Skocz do zawartości
elomelo

Antec Three Hundred

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Ma ktos w/w obudowe? Zastanawiam sie nad jej kupnem jednak kilka ale:

a) w czym jest haczyk, ze jak na Anteca (i taki fajny design) jest az tak tania?

b) koszyczek na dyski jest caly stalowy bez zadnych gumek, na pewno bedzie przenosil drgania, da sie tam jakis patent zastosowac czy moze koszyk jest na stale i nie da sie go ruszyc?

c) zalezy mi bardzo na ciszy i ogolnie wszystkie komponenty mam w b. ciche tylko teraz zalezy mi na wyciszeniu dyskow i tutaj pomyslalem, ze moze zamknieta buda by je troche wyciszyla (obecnie mam otwarta i dyski leza obok), jednak slyszalem kilka skrajnych opinii jakoby tak mocno podziurkowana obudowa nalezala do glosnych (?)

d) niby jest tam mozliwosc kontroli obrotow wiatraka (3 poziomy), jak? potencjometr w srodku obudowy przy wiatraku czy moze jakies przyciski u gory obudowy etc?

 

I ogolnie prosilbym o opinie osob, ktore maja/widzialy/uzywaly, jak podkreslalem zalezy mi na ciszy, design bardzo mi sie podoba.

 

ps. Czy taka bude da sie przemalowac? Bo generalnie wolalbym aby byla biala, dostep do kompresora itp do malowania samochodow mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawialem nad ta obudowa, ale kupilem Cooler Mastera 590 i na dniach bede przekladal do niej bebechy. Dlaczego zmienilem wybor? Otorz w Antecu szyna na dyski jest 3,5'' bez mozliwosci demontarzu czy instalacji dysku na gumkach, czy innych kieszeniach wygluszajacych. To podstawowa wada i zapewne dlatego tyle kosztuje. Srodek ma zaprojektowany jak obudowy sprzed 7lat, no tyle ze zasilacz jest na dole, tyle z nowoczesnej mysli... Sam nie wiem jak sie bedzie sprawdzala tak podziurkowana obudowa, ale mam nadzieje ze 4 Noctuy P120 na 5V dadza rade i bedzie cisza... Na pewno cieple powietrze bedzie mialo sie jak wydostac i nie bedzie sie robila sauna w srodku, co za tym idzie nizsza temperatura otoczenia, nizsze obroty wystarcza, zeby bylo cool.... No ale to takie moje gdybanie, zobaczymy jak bedzie w rzeczywistosci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze CM mimo podobienstw imho wyglada jak kupa a Antec nie ;] Co mialoby byc w srodku aby bylo trendi/dzezi i na terazniejszym topie? Diody? UV zatrzaski na kable? Bez przesady, dla mnie ma z zewnatrz fajnie wygladac (i wyglada), ma byc cichsza od mojej starej (i raczej bedzie) ale nie wiem wlasnie jak rozwiazac problem dyskow, gumowe podkladki, wieszanie na gumkach to tylko srodek czesciowo zalatwiajacy sprawe, bo jeszcze jest halas samej mechaniki, ktory mnie wkurza, myslalem o 2xScythe Himuro ale oczywiscie jak to Scythe cena z [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec zrobil dobra obudowe moim zdaniem. mialem brac CM690, ale chyba wezme ta :)

Czemu tania? hmm... stala szyna na 3,5 co mi ani troche nie przeszkadza. bo chyba nikt nie ma 3ch napedow, wiec nawet mozna kupic pudlo na dysk do 5.25, albo mozna zarzucic gumowe podkladki pomiedzy dyskiem, a szynami. do tego fajnie rozplanowali, bo za szyna na dyski mozna poskrecac sobie kable, bo jest tam wystarczajaco miejsca. Rowniez tania dlatego, ze zamiast mocowania na jakies zaciski czy inne szyny napedow, dyskow czy kart, jest standard, czyli srubki :) od lat sprawdzone :) nie sadze, zeby ktos co kilka minut wyjmowal dysk, czy naped zeby te "sanki" byly mu tak potrzebne.

Co do wiatrakow, maja 3 tryby pracy. nie potencjometrem, a przelacznikiem L/M/H. na L jest cicho. na M da sie wysiedziec, natomiast na H to juz ciezko. Wyglad tego Anteca moze nie jest jakis super extra, ale jest cos w tej jego prostocie, co naprawde przyciaga. jedynym jak dla mnie mankamentem jet to, ze chcialem chlodnice w przyszlosci wepchac do kompa, ale niestety na przodzie 2x120 sie nie zmiesci. ale zmiesci sie napewno 1x120.

 

Jak dla mnie rozplanowanie tej obudowy i jej wyglad w stosunku do ceny jest jak najbardziej ok. blachy 0,8 wiec nie powinny latac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś powiem...

Mam tą obudowę od miesiąca. Jak dla mnie jedyną wadą sa standardowe wentylatory - nawet skręcone na min. są głośne.

Jeśli chodzi o montaż dysku - mój Samsung F1 jest normalnie przykręcony śrubkami do szyny 3,5 cala i oprócz świstu talerzy niesłychać go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie wentyle fabryczne to porazka. Mam P182 i od razu je wywalilem. omgwtf je przerabial na 5V wtedy daja rade. Ale fabryczne nawet na L to szmelc. Mi sie nie chcialo przerabiac i zmienilem je na S-Flex'y od Scythe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie montażu zasilacza w tym Antku. Jak wiadomo zasiłke montuje sie na dole - i tu moje pytanie: instalować wentylatorem w dół czy do góry?

Dodam że miedzy spodem obudowy a zasilaczem jest ok. 2cm wolnej przestrzeni.

Edytowane przez bryndza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa uzasadnienie ale ok. Ja mam wentylem do dolu i nic sie nie przegrzewa i ta odleglosc jest w zupelnosci wystarczajaca. Jest zalozona tak jakby byla gdyby siedziala na gorze czyli wentylem do dolu. Buda Antec P182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa uzasadnienie ale ok. Ja mam wentylem do dolu i nic sie nie przegrzewa i ta odleglosc jest w zupelnosci wystarczajaca. Jest zalozona tak jakby byla gdyby siedziala na gorze czyli wentylem do dolu. Buda Antec P182

zalezy jak daleko masz od podstawy obudowy. jak jest nisko, to wentyl wtedy pracuje troche szybciej i bardziej slychac jak zasysa powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...