Skocz do zawartości
mattis

Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem a raczej kolega.Otóż graliśmy w jedną grę, zaniepokoiło nas przyśpieszanie co chwila coolerka na grafice.No to zajrzałem na temeperaturki i ujrzałem 85 stopni na grafice. Więc zwiększyłem obroty na 70%. Po chwili monitor się wyłączył . Po ponownym włączeniu komputera wszystko chodzi tylko monitor się nie załącza i słychać 1 długie i 3 krótkie piknięcia. co wskazywało by na ram ale po włożeniu innego ramu to samo. Co może być przyczyną?

 

Sory za pisownie ale szybko pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby całkiem padł ram to raczej byś nawet nie włączył PCta, uszkodziłeś grafikę a dokładnie -rdzeń

 

jeśli kartę masz na gwarancji to raczej nie powinno być problemu z przyjęciem do serwisu

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

1 długi i 3 krótkie wsazuje na uszkodzenie pamięci KARTY GRAFICZNEJ.

Napisz konfiguracje komputera, zresetuj bios i sprawdź na innej karcie graficznej. Potem pomyślimy dalej.

Spróbuj jeszcze wyjąć karte graficzną i włożyć spowrotem do slotu.

Edytowane przez markee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 długi i 3 krótkie wsazuje na uszkodzenie pamięci KARTY GRAFICZNEJ.

Napisz konfiguracje komputera, zresetuj bios i sprawdź na innej karcie graficznej. Potem pomyślimy dalej.

Spróbuj jeszcze wyjąć karte graficzną i włożyć spowrotem do slotu.

dokładnie, a co do piknięć to karta w ogóle nie odpowiada więc to raczej padł rdzeń, gdyby to pamięci zostały uszkodzone możliwe że obraz byłby wyświetlany z błędami

 

najlepiej wyciągnij kartę i wsadź inna- jak będzie poprawnie śmigać, ponownie zamontuj poprzednią

 

ps

napisz jeszcze jaka to karta

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

jak by padł rdzeń to by było 1 długi i 8 krótkich. heh

A jak by pamięci miały dawać artefakty to by nie było piknięć.

Swoją drogom IMO 85 stopni na rdzeniu dla karty graficznej to jeszcze nie tragedia.

Edytowane przez markee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by padł rdzeń to by było 1 długi i 8 krótkich. heh

dlaczego odnoszę się do sprawy rdzenia? .. .a no dlatego że z tego co można wyczytać problem był z chłodzeniem właśnie rdzenia, na te piknięcia nie ma co "patrzeć" Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

A dlaczego niema co patrzeć na piknięcia?

Jeszcze nie słyszałem żeby piknięcia prawdy niepowiedziały.

Swoją drigą miałek kilka takich sytuacji i wystarczyło wyczyśćić karte (obraz powracał).

Też jestem zdziwiony, że nie zobaczył podczas gry artefaktów i nagle pamięci miały by niedziałać. No ale poczekajmy na dalsze info od autora odnośnie sprzętu i OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wyciągniemy grafikę, nie było żadnych artefaktów, po prostu wszystko było tak jak trzeba tylko po zminimalizowaniu gry i włączeniu obrotów na 70% po 10 sekundach monitor się wyłączył.

 

 

A więc grafika została przełożona do komputera sprawnego i tamten sie nie uruchomił. No niby wszystko jasne ale grafika ze sprawnego komputera została przełożona do kompa kolegi i ten się nie włączył . Co to może byc??

 

 

ram jest sprawny na pewno

Edytowane przez mattis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wyciągniemy grafikę, nie było żadnych artefaktów, po prostu wszystko było tak jak trzeba tylko po zminimalizowaniu gry i włączeniu obrotów na 70% po 10 sekundach monitor się wyłączył.

 

 

A więc grafika została przełożona do komputera sprawnego i tamten sie nie uruchomił. No niby wszystko jasne ale grafika ze sprawnego komputera została przełożona do kompa kolegi i ten się nie włączył . Co to może byc??

 

 

ram jest sprawny na pewno

grafika zabojca ubija plyty glwone^^?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...