Skocz do zawartości
piotrek83

Problem Z Połączeniem Między Routerem Tp-link I Notebookiem Amilo Li1818?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mam ogromny problem z połączeniem bezprzewodowym pomiędzy świeżo zakupionym routerkiem z AP (TP-Link TL-WR340GD) a laptopem Fujitsu-Siemens Amilo Li 1818.

Problem wygląda następujaco, adres IP przydzielany jest przez DHCP poprawnie, sieciówka WLAN wyłapuje go poprawnie, przez kilka minut (a niekiedy sekund) połączenie jest OK (stronki chodzą, można wejść na stronkę routera itd.) później zaczynają się problemy, połączenie zostaje takjakby zerwane ponieważ strony internetowe nie chulają, na 192.168.1.1 czyli stronkę konfiguracyjną routera również nie mozna się wbić, pingi do routera czy na zewnątrz również bez odpowiedzi.

Ikona w pasku jest aktywna (nie przekreślona czerwonym krzyżykiem). W ipconfig parametry (ip, brama domyślna itd.) podawane są nadal takie same jak przydzielone przez router, a połączenia z internetem dalej nie ma.

Kroki, które zrobiłem, a nic nie pomogły:

-przeinstalowanie sterowników karty WIFI

-nadanie statycznego IP

- test na innym notebooku przeszedł sprawnie, połączenie z TP-LINKiem ani razu nie zostało zerwane.

 

Jestem już załamany i nie wiem co dalej zrobić. Nie mam pojęcia czy to wina sprzętowa czy programowa, acha system to Windows XP Professional.

 

Z góry dziękuję wszystkim za wszelką pomoc.

Pozdrawiam Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz predkosc polaczenia wifi

na FS mialem (mam) identyczny problem, jedynie zmniejszenie predkosci rozwiazalo problem.

 

w tym samym miejscu moj acer ma full zasieg a FS ma ok polowe, wiec problemem jest pewnie slaba antenka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz predkosc polaczenia wifi

na FS mialem (mam) identyczny problem, jedynie zmniejszenie predkosci rozwiazalo problem.

 

w tym samym miejscu moj acer ma full zasieg a FS ma ok polowe, wiec problemem jest pewnie slaba antenka

Tej opcji nie sprawdzałem, ale obniżyc prędkość transmisji od strony notebooka czy routera?

BTW ten drugi notebook to też acer i rzeczywiście zauważyłem, że zasięg acer'a jest ZNACZNIE lepszy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...