Skocz do zawartości
macias84

Wyciszanie Budy

Rekomendowane odpowiedzi

No to mam dziś dla Was taki temacik z cyklu ktokolwiek słyszał ktokolwiek wie :lol2:

 

Zatem przechodząc do sedna jakie materiały stosować do oklejenia budy w celu jej wygłuszenia

Znalazłem troszkę tego i owego i tak zastanawiam się nad zastosowaniem trzech materiałów a mianowicie:

 

1. Bitumiczna masa wygłuszająca

2. Pianka akustyczna

3. Mata korkowa

 

Zastanawiam się jak spisywałyby się poszczególne materiały po połączeniu tzn.

 

a)Korek jako spod i pianka ząbkowata na wierzch

b)Pianka typu płaska mata i korek na nią (chyba najlepiej by się prezentował przez okno)

oraz podobne schematy dla korek + bitumiczna i bitumiczna +pianka

 

Wiadomo iż przy połączeniu tych materiałów musiałbym stosować odpowiednio cieńsze materiały

 

Wszelkie uwagi mile widziana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pianke akustyczna, jesli chcesz zeby dawala jakis efekt to tylko ta grubsza, kolo 40mm. Mam ta 40 i ta ciensza, kolo 30, roznica jest spora na korzysc 40mm. z tym ze z zalozeniem jej jest maly problem, w budzie sie ciasniej robi i jesli chcesz miec jakikolwiek slyszalny efekt trzeba dokladnie cala byde okleic, jesli tego nie zrobisz nie ma sensu wogole sie w to bawic...

Druga bude mam wyklejona Bitumiczna masa wygłuszająca, z tym ze ta do ktorej link dales jak na moj gust jest troszki za cienka... Ogolnie lepiej sprawdzila by sie masa bitumiczna tak min 1cm (ja mam jakas 10-12mm bodajrze). Znacznie lepiej usztywnia obudowe, dzieki czemu drgania znacznie spadaja. To jej najwiekszy atut (przynajmniej w chieftecach BA/LBX).

Najlepszym rozwiazaniem bylo by polaczenie masy bitumicznej i pianki 30mm. Nawet ladnie to wyglada (pianka wewnatrz), delkiatnie bedzie tlumic szum w obudowie, a masa bitumiczna usztywni bude i fajnie wytlumi. Sam sie zastanawiam czy jeszcze nie poszukac gdzies troszke masy bitumicznej i podkleic pod pianke (jak znajdziesz jakas fajna 10-12mm w dobrej cenie wklej link w temacie).

u mnie wyglada to mniej wiecej tak:

 

Dołączona grafika

Wszystko wyklejone, lacznie z bokami. Tylko na gorze w okolicach TC jest 40mm, reszta to niestety 30mm, ktora latwiej sie uklada, ladniej wyglada, niestety efekt akustyczny nie za specjalny... Tylko tyle ze przy jej pomocy troche podlozylem wiecej gombki na laczeniach obudowy, delikatnie usztywnilem i zyskalem to na czymi mi zalezalo - zero drgan. Szyny od dyskow tes sa poprzekladane i podklejone gombka, dla tego zrobilo sie znacznie ciszej.

 

Prosze nie komentowac jakosci zdjecia i burdelu w kablach. To jeszcze stare foto, w trakcie malych zmian w konfiguracji i przerobek, zreszta jak widac nawet wiekszasc dyskow nie podlaczona. Robione w nocy przy kiepskim swietle z kiepskiego aparatu, stad tez taka jakosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...