Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka dysków P-ata ustawionych w raid 0 , niestety ich wydajność nie jest wystarczająca (60MB/s) , pojedynczy to około 80-40MB/s . Oczywiście powodem jest przepustowość PCI , która dzieląc łacze z kartą gigabitową ma szybkość 133/2 = 66MB/s . Czy na rynku są jakieś płyty / kontrolery raid tak żeby cenowo zamknąć się w 300zł i osiągnąć transfer rzędu 240MB/s ? Bardzo chętnie żeby karta sieciowa była zintegrowana i obsługiwała ramki jumbo. Może też być jakaś płyta serwerowa byle w sensownej cenie.

Chipset nforce4 odpada , bo nvidia przyznała mi po 3 dniach że ich raid jest programowy , max 80MB/s .

Prosiłbym tez o nie proponowanie zestawów za większą sumę bo mogę sobie za tyle kasy kupić 4 adaptery i płytę z prockiem za 200zł ;/

 

Dołączona grafika

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze tego nie przeskoczysz. Mam ten sam problem. Kontroler PCI Promisa i transfer na dwóch Baracudach PATA w RAID0 w granicach 83MB/s. Zainwestowalem w 2 przejściówki PATA->SATA i zamierzam kupić kontroler RAID na PCI-express. Zobaczymy czy cos z takiego kombinowania będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś zrobić porównianie ,

puśc HDtach na dysku podpietym do mobo na PATa

i podpietym na MOBO przez sata - przejsciówke ?

 

bardzo byś mi pomógł

 

chce się dowiedzieć czy taka przejscióka ogranicza transfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co szperałem po sieci ta przejsciówka nie ma wpływu na transfer. Widziałem gdzieś porównania i różnice były w granicach błędu pomiarowego dlatego zdecydowałem tak to rozwiązać.Niestety nie zrobie porównania bo przesyłka dojdzie w przyszłym tygodniu. Jedyne czego sie obawiam to jakichś przekłamań, zwisów itp ale "ponoć" nie ma z tym problemu. No i czy ten kontroler Adapteca łyknie taki mix ;) Pożyjemy zobaczymy. Aha, nie wiem dlaczego dzielisz przepustowość PCI w zależności od ilości urządzeń? To tak nie działa. Ja mam 3 urządzenia na PCI i każde ma przepustowść 133MB/s. Oczywiście teoretycznie co widać na przykładzie mojego RAIDa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co szperałem po sieci ta przejsciówka nie ma wpływu na transfer. Widziałem gdzieś porównania i różnice były w granicach błędu pomiarowego dlatego zdecydowałem tak to rozwiązać.Niestety nie zrobie porównania bo przesyłka dojdzie w przyszłym tygodniu. Jedyne czego sie obawiam to jakichś przekłamań, zwisów itp ale "ponoć" nie ma z tym problemu. No i czy ten kontroler Adapteca łyknie taki mix ;) Pożyjemy zobaczymy. Aha, nie wiem dlaczego dzielisz przepustowość PCI w zależności od ilości urządzeń? To tak nie działa. Ja mam 3 urządzenia na PCI i każde ma przepustowść 133MB/s. Oczywiście teoretycznie co widać na przykładzie mojego RAIDa

no tak tylko że karta jest gigabitowa i one chyba sobie "zaklepały "

wcześniej raid szedł na 80MB/s , ale z lanem 100Mb/s to mnie w ogóle nie urządzało, teraz najbardziej bym chciał kupić mobo które ma raid p-ata i gigabit lan - na razie american dream sie nie spełnia

w najgorszym wypadku gdy uzbieram trochę grosze zbuduję nowy komputer, tak naprawdę serwer za 400zł , bo ten co mam teraz pracuje na swapie , ma o połowę za mało ramu

ja bym na twoim miejscu oddał te wszystkie kontrolery , i kupił sobie mobo które ma raid na sata , - zapąłcisz 150zł pod socket 939

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Mam kilka dysków P-ata ustawionych w raid 0 , niestety ich wydajność nie jest wystarczająca (60MB/s) , pojedynczy to około 80-40MB/s . Oczywiście powodem jest przepustowość PCI , która dzieląc łacze z kartą gigabitową ma szybkość 133/2 = 66MB/s .

