Skocz do zawartości
Nexis

Mega Wielki Problem Z Komputerem ! Pomocy ;(

Rekomendowane odpowiedzi

Błagam o pomoc. Zamontowałem wczoraj nową płyte główną w moim komputerze AsRock 4coredual. Podłączyłem wszystkie podzespoły (K. Graficzna Radeon X1300, 2 x 512 RAM DDR2, Procesor Intel Dual Core E2220). Następnie podpiąłem pozostałe kabelki zasilania itd. Problem pojawił się z kabelkami idącymi od przycisku power w komputerze, jest ich tam masa, nawet nie wiem dokładnie który do czego, W instrukcji płyty głównej jest schemat podłączania tych kabelków, robię wszystko według schematu i nic... ;( Może to wina zasilacza, ma on jakieś 350V lub 300V... nie wiem jestem załamany, boję się że płyta jest uszkodzona lub coś... Może pominąłem jakąś zworkę albo coś.... ;| Prosze o pomoc ! :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350W-pewnie ;-) podłącz tylko power SW,i Reset,w poziomie,lub zewrzyj powera małym śrubokręcikiem-po prostu dotknij te dwa piny

uprzedzili :lol2:

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350W-pewnie ;-) podłącz tylko power SW,i Reset,w poziomie,lub zewrzyj powera małym śrubokręcikiem-po prostu dotknij te dwa piny

uprzedzili :lol2:

 

No ale we wcześniejszym kompie Power działał, boję się że tego kompa nigdy nie załącze, może to być od uszkodzenia płyty lub od uszkodzonego proca? Wiem że panikuje ale tak długo czekałem na tego kompa a teraz takie coś...;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh

zrob zworke na 1 sec bo jak dluzej to komp sie wylaczy

odnosnie postu 4-skoro nie masz ochoty sprawdzic tego co ci napisalismy,to po co prosisz o pomoc na forum????????? :damage_wall:

Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pękaj nic sie nie stanie,a tam czasami nie ma dodatkowej wtyczki 12V?,takiej w kwadracie 4pinowej

Znaczy jest taka wtyczka jakaś dziwna co ma jedno wejście białe a jedno czarne takie szersze tak mała ona jest i jest jeszcze taka wtyczka czerwona ale to na dyski SATA2... help me ludzie! ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhh,masz tego mobasa ? jezeli tak to czy podpiąłeś na płycie w prawym górnym rogu od cpu ta wtyczke?4pin,i sprawdziłes te wcześniejsze sugestie?

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asr...pelny,id,44090/

A skąd <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tę wtyczkę?

 

PS> tak sprawdziełme nic to nie daje...

Edytowane przez Nexis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz wszystko jasne-bez tego komp nie ruszy.Najczęściej z zasilacza

 

Dzięki za pomoc, lecę sprawdzić do domu czy działa to ;).

 

Niestety, te 4 pinowe wejście jest już zajęte, jest tam podpięty kabel idący z zasilacza. Komputer nadal nie wstaje, tzn. nie włącza się :(. Teraz zastanawiam sie czy przyczyną nie jest procesor, być może Pentium E2220 2,4 Ghz nie działa poprawnie z płytą główną AsRock 4CoreDual- SATA2... jestem w kropce, nie wiem co robić boję się że coś jest zepsute.

 

Próbowałem także łączyć zworki PowerSw za pomocą śrubokręta niestety nic to nie daje... Jedynie zaświeciła mi się dioda od przycisku zasilania (podpinałem kabelki idące od przycisku zasilania na różne sposoby) ale komputer nadal nie działał. Wina także może leżeć w zbyt słabym zasilaczu (?) zasilacz ma 300W (230V).

 

Proszę o jakieś rady, jakiekolwiek, dziękuję i pozdrawiam. Być może wina to po prostu źle podpięte kabelki zasilania... Ehh.. Proszę napisać każdą prawdopodobną usterkę jaka mogła się zdarzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, problem rozwiązany. Tego posta pisze już z mojego nowego kompka :D. Problem tkwił w złym podłączeniu kabelków od przycisku zasilania, teraz wszystko gra i jest super ;). Dziękuję wszystkim i pozdrawiam :D.

Edytowane przez Nexis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...