Skocz do zawartości
Nihuyah

Laptop Do Uzytku Domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku dni nosze sie z zakupem laptopa. Jako, ze od kilku ladnych miesiecy nie gram w zadne gry, a przydalaby sie mobilnosc komputera postanowilem zrobic przesiadke. Notebook w zalozeniu ma byc uzywany zamiast mojego desktopa (c2d e2160, 2GB, 160GB + 8600GT), z tego powodu chcialbym, aby laptop byl o podobnych parametrach (oczywiscie wylaczajac grafe - wiem ze w tej cenie tylko zintegrowana, zreszta to bedzie komputer pracujacy, a nie gamingowy). Laptop bedzie glownie wykorzystywany w mieszkaniu (migracje miedzy pokojami), rzadko przewozony - jakies tam wyjazdy rodzinne, nagle wyjazdy etc. Jako, ze w zalozeniu bedzie troche jezdzil, ciagle nie zdecydowalem sie na matryce. Mysle nad 13, 14 calowa matryca, chociaz wydaje mi sie, ze standardowa 15' tez nie bedzie robic duzych problemow z przewozeniem. Oczekiwania moje wobec laptopa to:

 

- Procesor dwurdzeniowy (preferowany c2d)

- 2GB Ram (w 1GB chyba nie warto sie pakowac?)

- HDD 160GB+ (mniejszego nie chce, gdyz tyle mam w obecnym kompie i jest "na styk", ale w laptopie pewnie wystarczy)

- czas pracy na baterii 2,5h-3h

 

Odnosnie matrycy glare/matowa nie mam zadnych upodoban - podoba mi sie Glare, gdyz ma taki elegancki wyglad, aczkolwiek slyszalem ze promienie sloneczne, refleksy etc utrudniaja prace.

 

Jak na razie pospiesznie poszukiwalem allegro i moje typy to:

- Toshiba - http://allegro.pl/item346652134_toshiba_a2...nowa_sklep.html

- Sony Vaio - http://allegro.pl/item345148892_nowy_sony_...b_vista_pl.html

 

Mediony etc odpadaja ;) Oczywiscie chcialbym zaznaczyc, ze jezeli znalazlby sie jakis laptop w cenie 2-2,1k byloby wspaniale, ale dysponuje budzetem okolo 2500PLN.

 

To moze zapytam inaczej - jakie firmy wsrod laptopow sa godne polecenia? Wiem, ze Toshiba, Sony sa ok. Jak wyglada sprawa z Dellami, IBM (i Lenovo), HP? Acery odpadaja, co z Asusami? Szukam czegos solidnego, nie chce miec zabawki za 2,5k z latajaca klapa ;) Pozdrawiam

 

Używaj opcji edytuj zamiast pisać post pod postem

KrisJR

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba i Asus. Matryca 15'4 cala wide- innej się nie opłaca. W tej cenie spokojnie coś znajdziesz. Poszukaj wśród tych dwu marek za 2500PLN i wybierz ten z najlepszymi parametrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem wlasnie, ze ASUS dobry, ale z drugiej strony myslalem ze ASUS podobny do Acera etc. Czyli tak nie jest? :) Mozna Asusy brac smialo pod uwage?

 

edit: http://allegro.pl/item351600417_promocja_a...48_160_ati.html cos takiego byloby dobre? Swietne (ok, dla mnie swietne) parametry + dlugi czas pracy na baterii + bardzo tani jak na lapa.

 

edit#2: http://allegro.pl/item351068292_asus_s96s_...t_wifi_cam.html no prosze, laptop za 2,1k z M8600? :o

Edytowane przez Nihuyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem wlasnie, ze ASUS dobry, ale z drugiej strony myslalem ze ASUS podobny do Acera etc. Czyli tak nie jest? :)

Ogólnie to acerowi (poza linią ferrari oczywiście) do asusa daleko, generalnie wszystko zależy oczywiście od konkretnego modelu jeżeli chodzi o wykonanie ale generalnie narzekań nie ma (seria w3 była chyba lepiej wykonana niż dzisiejsze thinkpady od Lenovo :lol2: ).

 

Ten z tego drugiego linka to składak, coś ala compal fl90.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem wlasnie, ze ASUS dobry, ale z drugiej strony myslalem ze ASUS podobny do Acera etc. Czyli tak nie jest? :) Mozna Asusy brac smialo pod uwage?

Podobieństwo jest tylko takie że obie nazwy są na "a" i na cztery litery. Nie ma co porównywać. Jakościowo Asus jest bardzo dobry.

Problemy są trochę z serwisem. W każdym razie dawniej jak robiła to Orika to były. Nie wiem jak teraz. Możesz spokojnie brać Asusa.

 

Ja osobiście mam teraz Toshibę, a następnego lapka na 100% będę brał Asusa albo Toshibę. Zależnie kto zaoferuje lepsze parametry, za kasę którą będę dysponował. Niech mnie inni zj.. jeśli chcą. Dla mnie są te dwie marki. Po cholerę mam eksperymentować, jeśli te dwie są sprawdzone (nie tylko przez mnie).

 

Życzę udanego wyboru i zadowolenia z lapka :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...