Skocz do zawartości
Micho1010

Problem Z X1650 Pro Ddr3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem k.graficzna sampphire z allegro i chcaiłem podłączyć jądo mojego kompa.Problem polega na tym ze jak ją włorzę do płyty głównej to nie ma obrazu ekran monitora jest na sleep.Wiatrak w grafice pracuje jakies 5-10 sek. po czym następuje dzwięk z płyty głównej.Wszystko włorzylem dobrze,w czym tkwi problem tak bardzo czekalem na ta grafe i teraz nie chce działać.Tu jest reszta mojego sprzetu:Zasiłka aton EPS 350AtX 350Watt płyta główna Epox 8RDA3i Athlon 2000+xp 2x 40gb Senegate i hitashi pamięć goodram 512MB 400mhz i Eliwir 256MB 400mhz prosze o szybka pomoc :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dziwny masz ten zasilacz.

 

Podłączyłeś zasilanie do karty graficznej oddzielne? molex.

 

Jaki dźwięk wydaje płyta główna? W instrukcji do niej powinno być wyjaśnione co powoduje charakterystyczny dźwięk, przerywany (ewentualnie w necie gdzieś jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy dobrze wszystko siedzi. Dodatkowe zasilanie do grafy podpięte??. Co to za zasilacz tam masz według mnie to może być wina zasilacza.

 

...edit: no już mnie kolega ubiegł ;]

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz kupiłem wraz z obudową jakieś 3lata temu nie sprawiał mi żadnych problemów. Podkręcałem na nim mojego Athlona 2000+na 2600+ i nie bylo najmniejszych problemów.Aco do grafy niestety kupiłem ją nie w wersji box tylko samą karte>monitor mam podłączony kablem VGA(tym z niebieskim wejsciem) czyżby karta potrzebowała dodatkowego zasilania Płyta wydaje dzwięk ciągły niezbyt głośny

Edytowane przez Micho1010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz wtyczkę 4 pin wychodzącą z końca pcb k. graficznej? Chociaż powiem że grałem na PowerColor x1650 pro bez takiej wtyczki, więc Twoja też nie musi jej mieć. Podaj aukcje na której kupiłeś to sie zobaczy jaka to grafa dokładnie.

 

edit: info o zasiłce

 

http://www.allegro.pl/item354843078_aton_e...0atx_tanio.html

 

według tabliczki to powinien podołać na 5v ma 40A . Ale chyba cos ściemnia producent bo mój Szef 410w ma 32A na 5v :razz:

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=355001954 oto aukcja Tej X1650pro ddr3 co w temacie a czy istnieje możliwość ze jest jest coś w biosie zle ustawione :blink: czyli ze najprawdopodobnie to wina zasiłki bo przez te 3 lata nie sprawiała mi najmniejszych problemów Edytowane przez Micho1010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie karty Sapphire AGPx8 oparte o X1600 i X1650 na DDR2 i GDDR3 posiadają wtyczki do podłączenia dodatkowego zasilania (z tyłu karty masz tę wtyczkę - standard taki jak dla FDD) - podłączona? Zasilacz też może nie wyrabiać, u mnie nie wyrabiała 350-ka noname na X1300. Więc wszystko możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy istnieje możliwość ze jest jest coś w biosie zle ustawione :blink: czyli ze najprawdopodobnie to wina zasiłki bo przez te 3 lata nie sprawiała mi najmniejszych problemów

istnieje mozliwość żę nie masz podpiętego dodatkowego zasilania i dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam podpiąć ten kabel do karty graficznej na końcu rogu juz wiem gdzie to lezy tylko czy wam chodzi o takie białe wejscie co idzie do stacji dyskietek obok podpięć na dysk ata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki podłączyłem swoją x1650 tak jka mowiliście pod te wejście od FDD i działa ale mam teraz problem ze sterownikami mianowicie gy instalowałem stery od radka 9550 to pisał komunikat wybierz podstawowy sterownik VGA.Po tym odrazu zainstalowałem sterowniki od kumpla z HD2400pro sterowniki się zainstalowały ale ale wysępuje problem z DirectiX np.gdy chcem włączyć stalkera to włacza sie okienko z grą(nie gra) po czym zaraz gra znika.W 3dmarku napisane ze nie można odnaleśc jakiegoś pliku z Directixa zainstalowanie standardowych sterow ze stronki alt cos by pomoglo ??? zapomniałem dodać directixa mam zainstalowanego nowego

Edytowane przez Micho1010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...