Skocz do zawartości
Daniel Wieszczycki

Problem Z 9800gx2

Rekomendowane odpowiedzi

Moja konfiguracja:

Asus Striker II Formula z najnowszym stabilnym biosem.

9800GX2 Gigabyte

Corsair 2x2Gb Dominator

Core2Duo 8400 3Ghz

Enermax 625

 

Vista Busines 32-bit albo XP Pro

 

Problem wygląda tak: zawsze, po krótkim czasie od załadowania Visty lub XP (bez różnicy), czasami po paru sekundach, czasami minutach, komputer się zawiesza. Bez żadnego błędu, po prostu pełny freeze. Na ekranie zostaje to, co się akurat wyświetlało.

 

Mam dwie 9800GX2 i przy obu jest tak samo. Stara 7600 działa bez problemu.

 

Występuje to tylko przy zainstalowanych (w praktyce dowolnych, przetestowałem już kilka wersji) sterownikach karty graficznej. W trybie awaryjnym się nie zawiesza.

Slot, w któym jest karta też nie ma znaczenia. W Biosie wszytsko na auto, ale z innymi ustawieniami eksperymentowałem bez rezultatu.

 

Jakies pomysły? Bo ja już nie mam żadnych. Testowałem tez na innym zasilaczu, ale efekt ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja:

Asus Striker II Formula z najnowszym stabilnym biosem.

9800GX2 Gigabyte

Corsair 2x2Gb Dominator

Core2Duo 8400 3Ghz

Enermax 625

 

Vista Busines 32-bit albo XP Pro

 

Problem wygląda tak: zawsze, po krótkim czasie od załadowania Visty lub XP (bez różnicy), czasami po paru sekundach, czasami minutach, komputer się zawiesza. Bez żadnego błędu, po prostu pełny freeze. Na ekranie zostaje to, co się akurat wyświetlało.

 

Mam dwie 9800GX2 i przy obu jest tak samo. Stara 7600 działa bez problemu.

 

Występuje to tylko przy zainstalowanych (w praktyce dowolnych, przetestowałem już kilka wersji) sterownikach karty graficznej. W trybie awaryjnym się nie zawiesza.

Slot, w któym jest karta też nie ma znaczenia. W Biosie wszytsko na auto, ale z innymi ustawieniami eksperymentowałem bez rezultatu.

 

Jakies pomysły? Bo ja już nie mam żadnych. Testowałem tez na innym zasilaczu, ale efekt ten sam.

 

Robiłeś jakieś oc procka?? Jeśli tak to próbowałeś odkręcić i na deafaultowych ustawieniach przetestować czy się zachowuje wszystko tak jak wyżej opisałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie wtyczki zasilające podpiete(6 pin, 8 pin) ? Jaki to dokładnie zasilacz enermaxa posiadasz i na jakim drugim zasilaczu testowałeś ? z tego co wiem to GX2 wymaga tych 40A na linii +12v, jeśli obie wtyczki zasilajace dobrze podłączone to może zasilacz ma jednak troche za słabą linię +12(choć wątpię)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie wtyczki zasilające podpiete(6 pin, 8 pin) ? Jaki to dokładnie zasilacz enermaxa posiadasz i na jakim drugim zasilaczu testowałeś ? z tego co wiem to GX2 wymaga tych 40A na linii +12v, jeśli obie wtyczki zasilajace dobrze podłączone to może zasilacz ma jednak troche za słabą linię +12(choć wątpię)

Zasilacz to Enermax Modu82+ 625W - ma 3 linie 12v po 25A, na całość 12v ma 600W i 50A.

Zasilacz ma specjalne dwa kable 8+6 pin, teoretycznie do podłączenia na raz 2 kart.

Sprawdzałem jeszcze na starym Taganie, który po połączeniu linii ma na 12v 40 A, czyli też powinno być OK.

Przecież tak naprawdę, to prawie żaden z zasilaczy nie ma 40 A na jednej linii. (może oprócz Corsair CMPSU-1000HXEU - 1000W).

A co mówić o konfiguracji 2x9800gx2

 

To się nie dzieje w stresie karty, ot po prostu, zaraz po wejściu do Win XP, w Viście czasami nawet jeszcze na screenie logowania.

Po odinstalowaniu sterowników, jest ok, co mnie najbardziej dziwi.

 

Próbowałem praktycznie wszystkich ostatnich wersji sterowników i efekt jest taki sam, więc to nie w driverach karty jest chyba problem.

 

Co do OC - to nie działa zarówno kiedy w Biosie jest wszystko na Auto, jak i na różnych ustawieniach. Podnosiłem napięcie pamięci, zmieniałem FSB, cuda na kiju.

Memtestem sprawdzałem pamięci - są OK.

 

Ale ja też generalnie stawiam albo na zasilanie, albo na coś z płytą, która się gryzie z kartami.

Chyba najtaniej na razie wyjdzie mi kupić jakąś następną płytę i przetestować, bo niestety nie mam od kogo pożyczyć, a w domu same starocie leżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zasilacz odpada, tak dla pewności, może spróbujesz wyjąć jedną kość ram i spróbować tylko z 2gb ? Ja mam/miałem coś bardzo podobnego, zakładałem nawet temat tutaj, komputer sie zawieszał w sensie zatrzymywało sie wszystko na parę sekund a potem reset bez bsod, podgląd zdarzeń pusty, zdarzało się to tylko losowo podczas wchodzenia do rivatunera (teraz podczas rzadkiego wchodzenia do rivatunera się to nie zdarza) u ciebie też to podobnie wygląda ? Ciężko uwierzyć, że to płyta bo masz jedną z najlepszych. A jakich sterowników próbowałeś, tylko tych oficjalnych ? może zainstaluj bety z guru3d ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć sprawdzona.