Oczywiście powodem nie jest przepustowoś PCI, która wynosi (32bit*33MHz) ok. 125MB/s. Winny jest kontroler RAID, źle dobrane dyski lub zwalony system/sterowniki. Podział pasma wygląda też "trochę"' inaczej.

 

...wcześniej raid szedł na 80MB/s , ale z lanem 100Mb/s to mnie w ogóle nie urządzało

Jakbyś miał LAN 1Gb/s to byc może "zapchał" byś słaby pojedyńczy dysk - kalkulator się kłania ;) (trzeba jeszcze rozróżniac bity od bajtów...)

 

Chipset nforce4 odpada , bo nvidia przyznała mi po 3 dniach że ich raid jest programowy , max 80MB/s .

... a to jest doprawdy ciekawe - widac w NV nie wiedzą co wyprodukowali... :lol:

 

Czy na rynku są jakieś płyty / kontrolery raid tak żeby cenowo zamknąć się w 300zł i osiągnąć transfer rzędu 240MB/s

Nowe - Nie, używane - tak, ale przy PATA można liczyc na jakieś 150-170MB/s (np. NF4/NF3), przy dobrze dobranych dyskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście powodem nie jest przepustowoś PCI, która wynosi (32bit*33MHz) ok. 125MB/s. Winny jest kontroler RAID, źle dobrane dyski lub zwalony system/sterowniki. Podział pasma wygląda też "trochę"' inaczej.

 

Jakbyś miał LAN 1Gb/s to byc może "zapchał" byś słaby pojedyńczy dysk - kalkulator się kłania ;) (trzeba jeszcze rozróżniac bity od bajtów...)

ja jutro piszę matematykę rozszerzoną ,to mi nie mów że nie umiem liczyć :)

1. urządzenie PCI - deklaruje predkosc 133MB/s (RAID)

i zintegrowana karta sieciowa 100mb/s

efekt: 80MB/s na dyskach lokalnych

siec max 10MB/s

 

2. urządzenie PCI - deklaruje predkosc 133MB/s (RAID)

i urządzenie PCI - deklaruje predkosc 133MB/s (karta gigabitowa)

efekt: 60MB/s na lokalnych na całej długości dysku

i 10MB/s sieciówka na każde pojedyncze polecenie, max 60MB/s

 

... a to jest doprawdy ciekawe - widac w NV nie wiedzą co wyprodukowali... :lol:

 

Nowe - Nie, używane - tak, ale przy PATA można liczyc na jakieś 150-170MB/s (np. NF4/NF3), przy dobrze dobranych dyskach.

ale to raczej nie jest kwestia dobrania dysków bo predkośc raid0 to predkośc dysku * liczba dysków , ewentualnie sprawność

ograniczeniem raidu programowego jest ograniczona szybkość wynikajaca z ograniczonej ilości wejść/wyjść na zwykłego athlona xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pirez chciałeś porównanie dysków PATA na przejściówkach to załączam. 2 Barracudy PATA 160 GB 7200.10, 8MB wpiete na przejściówkach PATA->SATA od gigabyte'a w kontroler RAID w płycie głównej. w porównaniu do kontrolera PCI PATA jest skok wydajności ale zbyt mały. Te Barracudy powinny szybciej pracować. Zastanawiam sie co jest przyczyną. Ale jak widać przejsciówki nie ograniczają transferu

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUPER !!!

 

barracudy pracują okay!! , u mnie to idzie 130-140 max i wykres jest dokładnie taki sam (mam sataII)

 

to są po prostu tylko 2 talerze - co innego dyski 1TB które mają 4 talerze , one mają dużą przewagę

 

masz pewno trochę słabszy kontroler , jaki mostek poludniowy masz? ich7 ?

