Skocz do zawartości
bociczek

Problem Z Podkrecaniem :|

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czego jak podkręce proca z 3.1ghz (wszystko działa) na 3.2ghz wyłącza mi sie explorer.exe a po ~10sek mam BSODa? V podniesione z 1.3 na 1.375, dla memek też o 0.1V wyżej. HT Link x3, memki ustawione tak, żeby nie przekraczały za wiele tych swoich 400mhz, bo jednak nie są to memki co OC. Jakiekolwiek pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może najzwyczajniej to jest maks ? [; +1Ghz na procesor + pewnie dość wysokie HTT to w sumie dość sporo jak na ten procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież nie jest powiedziane że podnoszenie napięcia daje nieskończone możliwości, istnieją fizyczne granice.

a różnica w wydajności między 3.1 a 3.2 będzie ledwie zauważalna.

 

-niepotrzebnie podnosisz napięcie na RAM

-nie podałeś wartości FSB - jaka ona jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było 3.2ghz to musze mieć HTT 290, Vdimm zmniejszylem, ale dalej to samo :/. A to że dovoltowanie nie daje nieograniczonych możliwości to wiem ;). http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=384518 Tyle mi się udało narazie max stable... Niestety u mnie w mobo (chyba) nie ma możliwości ustawienia dzielników na pamięci. Mam tylko możliwosć wybrania pomiędzy 400/533/667/800. Przy 400 i 533 płyta nie wstaje (3x długi pisk)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie w mobo (chyba) nie ma możliwości ustawienia dzielników na pamięci.

a wciskasz w biosie "Ctrl + F1 "? chodzi mi o te ukryte opcje w płytach GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Odpalasz Prime95 i robisz SmallFFTs - stress CPU -> tak godzine, dwie -> jak Ci sie wylozy to znaczy, ze za male napiecie proca, lub proc osiagnal swoj max

2) Odpalasz 2 instancje SuperPI 32M i testujesz -> wyskoczyl blad? - Pamieci za malo dowoltowane

3) Odpalasz ponownie Prime95 (ORTHOS czy cos pokrewnego) i robimy Blend - stress CPU and RAM. Jezeli opcja 1) i 2) jest OK, a wywalil tu blad, znaczy sie mostek północny. Dowoltowujemy.

 

To tak w skrocie. Powodzenia :) Przynajmniej powyzszy algorytm i kroki służą mi w moich procedurach testowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...