Skocz do zawartości
Mr.Martin

Ups Ever - Wasze Opinie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

zamierzam kupic sobie UPs firmy EVER. Wybor padl na model EVER ECO CDS poniewaz jest chyba najtanszym UPS-em ktory ma czysty sinus na wyjsciu pracy bateryjnej.

Powiedcie mi tylko prosze jak z glosnoscia tego UPS-a - czy burczy lub wydaje inne dzwieki przy normlanej pracy ? czy moze jest tak cichy ze go nie slychac przystawiajac ucho do niego ? (pytam bo kiedys mialem tez Evera ale z serii NET i on burczal przy normalnej pracy ( jakby basowe buczenie cewki , transformatora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki,musiałem zmienić zasilacz na modecoma z pasywnym pfc bo mój chieftec z aktywnym pfc powodował zwarcie :/ poza tym jest cichy i w ogóle go nie słychać

 

toz te UPS maja sinus na wyjsciu , wiec dlaczego zasilacz powodowal ci zwarcie ?

 

Jaki dokladnie amsz model UPS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam model eco pro cds chyba 500 ten najtańszy z usb.na forum znalazłem info że every gryzą się między innymi z chieftecami.a niby nie powinny.w każdym bądź razie sprzedałem chiefteca i kupilem modecoma z siga i jest wszystko ok.

 

ups

http://www.ever.com.pl/pl/prod.php?prod=ecocds

chieftec

http://www.itsfera.pl/product.php?productid=50482

 

i obecny modecom z którym nie mam problemów

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,19657/

Edytowane przez eVok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj czegoś innego niż Ever, zasilacze tego producenta nie trzymają żadnych norma no przynajmniej te z dolnej i średniej półki cenowej, napięcie podczas pracy na baterii wacha się ~150V-~200V nominalnego 230V nigdy nie widziałem, oczywiście spadek do ~150V skutkował zawieszeniem/wyłączeniem komputera, podczas kiedy UPS w najlepsze pracował dalej :angry:, czas od ostrzeżenia o wyczerpaniu akumulatora do wyłączenia liczyć można w ułamkach sekund, w zasadzie to słychać urwane pikniecie i koniec pracy :angry:

 

żeby była jasność pobór prądu komputera został dokładnie zmierzony przy pomocy stosownego miernika, z pomiarów wynikało ze komputer z monitorem pobierał z gniazdka max ~280W a UPS według tego co producent umieścił na tabliczce znamionowej mógł dostarczyć 650 W :lol2:

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie z ciekawości sprawdziłem jak wygląda wyłączanie kompa.po odcięciu zasilania pojawił sie monit że za 5 minut zostanie zamknięty system i ups zaczął piszczeć.po ok.5 minutach piszczenie zrobiło się szybsze i komp został normalnie zamknięty,ups popiskiwał sobie jeszcze przez kilkanaście sekund i się wyłączył.

tak więc ja jestem zadowolony z evera zwłaszcza za taką kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 zasilacze awaryjne Ever MP 500 i MP 700. Do tej pory dzialaly ok. Zminiilem zasilacz na Corsair i teraz ups nie trzyma wogole. Jewt sprawny bo podlaczalem inny komp z innym zasilaczem.

 

Moze polecicie jakis tani uzywany ups ok 650-750W co bedzie dziala dobrze z zasilaczem Corsaira, Chiefteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mam zasilacz corsaira 650W, a planuje kupic UPS. Z tym, ze mi nie zalezy zeby trzymal 5, 10 czy 20 minut, rzecz jest w tym, ze w mojej okolicy w porze letniej kilka razy dziennie odcinają prąd, po czym po kilku sekundach go oddają, raz juz kupilem jakiegos smiesznego fideltronika ares cool za 250zł który w ogóle nie załapywał jak prąd zostal odlączony i komputer padał... co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie posiadam od kilku lat UPS firmy APC. Podobno sa to najlepsze UPSy. Mam model BACK-UPS CS500. Chodzil na nim modecom mc-350, Aerocool Aeropower 550W i obecnie Delta DPS-300MB. UPS ma moc 300W wiec w zaleznosci od konfigu bedzie roznie trzymal. Jestem z niego bardzo zadowolony. Na domowym kompie do netu, filmow i muzy (Athlon 1333Mhz, 256MB ramu, 80GB, riva TNT2,cd-rw + monitor crt 19'' podpiety pod niego) trzyma mi 12minut.

Edytowane przez bhaal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...