Skocz do zawartości
Bobslej

(bardzo) Tanie Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Czy za +- 150 zł da się "coś" złożyć? Na razie do chłodzenia przewidziana jest grafika (88GS), ale procek też się domaga.

 

Mój kosztorys to:

Atman 305

BWA 121 ALU

i bloczki homemade. No i węże, rurki i inne złączki.

 

Czemu jednowentylatorowa chłodnica? Mam bigtowera Chiefteca i chciałbym wykorzystać fabryczne otwory na wentylatory (2 x 120mm z tyłu), bez potrzeby demolowania ścian skrzynki. Jeśli pomysł sprawdzi się, dokupie drugą chłodnicę i dorobię blok na CPU.

 

Alternatywa to tanie AC - na procka CM Hyper 212 a na grafikę Accelero S1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez jaj - mam mediuma dragona od chiefa i bez problemu weszła 2x120 zamsit koszyków na dyski. Chłodnica 1x120 w big towerze? moim zdaniem kuriozalny pomysł... Do tego nieekonomiczny- 2x120 można bez problemu kupić uzywke za 50-70zl na alelgro, forum itp - kwestia poszukania przez 2-3 tygodnie...

Co do atmana to radze poszukać głowicy atmana 201- jest sporo tańsza od 305, do tego przerobićna inline jakoś łatwiej moim zdaniem...

 

Co do bloków to rpzy obecnych cenahc używek nie polecam babrania sie z home made- dostaneisz blok gorszy, brzydszy i do tego wydadsz na niego więcej niż na używke .....

Z home made to misai15go lub kyńka bloki jedynie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez jaj - mam mediuma dragona od chiefa i bez problemu weszła 2x120 zamsit koszyków na dyski.

Właśnie z jajem. W Bravo "drabina" na dyski jest przynitowana do podłogi, więc wyjąć się nie da bez użycia środków przymusu bezpośredniego. Alternatywy to sufit, zatoki 5.25" lub boczna ścianka.

 

Co do bloków to rpzy obecnych cenahc używek nie polecam babrania sie z home made- dostaneisz blok gorszy, brzydszy i do tego wydadsz na niego więcej niż na używke .....

Może... ale koszta koszta się odzywają... gdyby był pieniądz to bym kupił gotowca. A go ni ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może na start...

Chłodnica OPEL REKORD - nie jest dużo szersza i dłuższa od zwykłej 2x120 - zmieścisz ją w budzie bez zbędnego cięcia i przeróbek.

Pompka - Atman 304, Atman 305 - zaista pompka

CPU: Frost 2 Slim, jakiś X2L i coś prisonowatego

GPU - prison z odpowiednią zapinką

węże - coś z obi/castoramy - 8/10, 8/11, 10/12, 10/13 - jakie sobie chcesz wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kredyt 0% gdzie? :razz:

 

Czyli zamiast mocować się z własnym bloczkiem lepiej po prostu kupić taki?

 

A co z pomysłem 2x 1x120mm chłodnice? Ma to sens? Z nagrzewnicami mam "niepozytywne doświadczenia".

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...