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz identyczne Barracudy czy moze SATA, SATA II? Wpięte w jaki kontroler że osiągasz 130MB/s na nich?Zarzuciłbyś screenem z hd tacha

Kontroler mam wbudowany w płyte ASrocka 939Dual, jakiś ich autorski ALI cośtam

Edytowane przez Daws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

2. urządzenie PCI - deklaruje predkosc 133MB/s (RAID)

i urządzenie PCI - deklaruje predkosc 133MB/s (karta gigabitowa)

efekt: 60MB/s na lokalnych na całej długości dysku

i 10MB/s sieciówka na każde pojedyncze polecenie, max 60MB/s

Co ty chłopie pitolisz?

1. Podczast testu HD_Tachem nie ściągasz (?) przecierz danych z netu - cała przepustowośc PCI pozostaje dla RAIDa

2. To, że masz kartę 1Gb/s, nie oznacza że taki transfer wyciągniesz - jakie masz łącze - 6Mb/s ? Zresztą w praktyce nawet połączenie 2 kompów 1Gb/s nie wpływa na ograniczenie wydajności dysków - dzięki buforom kart, cache systemu, itp. urządzaenia nie muszą korzystac z magistrali w tym samym momencie. Poza tym można wszystko ładnie zgrac w czasie dzięki odpowiednim ustawieniom latency timer'ów i przerwań.

 

ale to raczej nie jest kwestia dobrania dysków bo predkośc raid0 to predkośc dysku * liczba dysków , ewentualnie sprawność

ograniczeniem raidu programowego jest ograniczona szybkość wynikajaca z ograniczonej ilości wejść/wyjść na zwykłego athlona xp

Bzdura panie, już napisałem: kontroler lub dyski/stery/system. Wzór którym raczyłeś nas oświecic jest do [gluteus maximus] - poczytaj trochę o Raid0 - wyszukiwarka.Z ciekawością natomiast obejrzałbym wzór na "sprawnośc" dysku xD

Co do "ograniczenia ograniczeń z ograniczeniami" - zwykły athlon xp 1.4GHz mogłby pociągnąc jakieś 6-8HDD (po 80MB/s), ale nie ma gdzie ich podłączyc...

 

Tego to już nawet nie warto komentowac:

to są po prostu tylko 2 talerze - co innego dyski 1TB które mają 4 talerze , one mają dużą przewagę

Skąd Ty takie rewelacyjne teorie bierzesz?

 

Kontroler mam wbudowany w płyte ASrocka 939Dual, jakiś ich autorski ALI cośtam

:ploom: Jasne ALi to autorski chipset Asraka...

 

Coś się dzieje na forum - atak noobów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorski w tym sensie, że ULI (dawniej robił np czipy ALI ALADDIN, który z powodzeniem obsługiwał mi K5 100MHz) nie jest "typowym" producentem kontrolerów RAID.To i nie sądze żeby grzeszyły wydajnością w tej kwestii. Dlatego pozwoliłem sobie na "autorskość".To chyba nie wątek o rozwodzeniu się nad tym..noobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Autorski w tym sensie, że ULI ... nie jest "typowym" producentem kontrolerów RAID.To i nie sądze żeby grzeszyły wydajnością w tej kwestii. Dlatego pozwoliłem sobie na "autorskość".To chyba nie wątek o rozwodzeniu się nad tym..noobie

Masz rację to nie jest temat do rozkminiania dlaczego nie rozumiesz znaczenia słowa "autorski". Raid software'owy można stworzyc na każdym chipsecie, więc "autorski" może byc najwyżej moduł Raid w BIOSie. Nieźle się ubawiłem - czekam na dalsze "ciekawostki"... z utęsknieniem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiesz co miałem na myśli więc wnioskuje, że czepianie sie słówek sprawia Ci przyjemność. Tym bardziej, że konstruktywnego nic w temacie nie napisałeś.Z mojej strony eot i więcej pokory życze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz identyczne Barracudy czy moze SATA, SATA II? Wpięte w jaki kontroler że osiągasz 130MB/s na nich?Zarzuciłbyś screenem z hd tacha

Kontroler mam wbudowany w płyte ASrocka 939Dual, jakiś ich autorski ALI cośtam

nie dam ci screena bo teraz mam na kompie 64bitowy system którego hdtach nie trawi , ale jak robiłem testy na xp to tak wychodziło

płyta evga 680i sli , 2 segate barracuda serii 10 , pod sata 8Mb cache. tam jest chyba mostek południowy nforce550? zobacz w jakiejś recenzji , ale to przeciętny wynik - podobne powienieneś osiągnąc na ICH7

 

Co ty chłopie pitolisz?

