Skocz do zawartości
Sir NonGomery

Seagate 7200.11 - Zniszczony Mbr?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zmieniałem ostatnio charakter dysku Seagate Barracuda 7200.11 500GB ze stacjonarnego na dynamiczny bo włożyłem go w obudowę Chieftec CEB-35s (Black Box, SATA). Wtedy użyłem TestDisk v6.9 żeby określić typy i charakter partycji na dysku. Już wówczas pod Vistą pojawiał się problem, bo tylko dwie partycje można było edytować, a przecież wszystkie wcześniej działały na zwykłym SATA bez problemu.

 

Teraz problem jest następujący. W programie TestDisk v6.9 widoczne są cztery partycje, wedle właściwego układu:

1. 351,57GB

2. [ reszta ]

3. [ reszta ]

4. 19,53

TestDisk rozpoznaje układ właściwie, bo mogę ustawić #1 i #4 jako bootowalne, pierwszorzędne lub dyski logiczne. Niestety, gdy zaczynam robić cokolwiek resztą, to znaczy dwoma środkowymi, już TestDisk informuje że System który chcę stworzyć jest zły.

 

Teraz sprawa wygląda tak. Analiza dysku jest poprawna. TestDisk informuje, że BootSector jest prawdłowy a tablica partycji zgodna z rzeczywistością (w załączniku). Jednak tego układu nie ma nigdzie! Windows XP Pro pokazuje jedynie pierwszą i czwartą partycje a środek jako wolne miejsce. Obecny układ w MBR został zapisany w tabeli partycji ale z tego co widzę to tylko w TestDisku. Jak sprawić by był rzeczywiście odczytywany przez Windows? Przypomnę tylko, że dysk nie figuruje na listingu Mój Komputer a tylko w Zarządzaniu Dyskami w Narzędziach Administracyjnych.

 

Pozdrawiam

post-104499-1207471263_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...