Skocz do zawartości
borsuk_1

Problem Z Połączeniem Dwóch Komputerów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuje połączyć ze sobą dwa komputery: stacjonarkę i laptopa. Mam 20m skrętki z układem kabli jak poniżej:

Wtyk 1 (od strony styków):

| |||||||| |

| |||||||| |

|______|

Wtyk2 (od strony styków):

| |||||||| |

| |||||||| |

|______|

 

Po podłączeniu do komputerów pomarańczowa dioda na kartach sieciowych cały czas szybko miga, ale komputery się nie widzą (chyba). Ikonka połączenia lokalnego na sekundę pokazuje połączenie po czym pokazuje sie czerwony krzyżyk i tak kilka razy. Gdy zaczynam zmieniać coś w 'połączeniach sieciowych' albo w 'konfiguratorze sieci' to ikonki na obu komputerach dostają żółty trójkąt z wykrzyknikiem. Nie mam pojęcia w czym problem... Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółty trójkąt wywala ograniczenie lub brak łączności kiedy nic nie może przydzielić adresu ip

musisz wpisać sam na sztywno adresy ip w obu komputerach, musza one być w tej samej grupie i podsieci i wtedy można zacząć coś robić. czemu nikt nie czyta faq i porad poprzedników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółty trójkąt wywala ograniczenie lub brak łączności kiedy nic nie może przydzielić adresu ip

musisz wpisać sam na sztywno adresy ip w obu komputerach, musza one być w tej samej grupie i podsieci i wtedy można zacząć coś robić. czemu nikt nie czyta faq i porad poprzedników...

Czytałem inne tematy, ale z nich niewiele wynikało w związku z moim problemem. Zrobiłem tak, że na stacjonarnym wpisałem we właściwości połączenia sieciowego adres IP 192.168.0.2, maska 255.255.255.0, brama 192.168.0.1. Na laptopie IP 192.168.0.3, maska 255.255.255.0 i brama 192.168.0.1. Pingi też nie idą, więc nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ci brama?

wywal ja

kopmy sa w tej samej grupie roboczej?

Właśnie teraz miejsce bramy zostawiłem puste, nie wyświetliło się 'ograniczenie lub brak połączenia', ale komputery i tak się nie widzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że komputery są w tej samej grupie roboczej 'WORKGROUP' a pingi też nie przechodzą. NetBios włączony na obu, zapora także.

Pomoże ktoś? Bo już nawet nie wiem gdzie szukać problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel cięty prosto z pudełka, także chyba nie powinien być połamany. Sieciówki są chyba też w porządku, bo nie były używane wcześniej, diody świecą a laptop jest nowy. Sprawdzę jeszcze kabel miernikiem... Ale zastanawia mnie fakt migania non-stop pomarańczowej diody na obu kartach, co to może znaczyć? Ciągły przesył pakietów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...