Skocz do zawartości
mihu

Urządzenie Wielofunkcyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zakupić urządzenie wielofunkcyjne, ale mam inne wymagania niż ma większość tematów na tym forum.

Szukam dobrego i w miarę taniego urządzenia tak do 300 (możliwe z kawałkiem).

Od urządzenia nie oczekuję szybkiego drukowania, cichej pracy.

Otóż drukuję bardzo mało w przeliczeniu na kartki na miesiąc (będzie mniej niż 25 na miesiąc), drukuję jakoś 5-7 razy w miesiącu (czyli mało). A czasami uda mi się nic nie drukować przez dłuższy czas.

Chciałbym, żeby do drukarki były dostępne w miarę tanie tusze (zamienniki).

Problem jest z głowicą, jaka drukarka będzie najlepsza żeby głowica była w dobrym stanie (nie zasychała) cały czas. Wiem, że są drukarki z głowicą stałą i nie.

Jeszcze jedno bardzo rzadko drukuję coś w kolorze, większość w czarnym. Nie zależy mi na wspaniałej jakości druku koloru a czarny też nie musi być wyjątkowy.

 

Dotychczas miałem drukarkę Canon i320, najpierw zaschła mi głowica z kolorem a niedawno z czarnym :angry:

 

Mam na oku urządzenie Canon MP210 i Canon MP510, i właśnie te drukarki mają różne głowice, która lepsza stacjonarna czy w tuszu?

 

Czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję trwałości użytkowania masz jedynie w przypadku używania oryginalnych tuszy co wcale nie musi być takie drogie jak się zdaje tym bardziej że jak piszesz będziesz drukował 25 stron na miesiąc. Jedne z najtańszych tuszy oryginalnych ma Epson. Dla przykładu w takim urządzeniu wielofunkcyjnym jak DX7450 lub DX8450 masz 4 osobne tusze po 30 zł/ szt. Możesz kupić również komplet za ok. 100 zł. Masz wtedy pewność że Ci nic nie zaschnie i nie musisz martwić się przestojami w drukowaniu. Przy takiej ilości wydruków komplet tuszy posłuży Ci naprawdę długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temacik...

Wymagania mam podobne ja autor tematu z jedną małą różnicą mianowicie pracuje głównie na linuksie i w związku z tym wolałbym sprzęt HP(dobre wsparcie linuksa, sterowniki etc.) Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być HP to zerknij na Photosmart 5280: http://www.wielofunkcyjne-atramentowe.cent...osmart_c5280.cd

Mimo pewnych wad (takich jak np.brak osobnych tuszy na każdy kolor) dość często chwalony. Posiada sporo opcji (np nadruk na cd/dvd). Można się nad nim zastanowić. Zamienników do niego chyba nie ma ale za to są aplikatory (tylko czasem trzeba sie pobrudzić trochę).

Jeszcze jedna uwaga - w specyfikacji nie ma słowa o tym że wspiera linuxa... http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/ho/WF...4-80135136.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze na Epsona DX7400 lub DX8400 (to te same urządzenia co wcześniej opisywany DX7450 DX8450 - jedyna różnica w kolorze)

Jeśli chodzi o linuxa to tu masz stronę na której znajdziesz wsparcie dla nich: http://www.avasys.jp/lx-bin2/linux_e/spc/DL1.do

Osobiście nie używałem tych sterowników więc nie mogę ręczyć za nie głową ale zawsze można popytać na infolinii Epsona co i jak.

Tu znalazłem do nich kontakt: http://www.epson.pl/content/PL/pl_PL/count...t-Us.ilocal.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum polecano jeszcze Brother DCP-135C, wydajne się to być całkiem niezłym rozwiązanie bo ma taką funkcje jak czyszczenie głowicy co przy niezbyt częstym drukowaniu jest dużą zaletą i teraz nie wiem co wybrać :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcję czyszczenia głowicy posiadają chyba wszystkie drukarki atramentowe (jedynie nie wiem jak to jest w lexmarkach ale o nich tu nie rozmawiamy). Co do wyboru to fakt prosty on nie jest (sporo tego sprzętu na rynku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...