Skocz do zawartości
hands0me

temperatura na procku

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich na forum :D

 

mam pytanie odnosnie temperatury procesora xp1700 podkreconego na plycie Epox 8rda+

 

mam ustawione 11x190 (vcore 1,725 - na 1,7 bo dluzszym meczeniu quakiem sie wysypywal), pamieci TwinMOS ddr333 cl2,5 (6-3-3-2,5) -2,77volta.

 

w idle pokazuje mi 48stopni po 20 minutowym meczeniu quakiem 51stopni.

 

Moje pytanie to czy to nie jest za duzo - czy konieczne jest wymienianie wynetylatora (arctic cooling slim silent pro tc - z czujnikiem temperatury), obroty na nim przy takiej konfiguracji - 2280rpm.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coolerek widać nie jes zły ale mógłby być lepszy :) -> Swiftech MC462 po 10h katowania/wygrzewania na full load miał 46st.C przy 10x240@1.9V

Ten collerek jest super, jego największy atut to cisza w komputerze, a w dzisiejszych czasach wyjących potworów (6000-7500 obr/min) to jest to ogromny atut, może nie jest taki wydajny w chłodzeniu, ale jeżeli trzyma temperaturę 45 stopni w stresie podkręconego Athlona XP 1700+ (12,5 x 166 MHz) to jest naprawdę dobry wynik :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hands0me teraz cie troszke zasmuce :evil: nasze epoxy troszku zanizaja temp. proca pomysl tak na chlopski rozum czy to mozliwe aby proc podkrecony z 1466 na 2090 mhz mial 50 stopni :? ??? Musisz zawshe dodawac sobie siakies 5* zaobserwowalem ze im nowshy bios tym bardziej niweluja problem dawniej była roznica siakis 7*

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...