Skocz do zawartości
Aniol83

Abit Ax78 - Problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym zaczerpnąć od Was informacji o błędach płyty. Zakupiłęm AX78 i działa on z konfiguracją:

Abit AX78, AMD 4850e (45W), 4x1 GB Patriot 800 (4,4,4,12), Asus nVidia 9600 Silent, Sound Blaster X-FI PCI-E.

 

Teraz tak po instalacji Win XP Sp2 32-bit wszystko działa jak powinno. Dokupiłem tuner Sat TechnoTrend USB S2-3650 i po podłączeniu przez USB obraz z tunera się tnie. Dokupiłem kontroler USB/FireWire na PCI i już działa ok. Coś jakby wykrywało złącze USB 1.1 a nie prędkość 2.0. Dziwne bo na innych płytach nie ma problemu. Jednak podłączając dysk USB mam transfer 27.5 MB/s czyli niby działa USB 2.0 to dlaczego taki konflikt z tunerem?

 

Poważniejszy problem to zawieszanie przy instalacji Visty SP1 x64. Nia mam pojęcia co się dzieje ale nie współpracuje z systemem. Przy instalacji zawiesza się dosłownie po 3 min na pierwszym tle z zielonym paskiem wgrywania systemu. Po którymś razie ruszy i zainstaluje. Jednak następnie uruchamianie to tak samo. Przy wgrywaniu wisi i tak uruchomi sie prawidłowo 1 na 10 razy. Co jest? Pamięć sprawdzona programem memtest i nawet przez Viste i ok. Jak już odpali to nie zawiesi tylko przy wgrywaniu. Płyta jest wadliwa czy czego się czepiać? Przy tyrybie awaryjnym ruszy zawsze. Miał kotś coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...