1. Podczast testu HD_Tachem nie ściągasz (?) przecierz danych z netu - cała przepustowośc PCI pozostaje dla RAIDa

2. To, że masz kartę 1Gb/s, nie oznacza że taki transfer wyciągniesz - jakie masz łącze - 6Mb/s ? Zresztą w praktyce nawet połączenie 2 kompów 1Gb/s nie wpływa na ograniczenie wydajności dysków - dzięki buforom kart, cache systemu, itp. urządzaenia nie muszą korzystac z magistrali w tym samym momencie. Poza tym można wszystko ładnie zgrac w czasie dzięki odpowiednim ustawieniom latency timer'ów i przerwań.

 

Co do "ograniczenia ograniczeń z ograniczeniami" - zwykły athlon xp 1.4GHz mogłby pociągnąc jakieś 6-8HDD (po 80MB/s), ale nie ma gdzie ich podłączyc...

1.tomazzi jesteś moim wybawieniem !! widzę że znasz się na sprzęcie. zrobię zdjecia całego biosu a ty mi powiesz gdzie te przerwania ustawić , okay ?

2. jakie mam łącze? kable UTP6e , switch gigabitowy d-linka z jumbo , klient i serwer pracuje na karcie DGE-528T

3. Raid programowy (windowsowy na 4 dyskach i nawet dwóch - serwer 2003RC transfer do 60MB/s ) miał za słaba wydajność , ale można podłączyć nieograniczoną ilość dysków w zwykłym deskopcie idzie ze 30 takich dysków podłączyć (ata sata kontrolery pod pci)

4. wytłumacz mi jedną rzecz, bo jak uruchamiam film z lokalizacji sieciowej (serwer) to najpierw przez półtorej godziny bedzie działac raid a potem przez półtorej godziny będzie mi ten film wysyłał ? CZy jak zrealizujesz brak potrzeby używania tej samej magistrali w tym sammy momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. wytłumacz mi jedną rzecz, bo jak uruchamiam film z lokalizacji sieciowej (serwer) to najpierw przez półtorej godziny bedzie działac raid a potem przez półtorej godziny będzie mi ten film wysyłał ? CZy jak zrealizujesz brak potrzeby używania tej samej magistrali w tym sammy momencie.

hehe :lol2:

... a jak odpalisz 2 programy (np 2 filmy) naraz to idą po kolei (drugi czeka aż pierwszy skończy pracę)? Chyba nie... no, chyba że używasz DOS'a, ale wtedy z filmami byłby problem. Oba programy (plus kilkadziesiąt programów działających w tle) działają jednocześnie. Dzieje się tak dlatego, że każdy program dzieli się na wątki i można przetwarzać naprzemiennie wątki z obydwu programów (szczegóły w necie - milyjony stron). Przełączanie pomiędzy programami odbywa się tak szybko, że dla na - ludzi - programy te wydają się działać jednocześnie. W przypadku PCI działają podobne mechanizmy, np. bus mastering (tu też szczegóły w sieci).

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

pirez:

1. Podejrzewam, że wiesz co to PnP czy ACPI/APIC (jak nie to -> Google), więc daruj sobie upload fotek.

3. Daruj sobie raid programowy windowsa. Raid (szczególnie 0) ma "uczulenie" na asynchroniczną pracę dysków - nie oczekuj, że jak napchasz 5 kontrolerów i 20HDD to Ci trasferów NASA pozazdrości :lol:

4. scazi napisał w zasadzie wszystko co trzeba - dodam tylko, że akurat w filmach bitrate jest poprostu śmiesznie mały (typowo 1-4Mb/s), więc zapas przepustowości jest ... spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pirez:

1. Podejrzewam, że wiesz co to PnP czy ACPI/APIC (jak nie to -> Google), więc daruj sobie upload fotek.

3. Daruj sobie raid programowy windowsa. Raid (szczególnie 0) ma "uczulenie" na asynchroniczną pracę dysków - nie oczekuj, że jak napchasz 5 kontrolerów i 20HDD to Ci trasferów NASA pozazdrości :lol:

4. scazi napisał w zasadzie wszystko co trzeba - dodam tylko, że akurat w filmach bitrate jest poprostu śmiesznie mały (typowo 1-4Mb/s), więc zapas przepustowości jest ... spory.

