Skocz do zawartości
panfranek

Nowa Płyta, Ram I Dyski I Artefakty Podczas Grania.

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem płyte Asus P5Q Deluxe, 2 dyski seagate i pamięci OCZ Reaper 800Mhz i wszystko było fajnie do póki nie zaczęły się problemy w grach. Gram na chwile obecną w 1 gre (World of Warcraft), która nie obciąża karty za bardzo a pojawiają mi się artefakty dość często. Karta nie jest już podkręcona, RAM i CPU są ale testowałem czy to samo się dzieje na defaultowych taktowaniach. Raczej wykluczam CPU/RAM bo Orthosem smażyłem CPU i nie wywala się, natomiast już ATI Tool wywala błędy w pierwszych 5 minutach. Co najdziwniejsze na starym GA-965P-DS3 tego problemu nie miałem a mam nową płytę od tygodnia. Myślałem że to wina windowsa - miałem przez chwile Viste i nie dało się w ogóle grać bo zawieszało się co chwilkę. Po zainstalowaniu win xp problem jest mniej widoczny ale nadal występuje, artefakty pojawiają się w różnej formie, czasem uszkodzonych tekstur czasem tymczasowych anomaliach na ekranie.

 

Pytanie brzmi: Czy może to być uszkodzone PCI-E na płycie głównej ? Czy ktoś miał coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdz dokladnie pamięci. Ale nie windowsowym softem tylko dosowym MEMTEST lub GOLDMEMORY. Juz mialem kilka przypadkow ze przez uwalony RAM sypalo sie tylko 3D a sam system był super stabilny.

 

Memtest86 potwierdził wyniki z Orthos'a. Test przeszedł stabilnie bez błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artefakty w grach 3D to przede wszystkim wina pamieci karty graficznej. Moze szlak je trafil. Odpal jakis program typu RivaTuner i zmniejsz taktowania pamieci karty nie wazne, ze domyslne. Przetestuj i daj znac. Bardzo dawno temu mialem podobna sytuacje. Kupilem Rive TNT2 Pro i okazalo sie, ze musialem obnizyc takty pamieci bo sypala artefaktami. Moze u Ciebie jest to samo.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artefakty w grach 3D to przede wszystkim wina pamieci karty graficznej. Moze szlak je trafil. Odpal jakis program typu RivaTuner i zmniejsz taktowania pamieci karty nie wazne, ze domyslne. Przetestuj i daj znac. Bardzo dawno temu mialem podobna sytuacje. Kupilem Rive TNT2 Pro i okazalo sie, ze musialem obnizyc takty pamieci bo sypala artefaktami. Moze u Ciebie jest to samo.

Tak wiem, arty to wina pamieci karty.

 

Tylko jaki jest sens w tym jak domyslne taktowania po prostu musza dzialac. Nawet jak obnize i zacznie dzialac znaczy ze karta jest walnieta i dam ja na gwarancje. Po prostu zastanawiam sie czy moze miec cos mb z tym wspolnego, odkad zmienilem plyte glowna zaczely sie problemy. Testowalem kompa na standardowych taktowaniach i dalej to samo, na win vista jeszcze gorzej niz na xp. Chce tylko pare dodatkowych rad zeby nie okazalo sie ze kupie nowa karte i bedzie to samo. Przetestuje na nizszych taktowaniach tak czy inaczej zeby miec ewentualnie podstawe do gwarancji.

 

[brak polskich znakow spowodowany angielskim kompem @ work]

 

[edit]

Z duzym opoznieniem ale w koncu naprawilem problem. Winowajca byly... pamieci RAM... a konkretnie 1 kosc. I co sie okazuje ? memtest nie wykrywa bledow w dualu, nawet nie sprawdzalem memtestem pojedynczych kosci tylko podlaczylem jedna i wlaczylem gre nastepnie alt-tab i czekam na efekt. Na jednej nic sie nie walilo a na drugiej odrazu cos bylo nie tak.

 

Kupilem za te same pieniadze wersje 1066 :P i smiga wszystko.... prawie wszystko bo mam juz posta z kolejnym problemem zalozonego... ale problem nie jest tak powazny jaki byl powyzej.

Edytowane przez panfranek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...