Skocz do zawartości
Jabolewski

Windows Czy Sprzęt?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna miałem taki problem po pewnym czasie używania komputer się zacinał, na początku nie mogłem ruszać myszką i numlock się nie zapalał a stronka w necie normalnie działała i po chwili zwis, można to nazwać zwis na 2 raty. Czasami po ponownym wałczeniu zaczęły wyskakiwać na początku, że był błąd windows i czy wysłać. Po paru zawieszeniach windows odpala się jak 100 koń ekran na początku z logo windows i paskiem loading mam z 3 minuty potem czarny ekran 2 i sie pokazuje windows. Gry chodzą normalnie wiedźmin 100 fps jak zwykle. Zaczęły wyskakiwać blue screeny. Nic w kompie nie wymieniałem poza obudową ale to stało się pare tygodni po. To wina sprzętu czy wina bo blue screeny wskazują na sprzęt. Zrobiło się to mniej więcej parę dni po resecie biosa i teraz też nie chce wejść 1100 fsb na proca. Ale to chyba inna bajka.

Więc co robić??

Pisze na szybko z błędami i bez interpunkcji bo w każdej chwili może się zawiesić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wymieniałeś obudowę to pewnie coś nie zostało odpowiednio dociśnięte przy wkładaniu bebechów i z czasem się poluzowało... gdzieś się pasta przesunęła i trzeba będzie przesmarować na nowo... albo zasilacz kończy żywota...

opcji jest wiele, będziesz musiał posprawdzać wszystko, łącznie ze stanem kondensatorów na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up o tym nie pomyślałem szczególnie że często łapałem za radiator ale i tak temperatura w idle 34 stopnie, Zasilacz jest niezniszczalny jeszcze 2 lata gwarancji czy tam rok, dziś zkoluje se windowsa i zobaczę

 

 

 

 

 

i to mi teraz wyskakuje te okno po uruchomieniu kompa ponownie po blue screenie to chyab jednak windows bo dzis nei chaił odpalić i było napisane że brakuej jakiegoś pliku z wina

post-155677-1207754738_thumb.jpg

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od niedawna miałem taki problem po pewnym czasie używania komputer się zacinał, na początku nie mogłem ruszać myszką i numlock się nie zapalał a stronka w necie normalnie działała i po chwili zwis, można to nazwać zwis na 2 raty. Czasami po ponownym wałczeniu zaczęły wyskakiwać na początku, że był błąd windows i czy wysłać. Po paru zawieszeniach windows odpala się jak 100 koń ekran na początku z logo windows i paskiem loading mam z 3 minuty potem czarny ekran 2 i sie pokazuje windows. Gry chodzą normalnie wiedźmin 100 fps jak zwykle. Zaczęły wyskakiwać blue screeny. Nic w kompie nie wymieniałem poza obudową ale to stało się pare tygodni po. To wina sprzętu czy wina bo blue screeny wskazują na sprzęt. Zrobiło się to mniej więcej parę dni po resecie biosa i teraz też nie chce wejść 1100 fsb na proca. Ale to chyba inna bajka.

Więc co robić??

Pisze na szybko z błędami i bez interpunkcji bo w każdej chwili może się zawiesić

jakie konkretnie BSODy?

sprawdz pamiatki memtestem lub goldmemory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie porblem w tym że miełem problem z pamięcami bios zarzucał za niskie timingi teraz sam ustawialem i wtedy tez i bylo dobrze zrobilem tera z cl na cl 5 i 800 na 660 i dalej to samo coś tam zrzucanie z pamięci fizycznej blue screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...