1. a co ma PnP do twoich "przerwań " ? acpi / apic jak najbardziej , dam ci fotki a ty powiesz gdzie , dzisiaj zrobię, tylko się nie zmywaj wtedy z forum...

2. ci sie nie chciało skomentować , no racja bo co ma łącze internetowe do tematu ? nic...

3. ale raid programowy jest w nforce 4 /3 , jest to raid programowy na poziomie biosu , więc nie wiem czemu go tak zachwalasz , skor wiesz lepiej od pracowników nvidii...

4.aha , czyli jak wykonuje operacje przetwarzania danych na dysku sieciowym żeby mieć wyższa wydajność (przecież każdy klient nie bedzie miał własnej macierz a zapis na pojedynczym dysku z prędkością 133MB/s to raczej abstrakcja to mi wystarczy transfer 4Mb/s ? to nawet chce rozpakować 1GB plik winrarem to musi cały przejść przez komputer - 1.5 minuty? no nie żartuj 50GB to mi się będzie rozpakowywać godzinami , nawet bez kompresji

 

bus mastering nic nie dał , zresztą jest ustawiony , w końcu kazde urzadzenie PnP powinno mieć swoją jednostke - Tomazzi coś o tym wie , ale nie chce sie podzielić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Tak coś czułem, że zabawa potrwa dalej :lol:

1. Co ma PnP do przerwań: Zakładka w BIOSie nazywa się zazwyczaj "PCI/PnP configuration", dlatego napisałem żebyś darował sobie fotki - zamiast tego przeczytaj lepiej manual do mobo... PnP powstało przed ACPI i gwarantuje m. in. bezkolizyjne przydzielanie przerwań dla kart.

2. Misię nie chciało skomentowac, bo a) nie robi to na mnie wrażenia b) nadal nie kumasz w czym rzecz, a nie lubię w kółko pisac tego samego.

3. Nie zachwalam Raid'a NV - odpowiedziałem tylko na Twoje pytanie. Nie staram też kłócic się z opinią pracowników NV - twierdzę natomiast, że wciskasz kit, mówiąc delikatnie - nie mogłeś dostac takiej odpowiedzi, chyba że od portiera w siedzibie NV Poland (pan Stanisław, czy jakoś tak :lol: ). Poza tym kontrolery ATA zintergrowane w chipsetach nie są podłączone do PCI i rządzą się zupełnie innymi prawami.

4.

4.aha , czyli jak wykonuje operacje przetwarzania danych na dysku sieciowym żeby mieć wyższa wydajność (przecież każdy klient nie bedzie miał własnej macierz a zapis na pojedynczym dysku z prędkością 133MB/s to raczej abstrakcja to mi wystarczy transfer 4Mb/s ? to nawet chce rozpakować 1GB plik winrarem to musi cały przejść przez komputer - 1.5 minuty? no nie żartuj 50GB to mi się będzie rozpakowywać godzinami , nawet bez kompresji

Motasz się - podałeś przykład filmu i tego dotyczyła odpowiedź.

Założę się też że cały Twój serwer to fikcja - nikt nie stawia macierzy serwera za 300PLN, poza tym masz braki w wiedzy na temat podstawowych pojęc, więc jest mało prawdopodobne żebyś jakikolwiek (działający) serwer mógł postawic...

