Skocz do zawartości
nuras_en

Stałe łącze I Access Point

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zostałem poproszony o "założenie" wi-fi. Na miejscu okazało się, że providerem internetu jest nie jakaś lokalna firma, która używa tandetnych routerów microcom (kablowy 4 miejsca). Pod ten router podłączony jest komputer. Ja zakupiłem D-LINK DI-524. Podpiąłem go po 2 wejście ustawiłem SSID, i hasło sieciowe. Laptop wykrywa mi tą sieć, ale nie ma internetu. To samo jak próbuję wejść przez komórkę (mam wi-fi) sieć znajduję ale przy próbie wejścia na jakąś stronę wyskakuję, info, że brama nie odpowiada.

Co robię źle? Byłem święcie przekonany, że takie samo podłączenie i konfiguracja wystarczy.

 

Co do tego internetu to udało mi się ustalić, że jest stałe IP jeżeli ma to jakieś znaczenie. Czy jest jakaś możliwość aby pozostałe wejścia w tym kablowy routerze były jakos poblokowane?

 

Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAC albo TTL..., jesteś w stanie zalogować się na ten router od providera ?

 

EDIT

 

W Dlinku podpiąłeś kabelek pod WAN czy LAN? Lepiej żeby był pod LAN (musisz wyłączyć DHCP na dlinku), wtedy nie będzie problemów z TTL... Oczywiście na wszelki wypadek sieciówce bezprzewodowej nadaj taki sam MAC jaki miała karta LAN. Musi działać.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAC albo TTL..., jesteś w stanie zalogować się na ten router od providera ?

 

EDIT

 

W Dlinku podpiąłeś kabelek pod WAN czy LAN? Lepiej żeby był pod LAN (wtedy musisz wyłączyć DHCP na dlinku), wtedy nie będzie problemów z TTL... Oczywiście na wszelki wypadek sieciówce bezprzewodowej nadaj taki sam MAC jaki miała karta LAN. Musi działać.

w D-linku pod WAN, ze względu na to iż ma on "podawać" internet dalej. Tak jestem w stanie zalogować sie na ten router od providera. Co proponujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz podpinać pod WAN... Spróbuj tak jak napisałem...

 

W tym routerze od providera adresy pobierane są przez DHCP, wpisywane statycznie ? Jest PPPoE ?

 

PS, najlepszym rozwiązaniem było by wyeliminowanie routera od providera, bo i po co Ci on ?

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz podpinać pod WAN... Spróbuj tak jak napisałem...

 

W tym routerze od providera adresy pobierane są przez DHCP, wpisywane statycznie ? Jest PPPoE ?

 

PS, najlepszym rozwiązaniem było by wyeliminowanie routera od providera, bo i po co Ci on ?

Tylko, że cała jego konfiguracja jest możliwa tylko w przypadku gdy odwiedzi mnie provider. Jak raz mi się zresetował router i byłem u niego po dane do konfiguracji to powiedział, że mi jako uzytkownikowi nawet nie wolno :blink: <_< . Jak są wpisywane to nie jestem w stanie tego teraz powiedzieć gdyż nie walczę z tym w domu.

 

podpiąć pod D-linka pod LAN -> router (microcom)?

i wtedy wyłączyć DHCP?

a co jeżeli jest PPPoE lub go nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już koniecznie chcesz zostawić tego microcoma, to PPPoE Cie nie interesuje. Tak, port LAN microcoma zepnij z portem LAN dlinka, wtedy uzyskasz czysty AP (bez "trybu" routera) i nie będzie problemu z TTL. Pamiętaj też o zmianie MAC karty WLAN.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już koniecznie chcesz zostawić tego microcoma, to PPPoE Cie nie interesuje. Tak, port LAN microcoma zepnij z portem LAN dlinka, wtedy uzyskasz czysty AP (bez "trybu" routera) i nie będzie problemu z TTL. Pamiętaj też o zmianie MAC karty WLAN.

I puści on internet dalej? Muszę sprawdzić. Kupilem taki AC (router kablowy) gdyż był tańszy od routera wi-fi a miałem ograniczone koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...