmak słuchawkowy :rolleyes: na razie trudno mi się zdecydować, dużo będzie zależało od tego jakie kupię słuchawki z górnej półki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...