 

bus mastering nic nie dał , zresztą jest ustawiony , w końcu kazde urzadzenie PnP powinno mieć swoją jednostke - Tomazzi coś o tym wie , ale nie chce sie podzielić

Opcja "Bus mastering" w BIOSie nie służy do włączania tej funkcji dla PCI. Jest taka zasada w necie: zanim zadasz pytanie, sam poszukaj odpowiedzi. Ty odpowiedż już dostałeś - cała reszta jest offtopic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka dysków P-ata ustawionych w raid 0 , niestety ich wydajność nie jest wystarczająca (60MB/s) , pojedynczy to około 80-40MB/s . Oczywiście powodem jest przepustowość PCI , która dzieląc łacze z kartą gigabitową ma szybkość 133/2 = 66MB/s . Czy na rynku są jakieś płyty / kontrolery raid tak żeby cenowo zamknąć się w 300zł i osiągnąć transfer rzędu 240MB/s ? Bardzo chętnie żeby karta sieciowa była zintegrowana i obsługiwała ramki jumbo. Może też być jakaś płyta serwerowa byle w sensownej cenie.

Chipset nforce4 odpada , bo nvidia przyznała mi po 3 dniach że ich raid jest programowy , max 80MB/s .

Prosiłbym tez o nie proponowanie zestawów za większą sumę bo mogę sobie za tyle kasy kupić 4 adaptery i płytę z prockiem za 200zł ;/

takie zadałem pytanie , a ty zaproponowałeś że podwoisz mi transfer na PCI , nie ma tutaj nic o filmach - i na nie powinieneś odpowiedzieć

"Hello Przemek,

You're right. It is software RAID. Sorry, we don't have any more additional motherboard specification you are seeking. Please contact the motherboard manufacturer directly for this information as our support forum mainly deals with the product we sell directly and some presales related issues.

http://www.nvidia.com/object/support_aic.html

 

Best regards,

David"

nforce 4 odpada , i już , jak nie masz innych propozycji to jesteś mało pomocny

 

mamy taki układ

dyski > kontroler > PCI > procek > pci > sieciówka

w tym wypadku szybkość magistrali (na jedno urządzenie) dzieli się na dwa ,czyli 66MB/s , to chyba więcej niż oczywiste, potrafisz to jakoś uprościć czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Człowieku, ty przecież nie umiesz czytać, a raczej myśleć:

Chipset nforce4 odpada , bo nvidia przyznała mi po 3 dniach że ich raid jest programowy , max 80MB/s .

"Hello Przemek,

You're right. It is software RAID. Sorry, we don't have any more additional motherboard specification you are seeking. Please contact the motherboard manufacturer directly for this information as our support forum mainly deals with the product we sell directly and some presales related issues.

..."

nforce 4 odpada , i już , jak nie masz innych propozycji to jesteś mało pomocny

GDZIE masz napisane, że NV Raid ma ograniczenie do 80MB/s?

 

... a ty zaproponowałeś że podwoisz mi transfer na PCI , ...

... ciekawe, ciekawe, mógł byś jakiegoś linka zapodać? :ploom:

Napisałem, że Twój Raid niedomaga z powodów innych niż przepustowość PCI. Nie rozumiesz polskich literek? Czy też nie jesteś w stanie przyjąć tego do wiadomości? (bo masz przecierz swoją teorię na temat podziału pasma, a nawet znasz wzór na szybkość raida) :lol2:

 

Nawet nie zadałeś sobie trudu przeglądnięcia tematów o Raid0 w tym dziale - są tam opisane problemy z wydajnością wraz z różnymi ich rozwiązaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ty przecież nie umiesz czytać, a raczej myśleć:

GDZIE masz napisane, że NV Raid ma ograniczenie do 80MB/s?

wpisz w google "nforce4 raid ATA problem" znajdziesz....

... ciekawe, ciekawe, mógł byś jakiegoś linka zapodać? :ploom:

Napisałem, że Twój Raid niedomaga z powodów innych niż przepustowość PCI. Nie rozumiesz polskich literek? Czy też nie jesteś w stanie przyjąć tego do wiadomości? (bo masz przecierz swoją teorię na temat podziału pasma, a nawet znasz wzór na szybkość raida) :lol2:

 

Nawet nie zadałeś sobie trudu przeglądnięcia tematów o Raid0 w tym dziale - są tam opisane problemy z wydajnością wraz z różnymi ich rozwiązaniami.

ale tam jest o kontrolerach zintegrowanych a nie o mitologizowanych przez Ciebie "przerwaniach " pod pci

To wytłumacz mi z jakich powodów nie domaga, przecież o to proszę :)

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

wpisz w google "nforce4 raid ATA problem" znajdziesz....

