Skocz do zawartości
Goto

Monitor 22 Cale Nec Czy Samsung?

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż zbliża się koniec roku szkolnego i mam zamiar kupić sobie monitor 22 cale przeznaczony głównie do gier (75%) i zwykłego użytkowania takiego jak czytanie w internecie.

W oko wpadły mi modele

 

NEC 22" LCD AccuSync LCD22WMGX 1119zł - zewnętrznie wygląda ładnie; parametry tez niczego sobie tylko ze reakcja 5ms jest w GtG czy nie? No i czy NEC to dobra firma? Pytałem się trochę znajomych, ale opinia jest podzielona; jedni mówią ze są to dobre monitory głównie pod gry; drudzy że tani i kiepski sprzęt. Jaka jest wasza opina o tej firmie

 

Samsung 22" LCD SM 226BW 999zł - parametry teoretycznie ładniejsze niż w powyższym NECu, ale cyferki nie zawsze odzwierciedlają jakość (przy kupowaniu nowego PC dość boleśnie się o tym dowiedziałem). Czas reakcji 2ms ale w GtG co daje jakieś realna 10ms. Do zakupu monitora skłania mnie także dużo dobrych opinii internautów.

 

Samsung 22" LCD SM T220 1249 zł - najlepszy parametrami i najdroższy; ale trochę obszerny; bo o 15 cm szerszy od NECa; parametry najlepsze. Choć jest to chyba jednak spowodowane naciąganiem an kontrast dynamiczny; który podobno jest "picem na wodę" i nie powoduje znacznych różnic. czas reakcji też jest podawane w GtG

 

Tutaj podaje link do porównania technicznego; i co do mniejszej plamki w T220 w zależności od sklepu i serwisu podawane są rożne wyniki - jeden taki jak tu i drugi, że wszystkie trzy monitory mają taką samą plamkę.

http://img234.imageshack.us/img234/5602/beztytuuqe9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ma dokladac? Nie wiem czemu nazywa sie T220HD jak HD nie obsluguje chyba, ze 1680x1050 mozna nazwac HD... :| Po za tym jaki jest sens dokladania do tunera TV, glosnikow i 2xHDMI? Wedlug mnie to lepiej miec te 300zl w kieszeni bo tyle srednio jest drozsza wersja HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ma dokladac? Nie wiem czemu nazywa sie T220HD jak HD nie obsluguje chyba, ze 1680x1050 mozna nazwac HD... :| Po za tym jaki jest sens dokladania do tunera TV, glosnikow i 2xHDMI? Wedlug mnie to lepiej miec te 300zl w kieszeni bo tyle srednio jest drozsza wersja HD.

witam ja właśnie też mam zamiar brac SM T220 albo BENQ 24" LCD G2400W http://www.agito.pl/powyzej_19/benq_24_lcd...352.327584.html

 

i nie wiem co wybrać :x

Edytowane przez rahH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie nec 22wmgx to super monitor godny polecenia mam takiego od kilku dni i jest świetny a co do samsunga mam uraz do tej firmy co od nich coś kupowałem to było to popsute albo wadliwe a z serwisu przyjeżdżało z tą samą usterką

to ja mam trochę inne doświadczenia .. mam CRT-ka samsunga .. i po 6 latach bezawaryjnego działania czas na zmianę ..

 

jeszcze wczoraj chciałem kopić l227 ale trochę głębiej poszperałem na necie (np czytałem w.w testy) a dodatkowo zobaczyłem te monitorki w MM i zmieniłem zdanie .. dzisiaj prawdopodobnie zamówie SM T220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Crt i przymierzam się pomału do zakupu LCD czytam i czytam i sam już nie wiem :/

Powiedzcie co sądzicie o tak zachwalanym Lenovo L220x, czy warto dokładać/w czym jest lepszy od monitorów za 800-900zł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał Samsunga, sam mam model 206BW od ponad roku i jestem z niego baaaardzo zadowolony. Więc po co przepłacać jak i tak nie zauważysz różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...