Skocz do zawartości
Maxforce

Cooler Master Cosmos 1000 Rc-1000-ksn1-gp

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Od pewnego czasu planowałem zmienić moją wysłużoną obudowę RAIDMAX SMILODON jakoś ciasno się zrobiło czas zrobił też swoje.Wybór nie był łatwy na rynku jest wiele ciekawych konstrukcji.Kryteria jakie nowa obudowa miała spełniać to: duża,dobrze rozplanowana konstrukcja w środku,przewiewna,zasilacz na dole,srebna z jakimiś akcentami koloru.Po wielu dniach przeglądania netu doszedłem to wyboru pomiędzy : GIGABYTE 3D AURORA GZ-FSCA1-ANS,Antec Performance One P180 Silver i COOLER MASTER COSMOS 1000 .Wybór padł na tą ostatnią.Zaczynamy od samego początku.

Opakowanie:
Dołączona grafika
Jak widać podczas transportu opakowanie troszkę się obiło,ciężka jest ta obudowa,na szczęście żyje po upadku.
Wygląd zewnętrzny
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Na zewnątrz dość prosta konstrukcja bez jakiś większych bajerów poza uchwytami do przeniesienia,na górze umiejscowiony jest panel z wejściami : USB,eSata,Audio,IEEE 1394, przyciskami: Power i reset oraz diody : HDD i Power.Miejsce idealnie dobrane zawsze dostępne pod ręką.Obudowa jest przygotowana do WC co sugerują dwa otwory z w górnej-tylnej części obudowy.Całość jest wykonana ze stali z czarnym akcentem plastiku który jest naklejony na stal.
Środek i akcesoria
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Oba boczne panele są wygłuszone matami,obudowa posiada 4 wiatraki 120mm,dwa na górze,jeden z tyłu i jeden na dole.Wiatraki to A12025-12CB-3BN-F1 są dość ciche 19.8 dBA i z przepływem powietrza 44.03 CFM przy 1200RPM.Możemy zainstalować do pięciu urządzeń 5.25 i jedno 3.5 poprzez konwenter z 5.25.Obudowa umożliwia na zamontowanie sześciu dysków twardych,komory mocujące są wykonane z aluminium z bardzo łatwym dostępem.Przez środek przechodzi komora powietrza do kart graficznych.W środku znajdziemy CM box z wszystkim co nam jest potrzebne do instalacji podzespołów :sróbki,wkrętak,opaski dwa rodzaje i najważniejszy kabel do przedłużenia zasilania płyty głównej EPS12V 8-pin.
Instalacja i efekt końcowy
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Instalacja przebiegła bezproblemowo.Przy montażu płyty głównej mamy wzorzec w których miejscach mamy przykręcić kołki montażowe w zależności jaką płytę główną posiadamy Extended ATX, ATX czy mATX,napęd i dysk twardy montuje się szybko i bezproblemowo,troszkę zabawy jest z okablowanie żeby ładnie to poukładać, duży plus że możemy kable przeprowadzić za płytą główną żeby nie były widoczne.Efekt końcowy sami widzicie i możecie ocenić ja od siebie powiem że obudowa jest warta każdego centa wydanego albo jak kto woli złotówki.No cena nie jest niska 560zł-600zł ale budy nie zmienia się się kart graficznych to inwestycja na dłuższą metę a w tym wypadku dostajemy perfekcję wykonania.
Jeden minus to brak okna żeby można było podziwiać te ładne rozwiązania,niestety za okno trzeba ekstra zapłacić i jest to wydatek dodatkowych 35$.

W przyszłości zawita tu WC ale to po tym jak Maximus wróci do mnie i pożegnam się z SLI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za recenzje.

 

Kusi mnie troszke nowsza rewizja, miedzy innymi przez boczny nawiew.

Jednak w nowszej zrezygnowali z drzwiczek,co z kolei mnie powstrzymuje z zakupem.

Mogli by porobic jakies ladnie ulozone otwory w dolnej czesci drzwiczek,i by bylo ok :)

 

Ps.Gratulacje z zakupu :)

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...