Skocz do zawartości
cornoli0

Chieftec 410w-212 + Gforce 7300gt Zalman - Nie Idzie, O Co Chodzi?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zmienilem ten zasilacz za tracera 4 life 400W ,

pochodzil mi pol dnia , potem wylaczyl sie, po restarcie zaczal piszczec i juz sie nie chce wlaczyc,

czasami sie wlaczy i pochodzi pare minut...

wyczytalem z forum ze to moze byc wina tego ze nie ciagnie grafy, ale widzialem u wielu osob taki sam zestaw i nie narzekali.

mam

Atlhlon 3200 Venice

Asus A8N-E

1 gb ram corsa VS

1 x SATA 2x ATA

i ta graf. 7300Gt GALAXY zalman

prosze o pomoc....

pzdr

 

:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Zasilacz z taką konfiguracją poradziłby sobie bez problemu. To jeszcze ta stara seria od sirteca ?

Ja mam identyczny zasilacz i bez zająknięcia ciągnął to co w opisie, czyli sprzęt bardzo podobny tylko grafa 8800GT.

A teraz sobie odpoczywa na półce i czeka aż się reszta sprzętu wymieni :P

Więc może ktoś Cię poprostu oszukał i sprzedał(zamienił się) Ci zepsuty zasilacz.

Nikt normalny nie zamieniałby sprawnego 410-212 na tracera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat: mam identyczny zasilacz, ale karta graficzna to 8800GS. Na konfigu w sigu komputer nie wstaje, nic życia. Po wyjęciu grafiki komputer działa (na tyle na ile może bez grafiki :wink: ).

 

Czyżby zasilacz to wymiany? Na innej grafice działał (8600GT), atrakcji pirotechnicznych z zasilacza nie było :razz:

 

Tabliczka znamionowa zasilacza:

5v 30A

3.3v 30A

12v_1 15A

12v_2 18A

-12v 1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejściówkę pci-e podepnij pod dwie oddzielne wiązki molexów i wtedy sprawdź czy działa

jeszcze jedno, czy taki zasilacz ma wtyczkę atx 24 pin ?

grafika napewno nie jest padnięta, bo to gainward i nowe może być padnięte ?

Edytowane przez mostasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z podłączeniem grafiki przez PCIe z zasilacza jak i przez molexy - nic. PŁyta i zasilacz mają 24pin ATX, i 4pin wtyczkę dodatkową (P4 bodaj).

 

@mostasz

Grafika odpala się na zasiłce Corsaira 450W.

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na 8600gt się odpala to masz grafikę zwaloną najprawdopodobniej - odpal u kogoś z mocniejszym zasilaczem - choćby chieftec gps 400AA-101A albo fortronem lub modecomem/ amacrox'em 350W (ważne żeby miał mocną 12V 25 A lub więcej)

ale ja stawiam że grafika padnięta - ona podczas uruchamiania nie jest taka prądożerna

 

czyli najprościej mówiąc zasilacz ma powysychane kondensatory (te duże), gdyby były sprawne to by odpalił raczej - najwyżej by się wieszał lub restartował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ten zasilacz ciągnie sprzęt z podpisu. Zasiłka ma juz 3 lata, ale komp niestety potrafi się czasem (raz na 8-10 godzin) zresetować i to co ciekawe nie w trakcie grania, ale w trybie 2D. Otrhosa i inne takie przechodzi.

 

Na razie czekam na nowy cooler na CPU i wtedy zobaczę, czy to coś zmieni. Na niekręconym procku chodziło 100% stabilnie, ale mieć E2160 i nie kręcic to grzech. :wink:

 

W każdym razie zasiłka powinna chyba dac radę uciągnąć takie sprzety jak u Was chyba ze coś jest uwalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem zasilacz na Chiefteca GPS-400 i bez efektu.

Czyli płyta walnięta? Procek? Wszystko?

jeżeli z 8600gt działało i karta odpala się na innym kompie z zasilaczem corsair to raczej nie to - może płyta bo wątpię żeby co innego - rozbierz wszystko i złóż z powrotem do kupy i wtedy zobacz czy działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...