Skocz do zawartości
Ragnor

Restary ma ABIT BX-133 RAID

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem kupiłem płyte ABIT BX-133 RAID (bios najnowszy dostępny ver. 72) włożyłem w nią Celeron 1000 MHZ (10x100MHz Copermmine), po formacie dysku 40 GB (U6) zainstalowałem WIndows 98, ale przy pierwszym uruchomieniu Windowsa (już gdy pokazuje się pulpit) komputer się restartuje. :cry:

Restar zawsze się powtarza zwykle po ukazaniu się pulpitu. Tak samo jest na Windows ME. Komputer też się restartuje po zamontowaniu Celerona 533 (Copermmine). Jedynie płyta chodzi, gdy ustawiam Celerona 1GHz na magistrale 66MHz (co daje 666MHz), wtedy nie ma restartu. :!:

Płyte podpinałem pod różne zasilacze, zamontowana karta grafiki to Matrox Millenium G200 lub WinFast GF 2 Pro. Wszystkie części podpinane do ABITa chodziły bezproblemowo na pięcioletniej MSI-6119(BX) . Ma ktoś pomysł co z tym ABITem zrobić :?:

 

 

P.S Jeśli chodzi o sławne u ABITa kondensatory to nic z nich jeszcze nie wycieka, choć kilka jest wzdętych, czy to jest przyczyna :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem kupiłem płyte ABIT BX-133 RAID (bios najnowszy dostępny ver. 72) włożyłem w nią Celeron 1000 MHZ (10x100MHz Copermmine), po formacie dysku 40 GB (U6) zainstalowałem WIndows 98, ale przy pierwszym uruchomieniu Windowsa (już gdy pokazuje się pulpit) komputer się restartuje.  :cry:

Restar zawsze się powtarza zwykle po ukazaniu się pulpitu. Tak samo jest na Windows ME. Komputer też się restartuje po zamontowaniu Celerona 533 (Copermmine).  Jedynie płyta chodzi, gdy ustawiam Celerona 1GHz na magistrale 66MHz (co daje 666MHz), wtedy nie ma restartu. :!: 

Płyte podpinałem pod różne zasilacze, zamontowana karta grafiki to Matrox Millenium G200 lub WinFast GF 2 Pro. Wszystkie części podpinane do ABITa chodziły bezproblemowo na pięcioletniej MSI-6119(BX) . Ma ktoś pomysł co z tym ABITem zrobić :?: 

 

 

P.S Jeśli chodzi o sławne u ABITa kondensatory to nic z nich jeszcze nie wycieka, choć kilka jest wzdętych, czy to jest przyczyna :?:

Nie.

Coś musiałeś źle skonfigurować... :? Podnieś napięcie, sprawdź dzielnik FSB/AGP.

Ja na tym abicie po 2,5 roku używania intensywnego nie miałem żadnych problemów. Chce ktoś kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne "podnieś napięcie" !

 

Kondensator napuchnięty = kondensator uwalony. Na 666 Twój procesor pobiera na tyle mały prąd że ta zredukowana pojemność jeszcze jako tako filtruje zasilanie. Kondensatory to przyczyna problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne "podnieś napięcie" !

 

Kondensator napuchnięty = kondensator uwalony...

dokladnie a uwalone kondensatory to niestabilna praca MoBo

jedyne wyjscie to wymiana (wlutowanie nowych) kondensatorow :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat z ta plyta nie mialem zadnych problemow (mimo wielkiego obciazenia - 8 napedow,9 wiatrakow,AGP,3PCI i ISA obsadzone) ale 2 innych kumpli mialo IDENTYCZNE objawy jak Ty (czasem nawet bo pulpitu nie dochodzilo) i wstawienie nowych kondensat. (działajacych na wyzszym napieciu niz org.!!!!) pomoglo od reki.

Proponowalbym jeszcze RAID wylaczyc bo gdzies czytalem ze w b.rzadkich przypadkach moze cos mieszac - warto sprawdzic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem kupiłem płyte ABIT BX-133 RAID (bios najnowszy dostępny ver. 72) włożyłem w nią Celeron 1000 MHZ (10x100MHz Copermmine), po formacie dysku 40 GB (U6) zainstalowałem WIndows 98, ale przy pierwszym uruchomieniu Windowsa (już gdy pokazuje się pulpit) komputer się restartuje.  :cry:

Restar zawsze się powtarza zwykle po ukazaniu się pulpitu. Tak samo jest na Windows ME. Komputer też się restartuje po zamontowaniu Celerona 533 (Copermmine).  Jedynie płyta chodzi, gdy ustawiam Celerona 1GHz na magistrale 66MHz (co daje 666MHz), wtedy nie ma restartu. :!: 

Płyte podpinałem pod różne zasilacze, zamontowana karta grafiki to Matrox Millenium G200 lub WinFast GF 2 Pro. Wszystkie części podpinane do ABITa chodziły bezproblemowo na pięcioletniej MSI-6119(BX) . Ma ktoś pomysł co z tym ABITem zrobić :?: 

 

 

P.S Jeśli chodzi o sławne u ABITa kondensatory to nic z nich jeszcze nie wycieka, choć kilka jest wzdętych, czy to jest przyczyna :?:

Pozniejsze obiawy beda takie ,ze komputer bedzie mial problem z uruchomieniem....mialem ta plyte i kondensatory tez polecialy na celku 800.

