Skocz do zawartości
kurczakin

Integrowane 7050/7100/7150

Rekomendowane odpowiedzi

witam poważnie zastanawiam się nad zakupem nowego komputera w częściach :] komp ma być niskobudżetowy/energooszczędny

czyli w rezultacie coś porównywalnego z komputerem biurowym ale jako że "do domu" postanowiłem wybrać jakąś płyte ze zintegrowanym "poważniejszym" układem graficznym

jako że padło na platforme intela z powodu poboru mocy do wyboru pozostały mi chyba tylko układy intela i nvidii

na intelu to już wogule w nic nie pogram nvidia daje podobno układy zgodne z dx9 co do wydajności ...

przeszukałem google i nie znalazłem satysfakcjonujących mnie odpowiedzi

no i teraz

jeśli ktoś był by tak miły i podrzucił mi jakieś dane/porównanie tych 3 "układów" w akcji

porównanie między sobą i z jakąś starszą grafą zewnętrzną np 6200,7300 itp

dane jakie wsparcie multimedialne w stosunku do członków swojej grupy (7xxx) dają układy integracyjne (akceleracja mpg-4 /dvd/ formaty hd)

z góry dzięki za jakieś info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszukałem google i nie znalazłem satysfakcjonujących mnie odpowiedzi

good joke... :lol:

 

żeby nie było, że tylko się nabijam skopiowałem pierwszy z brzegu link do recenzji płyty z tą integrą.

Wyniki mówią same za siebie. Pograć się nie da....

KLIK

 

30 sek. szukania i są wyniki z gierek i opis chipsetu. Ciekawe ile pisałeś posta z tą prośbą... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem czytałem ten dokładnie tekst i pare innych i wiem jaka jest różnica pomiędzy gma3100 a gf 7150

 

ale jaka jest konkretnie różnica pomiędzy 7150 a 7100 czy nawet 7050 to już próżno szukać porównania do "prawdziwej karty" też ciężko znaleźć wszystko co potrafiłem znaleźć to że taktowanie jest różne 630/600/500 i że chipset 7050 jest uboższy w wyprowadzenia

 

prosze mi nie mówić że żatruje bo to poważna sprawa płyta z większym numerkiem przy gf jest troche droższa musze sprawdzić czy warta skórka za wyprawke

czasami nie tylko taktowanie jest różne obsługiwane technologie też a obsługa niektórych zależy od numerka w sterownikach

 

dlatego całkiem poważnie pytam co z akceleracją multimedialną sam znalazłem że nie występuje tam "pure video" ale czy jest jakieś wsparcie dla standardowych formatów mpg ? wiem że dowiem się wszystkiego co chce po fakcie ale najpierw musze wybrać pomiędzy 7150 a 7100 bez pożądnego porównania nie mam szans wybrać w sposób przemyślany

 

pozdrawam

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...