Skocz do zawartości
Melampus

Thermaltake Aquabay M1 I M3, Oraz Złączki I Węże.

Rekomendowane odpowiedzi

Montuje swój pierwszy zestaw do WC (faza teoretyczna - jeszcze nic nie kupiłem) i co krok potykam się o jakieś niuanse.

W swoim zestawie WC planuje umieścić zbiornik na płyn, a dokładnie coś Thermaltake'a:

Thermaltake AquaBay M1, lub Thermaltake AquaBay M3. M1 by mi barziej pasował.

Przejdźmy jednak do rzeczy. Wymyśliłem sobie, że wszystko połącze wężem 8/11,2 (Tygon). Znalazłem nawet do niego szybkozłączki skręcane (SM8/11,2 gwint 1/4", proste i kątowe). Problem w tym, że te AquaBay'e mają tylko takie złączki: 6,4 mm ID (1/4") / 9,5 mm ID (3/8"). Na stronie Thermaltake'a nic nie mogłem wskórać (zdjęcia są naprawdę konkretne!!!???). W związku z tym mam pytania.

Czy ktoś z was ma te zbiorniki w użytku?

Czy możliwe jest odkręcenie tych złączek oferowanych w AquaBayach i zastopięnie ich tymi do 8/11,2? (empirycznie potwierdzone - nie teoria!)

I jeszcze jedno jak wlewa się płyn chłodzący w takim Thermaltake AquaBay M1?

 

Za wszelką pomoc z góry wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z każdego podanego rezerwuaru możesz wykręcić złączki i wkręcić dowolne jakie chcesz.

Tylko czy na pewno. Głupio by wyszło kiedy wywaliłbym kasę na to "cudo" i okazałoby się, że nici z wymiany złączek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj tego [ciach!]a sam kupiłem bo mi szkoda kasy było na O-Tanka, tak zmniejsza przepływ że szok, już lepiej bez reza i napełniać przez trójnik, szczerze odradzam bo to chłam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj tego [ciach!]a sam kupiłem bo mi szkoda kasy było na O-Tanka, tak zmniejsza przepływ że szok, już lepiej bez reza i napełniać przez trójnik, szczerze odradzam bo to chłam

Też wyczytałem na Guru3D, że ten przepływomierz w M1 znacząco zmniejsza przepływ, ale czy przez M3 też wolno będzie płynąć?

Ten O-Tank to niegłupia sprawa. Wygląda nieźle. Tylko jak to się dokładnie mocuje, bo na tych zdjęciach z Cooling.pl to zabardzo nie widać. Martwi mnie to, że tego w budzie nie będę maił gdzie przypiąć (NZTX Lexa Silver)? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozora te zlaczki Thermaltake nie sa takie straszne. Na te z ID 3/8 cala daje rade nalozyc tygon 8/11.2 (wlasnie na jakis resztkach weza sprawdzalem). Na oko srednica wewnetrzna nie ustepuje za bardzo tym zwyklym SM8/10 czy SM8/11.2 G1/4 (maja nieco grubsze scianki), natomiast na pewno jest wieksza niz w SM8/10 G1/8, podejrzewam ze stada takie opinie wyzej... Zawsze mozna je przeszlifowac w srodku troszke, ale gra nie warta swieczki bo wplyw na flow minimalny (w stosunku do SM 8/11.2).

O tych Tt ID 1/4 cala zapomnij wogole ze istnieja...

 

Jeszcze mozna sie pokusic o zalozenie przelotek z G1/8 na G1/4. Ja tak uzywalem w rezie alphacoola, z tym ze przelotki maja juz zdecydowanie mniejsza srednice wewnetrzna (tak jak SM8/10 G1/8 - grubsze scianki nieco od Tt) i tutaj bez szlifowania nie ma sensu takie rozwiazanie (spadki w przeplywie beda juz widoczniejsze), podobnie jak przy zwyklych SM8/10 G1/8 w stosunku do G1/4

 

Wiem co pisze, mam pod reka wszystkie wyzej wymienione zlaczki i dokladnie sprawdzalem, jak odzyskam suwmiarke moge dokladniej pomierzuc (oprocz przelotek G1/8 na G1/4 bo sa po bliskich spotkaniach ze szlifierka)

 

Co do tego jak przeplywomierz zmniejsza flow nie mam pojecia, nigdy bym tego paskudstwa nie wpakowal do kompa (od Tt) :)

 

I jeszcze moja mala opina na temat Tt: Zlaczki wygladaja strasznie masywnie, to bardzo paskudzi wyglad. Z produktow Thermaltake (WC oczywiscie, innych nie posiadam) mam tylko Water Tanka (taki co i w M1 siedzi) ze zlaczkami, kupilem na allegro tylko po to ze spodobal mi sie pomysl Subvoice i planowalem sie tez tak pobawic, jako ze okazyjnie kupilem Fass-O-Matica z pomyslu zrezygnowalem.

