Skocz do zawartości
Walker3d

Odzysk Całej Partycji Na Dysku Zewnętrznym

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz mnie krew zaleje ....

Dysk Seagate Barracuda 7200 160 GB Model ST3160023A , z tylko jedną partycją , mam podłaczony poprzez USB do laptopa , no i jak na złośc , chyba rozsypała się partycja .

 

Pisze "chyba" ponieważ kilka dni wcześniej podłanczałem dysku kumpla i przy wyciąganiu taśmy rozerwałem wtyk . Taśma jak to w kieszeniach , bądz external drive enclosure jest krótka (5cm) i w sklepach równa się niemożliwym jej dostanie . Podpiąłem wiec dysk pod standardową taśme 80 pin/45cm , dysk jest poprawnie rozpoznawany przez system , jednak windows wmawia mi że dysk nie jest poprawnie sformatowany , nazwa woluminu również znikła i jest standardowo rozpoznawany jako dysk "F" :P

 

Nie mam pojęcia jak długośc kabla IDE przekłada się na funkcjonowanie całego dysku , przypomne że chodzi o zewnętrzna kieszeń podłączoną poprzez usb . Może z dyskiem wszystko jest ok tylko poprzez ten długi kabel IDE nie rozpoznaje woluminu ? :/

 

Jeśli jednak nie ma to żadnego znaczenia , i ta płytka drukowa która znajduje się wewnątrz kieszeni spokojnie radzi sobie z długimi przewodami to jakim oprogramowaniem moge odtworzyc właściwości partycji , bądz w ostateczności , przywrócic całą zawartośc dysku na dysk w laptopie . Jednak jest to jakieś 130 GB , zdjęc , filmików z moich ostatnich 5 lat życia i strasznie uciążliwe byłoby odtwarzanie wszystkiego .

 

ehhh ...

Edytowane przez Walker3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...