Ile Ty masz lat wogóle? Najpierw skłamałeś, że dostałeś maila, w którym NV twierdzi iż NF4 ma ograniczenie do 80MB/s a teraz chcesz tą bdurę uwiarygodnic tym, że ktoś miał jakiś problem? Napisałem już, ile można wyciągnąc z NF3/4.

 

ale tam jest o kontrolerach zintegrowanych a nie o mitologizowanych przez Ciebie "przerwaniach " pod pci

Coś słabo szukałeś, ...wyszukiwarka nie działa? Przerwania to faktycznie mitologia - podobno "far, far away" jakieś tam gupie sygnały latają i przeszkadzają tylko.. :ploom:

 

To wytłumacz mi z jakich powodów nie domaga...

Przecierz napisałem, na samym początku. (Za IRQ się na razie nie bierz... bo Twój komputer zrobi kabuuum :lol2:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

teraz pomożesz ?

 

"Ile Ty masz lat wogóle? Najpierw skłamałeś, że dostałeś maila, w którym NV twierdzi iż NF4 ma ograniczenie do 80MB/s a teraz chcesz tą bdurę uwiarygodnic tym, że ktoś miał jakiś problem? Napisałem już, ile można wyciągnąc z NF3/4."

1. to jest forum zgłoszeniowe, tam nie ma żadnych e-maili , są tylko e-maile powiadamiające o odpowiedzi

2. Prosze:(na kolejność odtwrotna)

"

Hello Przemek,

You're right. It is software RAID. Sorry, we don't have any more additional motherboard specification you are seeking. Please contact the motherboard manufacturer directly for this information as our support forum mainly deals with the product we sell directly and some presales related issues.

 

http://www.nvidia.com/object/support_aic.html

 

Best regards,

David

Customer (Przemek Zmudzin) 05/07/2008 01:47 PM

sorry NB = northbrigde = chipset nforce4

 

 

i didn't use any program to test lan because i don't have this board . I only asked about gigabit lan . If all gigabit LAN on nforce4 support jumbo frame and speed came to 900Mb/s it is great.

 

 

I can select the best OS : XP , vista if it is neccesary , but i prefer windows server 2003 because i would like to build a "home data center"

I have now a silicon Raid PCI 32bit (max 60MB/s)

 

I have 4 P-ATA disk . Average read per disk speed is about 80MB/s . I'm going to attain 133MB/s or more.

 

http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_graf/1...45841423917.jpg

http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_graf/1...26461423785.jpg

1. Raid on nforce4

2. one disk

i asked because its look like software raid

 

Response (David C) 05/07/2008 11:28 AM

Hello Przemek,

Thank you for contacting us. The actual transfer rate will depend on many factors such as the manufacturer of your motherboard/PC, OS, chipsets, drivers, hard drive etc...

Since NVIDIA doesn't actually make the system/motherboards, we may not have the information you are looking for.

 

What is the make and model of your motherboard or system?

 

What OS are you using?

 

What software did you use to measure the transfer rate?

 

Regarding your question "How is PATA RAID to NB connected", would you clarify what "NB" stands for?

 

 

Best regards,

David

Customer (Przemek Zmudzin) 05/07/2008 10:23 AM

How is PATA RAID to NB connected ? How is maximum raid 0 Pata read/write speed ? I've seen that is only 80MB/s. Is that true ?

 

second question:

Does Gigabit LAN support Jumbo 7K frame ? Does it can transfer Data from RAM with speed about 1Gb/s ? I hoppe that it is connected to NB with 4 pci-e lines isn't it ?"

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Ty normalnie nic nie jarzysz. Pokazujesz mi wykres zrobiony przez jakiegoś kalekę, żeby z uporem maniaka pozostać przy swoim. Siliconów mialem w H*J, jak ktoś mi pi*doli że się nie da, tzn że jest poprostu NOOBEM. Jedyny wyjątek to stara wersja 3112, która pozwalała na 90MB/s. NF4 - nie będę się powtarzał.

