Skocz do zawartości
radd

Po Zawieszeniu Winxp Występuje Błąd Odczytu Dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam kompa:

-SEAGATE ST3250410AS 250GB 7200 16MB SATA-II

-EVGA GeForce 8800GTS 320MB DDR3/320bit TV/DVI PCI-E

-DVD RW NEC AD-7173A-0S silver bulk DVD-RAM LabelFlash

-Obudowa TRACER Coral USB 400W PFC TRO-676 Eccono

-Zasilacz TAGAN 500W U26 "i-Xeye II Series"

-PATRIOT DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 CL5

-INTEL Core 2 Duo E4300 1.80 GHz

-EVGA 122-CK-NF66-T1 nVidia 650i ULTRA Socket 775

I mam dość duży problem mianowicie gdy system(WinXP Pro SP2/SP3) zawiesi się i konieczny jest "twardy reset" to po kliknięciu reset mam błąd odczytu dysku lub też błąd ładowania systemu operacyjnego, pomaga wtedy wyłączenie(odcięcie zasilania), odczekanie kliku minut i uruchomienie kompa w przeciwnym wypadku(Uruchomienie od razu) przeważnie występuje ten sam problem. Objawy są tym bardziej dziwne, że jeśli kliknę reset przy poprawnie działającym systemie(nie zawieszonym) to zrestartuje się poprawnie. Dodam jeszcze, że był wymieniony dysk(na Samsung HD250HJ) i Płyta Główna(na MSI P6N SLI V2)(komp na gwarancji) ale to nie pomogło. Proszę o pomoc

 

PS. W podglądzie zdarzeń mam: http://id.wklej.org/s/6548

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.czy masz listwe dobrej jakosci

Jak to sprawdzić?

2.sprawdz pod innym zasilaczem

Na necie znalazłem coś takiego:

Przy zastosowaniu resetu (który jest zwykłym zwarciem na układzie) jest efekt w postaci PRAWDOPODOBNIE reakcji systemu zabezpieczeń zasilacza - nie dopuszcza on do zwarcia i obniża napięcia na układach płyty - co z kolei przy rozruchu natychmiastowym powoduje brak prawidłowego zasilania płyty głównej i brak wystarczającego zasilania na przykład dla dysku.

Taki sam efekt byłby przy wadliwych układach stabilizujących napięcie wbudowanych w płytę główną - potrzebuje WIĘCEJ niż powinna brać i powoduje spadek mocy na inne urządzenia - dysk/kontroler płyty.

Pasowałoby, ale czy nie dałoby się wyłączyć tych zabezpieczeń zasiłki(nie bardzo mam możliwość sprawdzenia innego zasilacza)

wrzuc nowszy bios jesli wyzsze nie pomoze.

Na stronce producenta jest wersja 1.2 sprawdzałem programem CPU-Z i wykazał 1.2 więc mam najnowszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...