Skocz do zawartości
Krzychol

Jaka Pamiec Ddr2 Do Mojego Lapka, Pomocy ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Mam problem. Mianowicie jest sobie laptop Asus A6R ktory ma obecnie fabrycznie jakas tam pamiec... Programem Everest sprawdzilem ze kosc to DDR2 Nanya o oznaczeniu NT512T64UH8A1FN-37. Sęk w tym ze nie ma koncowki 37 nigdzie , sa jakies 3C i 37B, roznica to predkosci.

I teraz jestem w kropce i nie wiem , chce dokupic kolejne 512 MB pamieci i nie wiem jaka pamiec kupic , czy koniecznie Nanye o takim oznaczeniu jak podalem (chociaz takiej nie ma konkretnie), czy moze byc innej firmy ? Jesli innej firmy to musze sie sugerowac timingami i predkoscia a ja nie mam pojecia co to jest dokladnie za pamiec (program twierdzi ze to jest 533MHz pamiec, ale nie daje sobie glowy uciac).

 

Jak myslicie jaka pamiec kupic jako druga ? Juz sam nie wiem ktora to powinna byc konkretnie... Prosze o pomoc.

 

 

Dzieki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągasz program o nazwie CPU-Z. Uruchamiasz go i w chodzisz w zakładkę SPD.

Teraz masz dwie możliwości. Albo wrzucasz tu screena i my ci podajemy linka do allegro, albo drukujesz screena z zakładki SPD i lecisz do sklepu i mówisz że chcesz pamięć o takich parametrach jak na tym screenie.

 

Pozdrawiam.

 

PS: Producent pamięci nie musi być taki sam. Ważne żeby parametry się zgadzały.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągasz program o nazwie CPU-Z. Uruchamiasz go i w chodzisz w zakładkę SPD.

Teraz masz dwie możliwości. Albo wrzucasz tu screena i my ci podajemy linka do allegro, albo drukujesz screena z zakładki SPD i lecisz do sklepu i mówisz że chcesz pamięć o takich parametrach jak na tym screenie.

 

Pozdrawiam.

 

PS: Producent pamięci nie musi być taki sam. Ważne żeby parametry się zgadzały.

 

Dobrze ale mam tez pytanie , czy jesli owa pamiec jest 533MHZ (czyli PC2-4200) a ja kupie szybsza czyli PC2-5300 czyli 667 MHz to pojda takowe ? Ta szybsza sie spowolni do tej wolniejszej ? Pytam sie bo mam szanse kupic za grosze jutro Kingmax'a wlasnie PC2-5300... i jesli z ta moja Nanya pociagnie to spoko... W laptopie siedzi Celeron M 1.7 GHz jesli to ma znaczenie do okreslenia szyny...

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci są kompatybilne w dół- 667MHz może chodzić przy 533MHz.

533MHz za to "nie wkręci się" na 667MHz

 

OK , a jak sprawa z timingami ? Czy regula w tym przypadku bedzie ze 533 bedzie mialo CL4 a 667 CL5 ? Bo jesli tak to znaczy ze moge kupic szybsza pamiec w ciemno i zawsze sie ona przypasuje do poprzedniej ?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda pamięć ma określone timingi dla określonej częstotliwości z jaką pracuje. Pamięci mają jeszcze inne parametry niż CL które, w zależności od producenta, mogą się różnić.

 

Weź pod uwagę że timingi to nie jedyna rzecz na którą musisz zwracać uwagę. Dwa moduły mogą mieć identyczne parametry ale różną budowę. W takim przypadku mogą wystąpić problemy z działaniem. W najlepszym wypadku po prostu nie będzie działać dual channel.

 

Prosiłem cię o screena z CPU-Z. Ja w ciemno ci nie powiem czy pamięć którą chcesz kupić będzie działać. Rób co chcesz.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

Kup obojetnie jaką na 533mhz, najlepiej kingmaxa bo kingmax ma pamieci nanya,ale najlepiej kup 2 512 np goodrama 667mhz,można takie kupić na allegro za grosze

 

lub jak chcesz to ja ci sprzedam , mam 2 x 512 Samsunga 667mhz dual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...