Skocz do zawartości
adamtypowy

usuniecie wiatraka w GA 7VAX

Rekomendowane odpowiedzi

Qrde, teraz jest tak:

Zworki na płycie wszystkie na AUTO.

W biosie wszystko AUTO, za wyjątkiem RAM, które jest na 166/333, tune performance - off

 

Ustawiam FSB programowo na 155 i podwyższam V Core na maxa i udało mi się dojść do 1950 MHz ale po restarcie kompa nie zawsze się ten program uruchamia. Jezeli sie nie uruchomi to klops - komp chodzi na 1677 MHz.

 

Jak inaczej zwiekszyc FSB?

 

Aktualne wyniki z Sandry:

 

1 ustawienia default

6247 MIPS

2520 MFLOPS

 

2 jak 1, ale Ram na 133/266

6870 MIPS

2766 MFLOPS

 

3 jak 1 ale pokręcone programowo do FSB 155 i CPU 1950MHz. Jak na razie rekord. Na razie nie ma mowy o burn-in w tym ustawieniu - na 100% sie zawiesi. Procek jest przy normalnej pracy i maks obrotach gorący, mostek jest ciepły ale ie gorący.

7290 MIPS

2922 MFLOPS

 

Co robić? Pliiz help. Ten komp jest taaaaki wolny! Potrzebuję więcej mocy do obróbki fotek. Może jakiś klaster zrobię? Mam 5 kompów (P100, C333, D 450, D750 i A2000Xp) i nie wiem czy np konwersja RAW do TIFF może pracować na klastrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razor i krokodyl......no to K.. co to jest? z czego to wynika? moze sandra cos zle analizuje?? na plytce mam np teraz 44 caly dzien pracuje komp procek 47 ..a wy? (no i 127 C non stop poweraux) ....skoro tak macie to chyba sie tym nie przejmowac no nie?

 

moze i zasilka, ...ale czemu 3 osoby tak maja?

 

rozgryze to i dam znac

 

pozdr.

adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna zbliż nos koło zasiłki, poniuchaj i się przekonasz czy ma to 127 stopni :) .Da sięwyczuć taki zapaszek spalenizny bo napewno by nie wytrzymała takiej temp.Albo sprawdż wszystko palcami na płycie czy jest gorące i też będziesz wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ..ale GA 7VAX w porownaniu z ECS 7S5A ...to poprostu NIEBO I ZIEMIA!!!!!!

z tymi samymi komponentami (pamieci 266).

poprostu tak fantastycznie stabilny komp ..no wierzyc mi sie nie chce ....moze przesadzam..alenaprawde ta przesiadka wydala mi sie doskonala ...!

 

 

jutro zmianiam wentka na radiator.

azsie boje ..nie chce tej stabilnosci zaszkodzic ....bo z doswiadczenia wiem ze zawszejak cos pogrzebie to cos sie chrzani ..choc nie powinno teoretycznie..:-)

 

 

pozdrawiam

 

adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc usunąłem wentylator z radiatora na NB i nie stwierdziłem podniesienia temperatury. Przy okazji zmieniłem mnożnik z 11 na 12 co spowodowało że mam AXP1700@2700 bez podnoszenia napiecia :) . Niedługo zamieszcze małe sprawozdanie okraszone zdjęciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam już w ogóle mętlik z tymi odczytami. Mam GA-7VA więc to to samo praktycznie co GA-7VAX.

 

Sandra 2003 :

Dołączona grafika

 

Motherboard Monitor 5 :

Dołączona grafika

Sesor1 to LM90 Remote. A według http://mbm.livewiredev.com/comp/gigabyte.html LM90 remote to wlasnie CPU. Te SISy950 mi wariuja i nie wiem tak naprawde ktore jest od czego. Gdzies znalazlem ze LM 90 Local to temp. wewnątrz budy (a nie samego mostka północnego).

 

Gigabajtowy Easy Tune 4 :

Dołączona grafika

 

I bądź tu mądry co jest od czego ? :roll: 8O :evil: :?: :?

Czy mój proc ma 25-31 stopni a w budzie jest od 35 do 50 (tak skacze) czy odwrotnie (wolę nie :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie wyciszylem dziewczynie kompa :P

GA-7VA / 1.7+@ fsb 166x11 /riva tnt2

 

sytuacja specyficzna poniewaz komp dziewczyny jak wiadomo duzo powera nie potrzebuje , zadne seti/prime nigdy na tym nie chodzi ;)

tylko od czasu do czasu jest potrzebny szybki proc do cadow i innych tego typu programow

proc chlodzony whisperrock na 1500 obrotow praktycznie nieslyszalny

tmp 40 stopni

z NB sciagnieta ta prykawka ;) , odrazu sie ciszej zrobilo , a NB praktycznie letni

najcieplejsza riva tnt2 , z malym fabrycznym radiatorkiem wielkosci 50% radiatora na NB , goraca ale juz chodzi tak 3 lata i jest spoko :P

maxtorek cichutki 80G

i cichy zasilacz FPS

i komp szybki ale cichy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace temp. proca. W sandrze pokazujze ze temp. CPU wynosi 46*C w biosie jest to natomiast 37-38*C(wiatrak cooler master non stop 4017rpm) skad ta roznica :?: . System temp (to chyba NB??) wynosi 48*C (to nie za dyzo ??).

 

BTW. napiszcie prosze jakie macie temp. procka bo nie wiem ktora temp jest dobra(chcialbym go podkrecic) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stacjonarnym kompie - MSI KT3 Ultra + Athlon 1800 zdjolem wyjacy wiatraczek juz ze 5mies temu i zalozylem zestaw Zalmana - temp + 2 stopnie, wszysko chodzi jak dawniej ale za to ciszej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie postu Pajacyka, u ktorego 1700@2400 ma 44*C (mam nadzieje ze to nie wc) wnioskuje, ze moj nie podkrecony proc ma 38*C a nie jak pokazuje to sndra 47*C :) .

 

 

A teraz lamerskie pytanie: jak zmienic na mojej plytce(GA 7VAX) fsb zeby bylo pow 165mhz(szukalem w instrukcji ale udalo mi sie je jedynie... zmiejszyc na 100mhz przy pomocy dipa SW1) prosze powiedzcie jak to zrobic :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja odlaczylem tylko zasilanie od wentyla ale go zostawilem na miejscu chodzi tak juz od 3 miesiecy :) a u mojego znajomego od prawie roku i nic sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...