Skocz do zawartości
Maq4all

Komputer Niby Się Włącza, Jednak Na Nic Nie Reaguje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupiłem dzisiaj płytkę Asus M3A-H / HDMI oraz do tego procesor AMD X2 5200+ i pamięć OCZ 2gb 800mhz cl5.

I niestety coś te nowe nabytki nie są chodzić, otóż komp niby się uruchamia (wiatraki się krecą) jednak na monitorze ciemno (jest w trybie czuwania), a dysk chodź szumi to jednak nie chrobocze co by mogło wskazywać na odczyt z niego. Bzyczek przy starcie nie wydaje żadnych odgłosów (natomiast po wyciągnięciu ramu sygnalizuje błąd pamięci).

Zestawik podpinałem do Chieftecka GPS 400, oczywiście do płyty zasilanie 20+4pin oraz osobne 4pin dla procka. Dodam że zasiłka pracuje bezproblemowo w innej konfiguracji, próbowałem także ze sprawną zasiłką Silver Power 350wat, efekt niestety taki sam.

Co do monitora to podpinałem go do zintegrowanej grafy na płycie poprzez złącze d-sub, próbowałem też odpalić go z karty S3 Virge na PCI (sprawna) jednak także to samo się dzieje. Niestety w tej sekundzie nie dysponuję żadną kartą PCI-E.

 

Oprócz tego resetowałem pare razy bios zworką, próbowałem także zamontować ponownie proca ale bez efektu, żonglowałem tym nowym ramem.

Ma ktoś może jakąś koncepcje co może być nie tak?

 

Pamięć teoretycznie powinna być sprawna ponieważ OCZ twierdzi że każdy moduł z mojej serii jest ręcznie testowany, jednak różnie z tym może być :]

 

Póżniej uzyskam dostęp do innego działającego zestawu na am2 i wtedy potstuję osobno te komponenty, jednak liczę na was że pomożecie wcześniej ;]

 

Pozdrawiam,

Paweł Stecki

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

Oprócz tego resetowałem pare razy bios zworką, próbowałem także zamontować ponownie proca ale bez efektu, żonglowałem tym nowym ramem.

Ma ktoś może jakąś koncepcje co może być nie tak?

...

Baterię lepiej wyjąć na wszelki wypadek bo sama zworka to często za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak winowajcą okazała się wadliwa kość ramu bo inne pamięci w tej samej konfiguracji działają bez problemu, a ta pamięć na innej płycie powoduje podobne objawy. Dodam że to był pojedyńczy moduł. Ale dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...