Skocz do zawartości
tomall0

P4 Wilamette

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko jak to się kręci? Wiem ktoś zaraz odpisze SZUKAJ, szukałem z dość marnym skutkiem. Otóż posiadam taki procek P4 1.4 Wilamette, i wiem, że ma zablokowany mnożnik i da się tylko przez FSB. W biosie mam ustawione 14x100. Do ilu mogę podnieść FSB bez obawy o procka, oczywiście bez zmiany napięcia bo moja płyta tego nie obsługuje- DFI WB- 72 SC. Zdaje sobie sprawe, że potrzebne będzie lepsze chłodzenie. Jeszcze jedno, czy jak podkręcam proca to kręce wszystko pamięci, twardziela, grafę? Dla przykładu 14x100 daje 14009jak u mnie), 14x110 (po zmianie FSB) da mi 1540 czyli szybszy procek, FSB z 100 wzrośnie do 110, ale nie jarze bo FSB płyty i procka to 400, dla procka bodajrze 4x100, a jak podniose do 110, to będzie 4x110 co da 440, czy tak? Czy to wszystko wytrzyma, oczywiście przy odpowiednim chłodzeniu? Wielkie SORY, wiem, że może troszkę zbyt lamersko, ale jestem nowicjuszem w OC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sprzet raczej sie nie kreci... ale poprobowac mozesz.

krecac fsb krecisz pamieci, proca (to dobrze), ale podnosisz tez pci co zle wplywa na hdd, grafe itd.

Pare procent pewnie dasz rade ale wiecej ci nie wroze. Do 110 nic nie zepsujesz, upewnij sie czy wiesz gdzie jest zworka kasujaca ustawienia biosu do wyjsciowych i poprobuj.

Reszte znajdziesz na forum. Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt że ma SDR-y. To nic żłęgo jak mam FSB:MEM 1:1 to może z FSB dojść nawet do 133

FSB 110 ------> 440 QDR - Proc

CHipset bez zmian

AGP 73 MHz ------------------> Tylko szyna karty a nie sama karta

na karcie kręcisz jądro i paięć oddzielnie

PCI 36.6 MHz <----------- Bezpieczne więc o dyski sie nie martw

pci może być do 37.5 SAFE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt że ma SDR-y. To nic żłęgo jak mam FSB:MEM 1:1 to może z FSB dojść nawet do 133

FSB 110 ------> 440 QDR - Proc

CHipset bez zmian

AGP  73 MHz ------------------> Tylko szyna karty a nie sama karta

                                          na karcie kręcisz jądro i paięć oddzielnie

PCI 36.6 MHz <-----------  Bezpieczne więc o dyski sie nie martw

                                          pci może być do 37.5 SAFE

No właśnie jak wyliczyć, że AGP wyniesie np. 73MHz, a PCI 36,6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...