Skocz do zawartości
emilsoon

Sieć Osiedlowa - Komp. Stacjonarny + Laptop (wifi)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w sieci osiedlowej i jestem podłączony kablem do komputera stacjonarnego. Kupiłem laptopa z wifi i chciałbym aby w nim też był internet właśnie przez wifi. I właśnie w tej sprawie mam kila pytań, mianowicie:

 

Gdy kupie router (jaki?) to podłącze do niego neta,z niego kablem do komp. stacjonarnego i przez wifi do laptopa.

 

Jaki mam kupić router tak około 150zł.

Będą działały 2 komputery jednocześnie? I jak będzie tylko jeden to prędkość cała będzie na 1 kompie czy jak już podzielony jest, to tak będzie..?

 

Laptop to: hp Compaq 6820s

 

prosze o odpowiedzi. Pozdrawiam!

(piszcie do mnie jak do chłopa, bo się nie znam na routerach i połączeniach sieciowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup D-Linka DWL624 tylko bez + w symbolu, net podłączysz po kablu w gniazdo WAN, jeżeli osiedlówka stosuje filtrowanie po MAC adresie to będziesz musiał kogoś poprosić o konfig routera, ewentualnie sam sie zagłębić w temat - prosta sprawa. Możesz podłączyć 4 kompy za routerem po kablu i 255 po WiFi, wszystko powinno działać bezproblemowo. Sygnał w zależności od potrzeb i ilości kompów będzie rozdzielany, czyli jak jeden komp nie zasysa nic to drugi leci na maxa. Miało być opis jak dla chłopa to jest.

Edytowane przez MTP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...