Dni tej plyty sa policzone tyle ci powiem.

U mnie tez potem juz tylko 66 fsb wyzej byly restarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie i dzielnik itp. były dobrze skonfigurowane, więc to musi być wina kondensatorów. Czy jak wymienie kondensatory na nowe to one wytrzymają? Czy lepiej dać sobie z tą płytą spokuj?

Płyte kuplem na Allegro, gościu twierdzi, że u niego działała bezproblemu na P3 866 MHz. Czy możliwe, że kondensatory wysiadły po włożenie Celerona 1GHz?

 

 

 

P.S Ile może kosztować wymian kondensatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze plyta nie wytrzymoje czestotliwosci 100Mhz na ktorej idzie celek 1 gb a wytrzymoje tylko 66mhz.tak ze moze to byc wina kondensatorkow.

 

 

P.S

Kesli bys ja sprzedawal to moge ja kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie i dzielnik itp. były dobrze skonfigurowane, więc to musi być wina kondensatorów. Czy jak wymienie kondensatory na nowe to one wytrzymają? Czy lepiej dać sobie z tą płytą spokuj?

Płyte kuplem na Allegro, gościu twierdzi, że u niego działała bezproblemu na P3 866 MHz. Czy możliwe, że kondensatory wysiadły po włożenie Celerona 1GHz?

 

 

 

P.S Ile może kosztować wymian kondensatorów?

Zerknij tu http://twojepc.pl/b.php?id=38624#13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mma takie pytanie :

jesli ja mam dobre kondensatory a plyta ma takie same obiawy jakby padly kondensatory tzn: resy i niemoznosc uruchomienia czasami.

 

To co to moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mma takie pytanie :

jesli  ja mam dobre kondensatory  a plyta ma takie same obiawy jakby padly  kondensatory tzn: resy  i  niemoznosc uruchomienia czasami.

 

To co to moze byc.

Moze to byc wina zasilacza ,stabilizator napiecia ? ( chyba tez istnieje ryzyko uszkodzenia ) ,jak i kondensatorow.

Sprawdz dokladnie czy nie widac zadnych ( rdzawych plam ) na kondensatorach ( w gornej czesci ) i czy nie zrobil sie wypukly od dolu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz konkretnie obiawy z niewlaczeniem komputera ?

Na nic nie reaguje ? ,czy moze sama plyta startuje ? ,mozesz sprobowac odkurzyc dokloadnie plyte i oczyscic zlacza PCI ,AGP i DIMM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie radzicie założyć kondensatory takie jak orginalnie czy inne?

wszystko jest w linku do boarda na TPC :!:

poza tymi ktore tam sa wymienione (Rubicon i link do sklepu z kondensatorami JACKCON) slyszalem jeszcze o kondensatorach Sanyo jako zastepczych do Abitow - z tego co wiem mozna dostac na Wolumenie w Wa-wie :!:

 

Jak długo one mogą wytrzymać?

jak dasz dobrej firmy i wytrzymale (105*C) to moga sporo

 

BTW jak juz bedziesz kupowal i bral sie za podmianke to pomysl o zmianie wszystkich (nawet tych "dobrych") bo pamietam jak kumpel chyba na BE6-II wymienil 2 spuchniete kondensatory a po 2 miechach musial wymieniac kolejny "oryginal"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w stanie samemu wymienić kondensatory, czy lepiej oddać do sklepu (liczą sobie za to ponad 50 złociszy)? Czy ktoś sam wymieniał kondensatory? Może jakieś porady i wskazówki :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kondensatory abita to wydatek poniżej 20zł na allegro, kup i wlutuj, powinno pomóc. ile to ja się oczytałem o tych kondensatorach u abita, u mnie od 2,5 roku chodzi i jest looz, ale czasem je oglądam :)

kondensatory wymień sam, jedno na co musisz zwracać uwagę to żeby nie wlutować odwrotnie, masz na kondensatorze minus zaznaczony, tak samo wlutuj nowe.

i płyta będzie spoko, kilka lat pochodzi bez dotykania jej.

 

więc nie bój się tylko wymień i po krzyku !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w stanie samemu wymienić kondensatory, czy lepiej oddać do sklepu (liczą sobie za to ponad 50 złociszy)? Czy ktoś sam wymieniał kondensatory? Może jakieś porady i wskazówki :idea:

Isc do sklepu i wydac 50zl na wymiane samych kondensatorow to zaden interes :evil: Obudz w sobie tweakera ! lutownica w dlon i do pracy (tylko nie przerob go przy okazji na plyte pod amd :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w stanie samemu wymienić kondensatory, czy lepiej oddać do sklepu (liczą sobie za to ponad 50 złociszy)? Czy ktoś sam wymieniał kondensatory? Może jakieś porady i wskazówki :idea:

Isc do sklepu i wydac 50zl na wymiane samych kondensatorow to zaden interes :evil: Obudz w sobie tweakera ! lutownica w dlon i do pracy (tylko nie przerob go przy okazji na plyte pod amd :twisted: )
Jednak wolałem nie ryzykować i oddałem do specjalisty. Zapłaciłem za wymiane wszystkich kondensatorów i wreszcie wszysko chodzi bez probemu :), a mojego celerona 1Ghz narazie puściłem na 1,3GHz (10x130Mhz) ale to jeszcze nie jego granica możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...