 

Dobra, napiszę Ci jak krowie na granicy:

1. Dyski muszą być sprawne (nie wystarczy że sie talerze kręcą)

2. Dyski muszą być identyczne, żeby wyciągnąć max transfer z kontrolera

3. Kontroler musi mieć zintegrowane bufory, obslugiwać bus_mastering, nie dzielić przerwania z innym użądzeniem, najlepiej nie obsługiwać ACPI, AHCI

4. Sterowniki i biosy są różne - trzeba experymentalnie dobrać najlepszą kombinację

5. Trzeba umieć skonfigurować windowsa.

 

Wszystko to było juz milion razy napisane - naucz się korzystać z wyszykiwarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, napiszę Ci jak krowie na granicy:

1. Dyski muszą być sprawne (nie wystarczy że sie talerze kręcą)

2. Dyski muszą być identyczne, żeby wyciągnąć max transfer z kontrolera

3. Kontroler musi mieć zintegrowane bufory, obslugiwać bus_mastering, nie dzielić przerwania z innym użądzeniem, najlepiej nie obsługiwać ACPI, AHCI

4. Sterowniki i biosy są różne - trzeba experymentalnie dobrać najlepszą kombinację

5. Trzeba umieć skonfigurować windowsa.

 

Wszystko to było juz milion razy napisane - naucz się korzystać z wyszykiwarki.

1 i 2 jest, dyski sa sprawne i nowe .

a 3,4,5 musisz mi pomóć , wysłałem ci na priv zdjęcia biosu , powiedz co i jak skonfigurować

a i jak byś mógł dac linki do tychtematów

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Postaw macierz na 2 dyskach, po jednym na kanał (na 2 oddzielnych taśmach) i sprawdź wyniki.

Test wykonaj na świerzym systemie.

 

Jaki masz stripe size?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilośc dysków na jednym kablu IDE80 nie ma znaczenia przy szybkości transferu , tzn spokojnie można uzyskac podobną szybkość , zresztą już to testowałem .

teraz podłączyłem macierz do stosunkowo nowego komputera z vistą 64bit i robię backup macierzy na innej macierzy dwu dyskowej , jak to zrobie to pobrubuje rózne stripe size i powiem czy jest jakaś zmiana, przy okazji mam pewne zdjęcie , na którym wyidać że przy kopiowaniu plików przez sięć (monitor systemu) macierz jedzie o połowę , dwukrotnie szybciej niż sieć (gdzie się około 27MB/s , więc myśłe że to chyba PCI tak ogranicza sromotnie :/

 

myślałem żeby kupić jakąs płyte na nforce 4/ nforce 4 ultra, ale gdybym zobaczył choc jednego screena z macierzą PATA która idzie powyżej 120Mb/s i zużycie procka w rozsądnym niskim ułamku - może wiesz gdize mogę takie znaleźć ? tak przegładałem wszystkie topiki z tego dziąłu do 2006 roku i nic nie znalazłem , chyba że źle szukałem

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Wiesz co, znudziło mi się. Pi*dolisz takie głupoty, że mi łapy opadły. Zostań w swoim świecie - tak chyba będzie lepiej. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, znudziło mi się. Pi*dolisz takie głupoty, że mi łapy opadły. Zostań w swoim świecie - tak chyba będzie lepiej. EOT.

[ciach!]lony [ciach!] , mówiłem ci [ciach!]a że jak już wyjmę tą macierz to masz mi [ciach!]a pomóc , a ty jak [ciach!]y [ciach!]iarz [ciach!]sz gdzie pieprz rośnie jak trzeba się wykazac odpowiedzialanością

 

Zajeło mi to lącznie ponad 6 godzin , ty zasrańcu , pewno twoja stara robiła cie na tym raidzie na tej [ciach!]ej magistrali pci , dlatego jesteś takim ograniczonym gejem

 

niech ci diabli po[ciach!]lcu , zasrany bachor

 

masz jeszcze możesz naprawić swój błąd

http://img508.imageshack.us/img508/8386/serwergd3.gif

http://img508.imageshack.us/img508/7164/klientbi7.gif

 

 

zmiana stripe nic nie daję , ciagle max 80MB/s

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...