Skocz do zawartości
Shexbeer

HyperX i nF2 | asynchronicznie - TAK | synchronicznie - NIE?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stanąłem przed niezłą zagadką i jestem w kropce.

Nabyłem sobie 2x256MB PC-3000 (DDR370) HyperX Kingstona. Płyta EPOX 8RDA+ na mostku południowym przełożony oryginalny radiator z mostka pólnocnego a na mostku północnym Zalman (pasywny).

No i problem tkwi w tym że pamięci i procek jakoś nie lubią pracować ze sobą sybchronicznie.

Procek śmiało łyka FSB 215 (10x215=2150MHz) ale pamiątki idą w tym momencie na 83% czyli 179MHz (358DDR)

przy timingach 5-2-2-2 i napięciu 2,77V. Wydawało by się że coś nie tak z pamiątkami, ale niekoniecznie bo znów asynchronicznie ale w drugą mańkę czyli 12,5x166=2075MHz gdy ustawone są na 120% czyli 200MHz (400DDR) idą śmiało na timingach 5-2-2-2 przy 2,77V. Jeżeli dam synchronicznie 210, 200 czy nawet 195MHz to odpala się winda ale próba odpalenia czegoś akcelerowanego np. demka ATI czy 3DMarka czy kończy się zwisem zaraz na pierwszej scence. Nie pomaga podwyższenie napięcia na RAMy do 2.9V ani zjechanie z timingami na mniej agresywne, ani podbicie napięcia na proca.

Czy spotkał się ktoś z takim problemem jak ja, będę wdzięczny za wszelkie mądre i rozsądne rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest oczywisty - Berkut nie wyjaśnił - chipset ma za małe napięcie i stąd zwisy - jednym płyta działa na 219 bez VDD moda (Holman) innym nie - ty :). Jak chcesz to wstrzymaj się jeszcze tydzień lub półtora - dostane pamięci to powiem na ile poszła moja płyta :). Przed VDD modem nie chciała chodzić więcej niż 201 sync, a po modyfikacji pamięci nie wyrabiały powyżej 206 - ale chodziła stabilnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytacie co on pisze?

Jego płyta spokojnie chodzi na 219FSB ale nie chce nawet na 200 pracować synchronicznie z pamięciami.

 

 

Ja mam inny, problem. Przy jakimkolwiek ustawieniu nawet na default koło stabilizatorów napięcia na płycie słychać przy obciążeniu proca wyuraźne szmery przepływającego prądu przez cewki tak jak czasem jest w monitorach przy wysokich częstotliwościach odświeżania.

 

Drugie.

Działa komuś ochrona termiczna bo u mnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalwas - czytam - że chodzi async na 219 - problem właśnie jest z pracą w trybie synchronicznym - po to ta przeróbka :|. Podam ci mój przykład - przed przeróbką - płyta chodziła na FSB210 async z ramem, ram chodził na 215 async, a wszystko za cholere nie chciało chodzic na FSB większym niż 202 synchonicznie - po przeróbce śmigała już na 206 - tak jak mówiłem wyżej - na więcej pamieć nie pozwalała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor:THX! U mnie synchronicznie to śmiga na 190FSB na 195FSB synchro już są zwisy. Przez moment myślałem nad wymianą 8RDA+ na 8RGA+ (2.0vdd) bez kombinowania, stresu :twisted: i utraty gwarancji :) Ale po przeczytaniu tego artykułu http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&number=1&artpage=127&articID=56 Czy ktoś próbował odkleić/oderwać ostatnio dość popularnego "złotego Zalmana" z NB - przyklejony dwuskładnikowym klejem dostarczanym w komplecie z radiatorem. Czy jeżeli będę robił moda VDD poprzez zastosowanie określonego rezystora (nie nastawnego) to multimetr będzie mi potrzebny, napięcie mogę przecież sprawdzić w BIOSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...