Skocz do zawartości
pytajnik

Problem Z Polaczeniem Modemu Do Access Pointa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam:

- Modem jakiejs tam firmy (mysle ze malowazne) ktory laczy sie z internetem za pomoca skretki po adresie MAC, oraz posiada 2 porty (USB, RJ45),

- Access Point firmy D-Link -> model DWL-900AP+ (mysle ze dosc znany) z wyjsciem RJ45 i wbudowana karta radiowa.

 

Aktualnie lacze sie z internetem kablem USB. Chce podlaczyc MODEM do ACCESS POINTA, aby laczyc sie z internetem droga radiowa.

 

Udalo ustanowic mi sie polaczenie pomiedzy karta sieciowa a ACCESS POINTEM. Administruje nim z poziomu przegladarki. AP ma fabrycznie ustalone IP: 192.168.0.50, ja natomiast przypisalem IP w komputerze: 192.168.0.2 (maska ta sama), a GATE wpisalem numer ip AP.

 

Kabel USB odlaczam od komputera i od modemu. Podlaczam RJ45 do modemu i AP. Diody wskazuja na udane polaczenie. Restartuje modem, czekam 1 min, po czym restartuje AP (miekki reset). Po raz drugi lacze sie z AP po przez przegladarke (porty ip sa wciaz te same). Teoretycznie powinienem miec polaczenie z internetem, ale odziwo nie mam go.

 

Co do AP - filtrowanie IP, MAC i klucza siecowego jest wylaczone. Dostep ma kazdy kto podlaczyl sie radiowo z AP.

 

Moje pytanie, co robie zle ??? Czy wplyw ma statyczne IP AP ? Przy zmianie na dynamiczne trace jedynie mozliwosc polaczenia z AP, internetu jak nie bylo tak nie ma.

 

Czy jest mozliwosc podlaczenia modemu do ap, moze na prozno ma walka. Jezeli tak to kupie router ktory rozwiaze sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stale/dynamiczne IP to ustawienie dla AP, ktore mu 'mowi' jaki ma miec adres IP, nic wiecej. jak sam mowisz, zmieniasz na dynamiczne i nie dziala, bo AP nie ma skad pobrac adresu (pewnie modem nie ma w sobie dhcp), wiec to akurat nie dziwi.

a powodow, ze nie 'dziala internet' moze byc conajmniej kilka..

czy modem polaczyl sie z ap? jakiego adresu prywatnego uzywa modem? etc..

bramka domyslna to nie jest ap, wpisz tam ip modemu.

jak widzisz, sporo zalezy wlasnie od modemu jaki tam masz.

sam uzywalem 900ap+ jako punktu dostepowego, z tym, ze podlaczylem go do dzialajacej sieci.

 

a jak nie, to kup sobie prosty router wifi, zrob klon maca i problemy rozwiazesz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...