Skocz do zawartości
Trzelpy

Help! Nie Działa Ahci; Win Xp Prof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

 

Napiszę wszystko w logicznym porządku ;)

 

Przed instalacją Windowsa XP Profesional oczywiście F6 i instalacja sterów od Sata. Później instalacja systemu, instaluje także sterowniki mostka południowego. Resecik. Po włączeniu w biosie opcji AHCI zaraz przy próbie załadowania systemu robi się reset.

 

Nie mam pojęcia gdzie popełniam błąd. Wszystkie sterowniki najnowsze, bios także. System łyknął sterowniki z dyskietki, ale najwyraźniej nie działają. Kombinowałem ze sterownikami z płytki instalacyjnej, to samo.

 

Czy błąd może powodować fakt, że na drugiej partycji na dysku były jakieś dane?

Czy integracja sterów z instalatorem systemu przez nLite może coś pomóc?

 

Wieczorem spróbuje jeszcze z instalką XP Home.

 

Mostek południowy to oczywiście stary SB600. Dysk Samsung hd322hj.

 

Z góry dziękuje za wszelką możliwą pomoc, przepraszam modów jeśli temat jest nie tam gdzie trzeba lub już był ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Vistę tam nie ma tego problemu ,albo nowszą wersje Windows XP która zawiera pewną ograniczoną obsługę AHCI/SATA :wink:

Edytowane przez DarekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak:

 

1. Ustaw w biosie AHCI MODE

2. Przygotuj dyskietke ze sterownikami sata

3. Podczas instalacji WIndows XP wcisnij F6 - po pewnym czasie poprosi cie o lokalizacje sterownikow - jesli instalujesz Windows XP 32 bit to wybierasz AHCIX86 - jesli Windows XP 64bit to AHCIX64. Wybierasz tylko 1 sterownik zaleznie od systemu!

4. Instalacja idzie dalej, mozesz wyjac dyskietke, wszystko powinno dzialac...

 

Jesli chcesz korzystac z AHCI i Windows XP musisz przestawic tryb pracy SATA na AHCI przed instalacja i obstawiam ze tego nie zrobiles i dlatego masz problem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam, że tak późno odpisuje, ale zwyczajnie zapomniałem podziękować za pomoc.

Rzeczywiście, mój błąd i to lakoniczny. AHCI włącza się przed instalacją, a nie po. . .

Co ciekawe, to pomimo że moja instrukcja od płyty głównej omawia tą kwestię szeroko, to nijak z niej wyczytać, że taka kolejność ma być zachowana. Czasem rozwodzimy się nad szczegółami, a zapominamy o rzeczach podstawowych. . . ;)

Dziękuje za pomoc forumowiczom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...