 

Do tego WC od Tt to troszki tandeta. Water Tanka kupilem z peknietym topem (podobno sam walnol przy wkrecaniu zlaczek) wiec nie radzil bym sie w to pakowac...

Top juz w sumie dorobilem drugi, ale jako ze poniewiera sie jeszcze sporo plexi 10mm kto wie, moze jeszcze go reanimuje :)

 

Arni dobrze gada, rezik Swiftecha (wlasnie do mnie doszedl, do jednego mniejszego ukladu) przy tej cenie to dosc atrakcyjna propozycja (uzywany to max 50-55pln), choc ja bym jednak zainwestowal w EK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dni mijają a ja jestem bliżej kupna pierwszego WC.

Niestety! Zrobiłem totalny rekonesans i biorąc pod uwagę kupno drugiego GX2 przed końcem roku muszę stwierdzić, że żaden z proponowanych rezów nie wchodzi w grę. No chyba, iż nastawię się na późniejszą wymianę. Tylko po co? Szkoda bo te EK Water Blocks Multioption RES 150 rev 2.0 i Black Water O-Tank 250 są naprawdę niesamowite. Swiftech MCRES-MICRO też odpada (za szeroki i nie będę miał go jak wyeksponować - a chciałbym żeby ten WC też się i ładnie prezentował, chociaż głównie stawiam na wydajność). Nie pozostaje mi nic innego tylko jakieś rezy do zatok 5.25, lub tych 3.5 jak na HDD. AquaBay M1 odpada po tym co poradziliście. M3 w takim wypadku to chyba rozsądniejszy wybór chyba, że macie inne propozycje na rezy (do zatok)? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze powiedzial bys cos wiecej co tam planujesz oprocz tego reza, weza i zlaczek?

Blok GX2 pewnie od EK, ale co poza tym?

Jaka pompka?

Jasli Laing DDC to jeszcze mozna by tam wsadzic EK Water Blocks EK-DDC X-RES Laing 100 Acetal, ale to za nowke kolo 200pln wychodzi, mieli w qulingu jeszcze cos takiego jak OCLabs XPTop Laing DDC Plexi Black tylko ze z rezem za ok 130, ale jakos nie widze teraz...

 

W zasadzie to jakos mi sie tak wydaje ze ostatnio wybor akcesoriow sie nieco zmniejsza... czyzby sklepy skierowaly sie w strone topowych produktow i tych mniej popularnych nie sprzewawaly juz wiecej? tak sobie proline, madtech, mcs i angele przejrzalem (chyba ze cos jeszcze pominolem) i jakos gorzej to wyglada niz 2 miesiace wczesniej jak szukalem paru klocuchow do siebie.

 

Takich do zatok strasznie nie lubie, tak ze nie bardzo wiem co zaproponowac.

a co do MCRES micro to jaki masz problem z wyeksponowaniem? Tylko popatrz w galerii WC, albo uzyj szukajki, nie dawno sam sie zastanawialem jak go fajnie ulozyc i szczerze mowiac mozna tam wiele fajnych ukladow z tym rezem znalezc i nie powiedzial bym ze jest w ktoryms "zle wyeksponowany"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar złożyć coś takiego:

Pompka: Laing DDC 12V 1RT

Bloki: - CPU - Swiftech APOGEE GTX

- GPU - EK Water Blocks EK-FC 9800 GX2

Zbiornik: AquaBay Thermaltake M3 (chociaż wciąż się nad tym zastanawiam - typ)

Chłodnica: Black Water Ultimate 123 rev. 3.0

Wąż: Tygon 8x11,2mm przezroczysty

Płyn: Feser One 1L UV Red

No i jeszcze jakieś 3 wentylatory wolnoobrotowe na chłodnicę (tu też nie wiem co jeszcze wsadzę)

Chłodnica będzie z tyłu obudowy, przymocowana przy użyciu Swiftech Radbox MCB120 Black rev.2. Węże chcę łączyć z poszczególnymi elementami przy pomocy azybkozłączek skręcanych SM8/11,2 (gwint 1/4").

Zależy mi głównie na wydajności, ale chciałbym jak już napisałem, żeby to jakoś ładnie wyglądało. Wygląd tzw. "kibla domowej roboty" w grę nie wchodzi. poza tym prawdopodobnie przed końcem roku rozbuduję to o drugiego GX2.

 

Co do wyeksponowania to chodziło mi dokładnie o mój komp. Już przy tym 1 GX2 i karcie muzycznej jest trudno o miejsce w moim towerze. Ale jeszcze pozerkam w galerii. Jakbyście mieli jeszcze jakieś pomysły odnośnie mojego projektu WC, który mam zamiar już za ok. 2 tyg zrealizować, a w szczególności tego reza, to chętnie ich wysłucham. W końcu jesteście w tym temacie głębiej niż ja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...