Skocz do zawartości
gargul

Wi-fi Zwalnia :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś czas temu miałem problem z siecią Wi-Fi u siebie w domu, a mianowicie internet bezprzewodowo miał transfer około 2,5Mbit/s zamiast 5Mbit/s które miałem w usłudze. Przez kabel oczywiście nie było problemu. W końcu pomógł mi program TCP Optimizer i łącze przez Wi-Fi i prze kabel działało z taką samą prędkością. Niedawno zmieniono mi łącze z 5Mbit/s na 20Mbit/s. Kabel oczywiście chodzi z max łącza natomiast Wi-Fi utknęło max na 7Mbit/s. TCP Optimizer w tym wypadku nie pomógł. W czym więc problem? Sprzęt jaki posiadam to karta Wi-Fi Bradcom BCM94311MCG wbudowana w laptop HP 6715b GC049ES i router D-Link DI-524.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej doszedłeś do granicy technicznej przepustowości tego sprzętu, tak jak sam widziałeś ogranicznie pakietów na TCP częśćiowo pomogło jednak więcej nie da rady

 

aby to poprawić potrzebowałbyś parę urządzeń (i nadajnik i karta) z tzw. agrgacją pakietów (super g; turbo mode, range boost czy jak tam dany producent to zwie); zastosowanie tej technologii teoretycznie pozwala na dwukrotne zwiększenie przesyłanych pakietów.

 

Praktyka pokazuje jednak różnie a moim zdaniem 7mbit to i tak sporo po radiu; kiedyś był tu temat nt. właśnie trasferów - warto odszukać i poczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...