Skocz do zawartości
Mtech@13

Zasilacz W Cenie Ok. 200 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój obecny zasilacz ModeCom MC.350 niestety wykazuje braki jak podkręce procka mocniej przy równoczesnym podniesieniu napięcia. Czas więc kupic jakiś niezły zasilacz w cenie ok. 200 złociszy.

Co polecicie w tej cenie do mojego sprzętu - E2160@3,32 GHz/ GA-P31-DS3L/ A-Data 2x1GB 800MHZ EE/ MSI N9600GT OC/ ModeCom 350ATX 2.0 350W/ WinFast TV2000 XP Expert/ Samsung 200 GB i Seagate 60 GB/ Sound Blaster 5.1/ LG 4168b/ LG 227WT/CM Elite 330/ + 4x120mm. W planach zakup jeszcze jednego twardego 750 GB Samsung F1.

 

Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI ZA WSZELKIE SUGESTIE I POMOC! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba najlepszym wyborem w tej cenie jest Corsair 450VXEU - tylko uwazaj na swierszcza :) zreszta jak byk masz topic w przyklejonych na gorze "Jaki wybrac zasilacz". Proponuje przeczytac 1 strone i bedziesz wiedzial wszystko a nawet wiecej

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już, to dokładać do Corsaira CMPSU-520HXEU lub któregoś BeQuiet!.

A w czym jest lepszy Corsair CMPSU-520HXEU od Corsair CMPSU-550VXEU ATX 550W PFC?

 

 

Braki u MC-350 na tak mało prądożernym zestawie?? Że niby jak się one objawiają?

Po podkręceniu procka do 3,35 Ghz i podniesieniu napięcia do 1,46 w orthosie komp jest stabilny po 8 h katowania. Natomiast przy wejściu do 3dmarka05 albo do jakiejś gry następuje freeze ekranu albo ekran robi sie czarny a w końcu "blue screen" i reset. Zszedłem więc z taktowaniem procka do 3,0 ghz i napieciami do 1.32 V i problem zniknął. Karta też jest podkręcona. Wykoncypowałem sobie więc, że to może byc wina zasilacza - że nie jest odpowiednio stabilny itp. Chyba że się mylę i to nie zasilacz? - to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu :):).

Wtedy odpadnie mi zmiana zasiłki i zamiast niej kupie Accelero S1 do karty graficznej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomierz napięcia zasilacza w trakcie testów 3Dmarka za pomocą miernika. Jak będą w normie - to znaczy że jest ok i za zwiechy i resety odpowiada coś innego.

Różnica między 520HXEU i 550VXEU to odpinane kable i ciut cichszy wentylator w tym pierwszym (HX).

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym jest lepszy Corsair CMPSU-520HXEU od Corsair CMPSU-550VXEU ATX 550W PFC?

 

 

 

 

Po podkręceniu procka do 3,35 Ghz i podniesieniu napięcia do 1,46 w orthosie komp jest stabilny po 8 h katowania. Natomiast przy wejściu do 3dmarka05 albo do jakiejś gry następuje freeze ekranu albo ekran robi sie czarny a w końcu "blue screen" i reset. Zszedłem więc z taktowaniem procka do 3,0 ghz i napieciami do 1.32 V i problem zniknął. Karta też jest podkręcona. Wykoncypowałem sobie więc, że to może byc wina zasilacza - że nie jest odpowiednio stabilny itp. Chyba że się mylę i to nie zasilacz? - to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu :):).

Wtedy odpadnie mi zmiana zasiłki i zamiast niej kupie Accelero S1 do karty graficznej :).

To raczej nie jest wina zasilacza tylko braku napięcia dla CPU (to że jest stabilny w orthosie nie daje 100% pewności, pare razy zdarzyło mi się to samo, że procesor pracował pod obciązeniem stabilnie a w idle walil freezy). BTW, wyłączyłeś Speedstepa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest wina zasilacza tylko braku napięcia dla CPU (to że jest stabilny w orthosie nie daje 100% pewności, pare razy zdarzyło mi się to samo, że procesor pracował pod obciązeniem stabilnie a w idle walil freezy). BTW, wyłączyłeś Speedstepa?

Rozumiem że chodzi ci o wyłączenie EIST w Biosie - to wyłączone. A za brak napięcia dla CPU co odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie spróbowałem ustawić na 3,2 Ghz- 1,75 V - to samo - ładowanie sie gry i freeze. W dodatku przy resecie zgubiła sie plik Windy - config.sys - ale udało się go odzyskać :). Nic na razie chyba pozostane przy 3,0 Ghz na 1,32V - na takich ustawieniach hula bez problemu :).

 

A zasilacz narazie zostanie ModeCom MC 350 - jeszcze powinien troche wytrzymać - oprócz jeszcze jednego HD nie planuje większej rozbudowy - a tak jak pisałeś wcześniej to nie jest żaden prądożerny zestaw więc moja zasiłka powinna spokojnie podołać a 3 Ghz mi wystarczą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...