W konfiguracji 2x2Gb, 1x2Gb, 1x1Gb, 2x1Gb, różne banki, różne pamięci - nadal bez zmian.

Cuda na kiju wyprawiam żeby to zdiagnozować i nic :)

Jestem coraz bardziej zdesperowany. a jednocześnie coraz bardziej ciekawy, co tu nie działa.

 

Update. KArta działa jak powinna, gdy włożę ją do trzeciego slotu PCIE16. Jest wykrywana, instalują się sterowniki i widać ją w managerze jako dwie 9800gx2.

Jeżeli odinstaluję kartę i sterowniki, przełożę ją do pierwszego albo drugiego slotu - też jest wykrywana i się instaluj, ale się po chwili zawiesza.

 

Niestety, to chyba wskazuje na płytę główną jako winowajcę.

 

Poeksperymentuję jeszcze z BIOSami do płyty.

Edytowane przez Daniel Wieszczycki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no sytuacja nieciekawa znam to z autopsji, jak sa errory to przynajmniej można dość łatwo dojść co je powoduje a tutaj ciężko... to chyba zostają tylko dwie opcje i zależy, którą ci łatwiej zrobić czyli albo wymienić kartę na nową od tego lub innego producenta albo zmienić płytę. Jeśli komputer nowy to nie powinno być problemu a jak kupowałeś w jednym sklepie wszystko to możesz nawet spróbować zanieść i niech oni sprawdzą lub wymienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no sytuacja nieciekawa znam to z autopsji, jak sa errory to przynajmniej można dość łatwo dojść co je powoduje a tutaj ciężko... to chyba zostają tylko dwie opcje i zależy, którą ci łatwiej zrobić czyli albo wymienić kartę na nową od tego lub innego producenta albo zmienić płytę. Jeśli komputer nowy to nie powinno być problemu a jak kupowałeś w jednym sklepie wszystko to możesz nawet spróbować zanieść i niech oni sprawdzą lub wymienią.

Karty mam dwie - obie działają tak samo.

Będę zmieniał płytę, szkoda jej - fajna była :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy obie karty tych samych producentów ?:) wiem wiem czepiam się i na 99% inny producent nic nie zmieni ale kto wie... daj potem znać czy nowa płyta zmieniła sytuację.

 

btw. zazdroszcze takiego kompa jak twój ehh

Edytowane przez Football Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy obie karty tych samych producentów ?:) wiem wiem czepiam się i na 99% inny producent nic nie zmieni ale kto wie... daj potem znać czy nowa płyta zmieniła sytuację.

 

btw. zazdroszcze takiego kompa jak twój ehh

Zazdrościsz mi niedziałającego kompa? He he :)

Jak już go uruchomię, no to może...

 

Obie karty to Gigabyte - bo docelowo to ma być konfiguracja quad SLI.

 

W tej chwili jadę na 7800 GTX, 2x1G RAMu Patriot, AMD X2 4200. Tak sobie działa z Crysisem, Age of Conan czy Flight Simulatorem...

 

Jutro skombinuję nową płytę - pożegnam chyba Asusa, chociaż do tej pory wszystko na nim składałem i spróbuję EVGA. Co jak co, ale EVGA z Nvidią powinna współpracować wzorowo.

A jak to nie płyta, to będzie trzeba dalej kombinować.

Przetestowałem jeszcze na innym procesorze. Wyciągnąłem skądś Duo 6400, ale dalej się zawiesza.

Edytowane przez Daniel Wieszczycki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany poprzez zakup nowej płyty EVGA. To pierwszy raz, gdy płyta Asusa mnie zawiodła...

 

Sory za ot, ale mam tez tego gigabyte ale nie wiem jak regulowac obroty wentylatora. Caly czas jest 45% i sie grzeje z deczka.... Jak zwiekszyc oborty?

A obroty się regulują same. Karty są cicho, nawet w 3dmarku 06 się nie ruszyły.

Dopiero 3dmark Vantage dał im popalić i się rozkręciły.

Ale obroty zaczynają się regulować dopiero po zainstalowaniu sterowników. U mnie zainstalowałem 177.35 i działa.

 

Wynik 11.000 w Vantage :) Mocno ograniczony niepodkręconym procesorem.

Edytowane przez Daniel Wieszczycki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za ot, ale mam tez tego gigabyte ale nie wiem jak regulowac obroty wentylatora. Caly czas jest 45% i sie grzeje z deczka.... Jak zwiekszyc oborty?

 

Riva Tuner najlepiej, i dajesz 100% Fan w cieple dni jak grasz i masz spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiązany, a wiesz czy płyta była zepsuta czy po prostu jakaś niekompatybilność z 9800GX2 ? Tak czy inaczej wszystko działa więc nic tylko się cieszyć nowym kompem :)

Płyta raczej dobra. Testowałem ją z dwiema innymi kartami (fakt, nie GX2) i działa bez problemu.

Więc to raczej jakaś jednostkowa niekompatybilność z konkretnym modelem i pewnie od Gigabyte akurat.

 

Riva Tuner najlepiej, i dajesz 100% Fan w cieple dni jak grasz i masz spokój :)

Spokój? Przy wentylatorze w GX2 na 100% :)

Toż to warczy prawie jak odkurzacz i to starego typu :)

 

Heh, a ja mam dwie na raz... Już 3dmark Vantage je rozkręcił, jak będzie na Crysisie wolę nie myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...