Skocz do zawartości
ddmar

Toshiba A100 A Zatrzymywanie Się Na Biosie..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Znajomy przywlókł do mnie Toshibe A100 coby postawić mu system i wkońcu partycje (jechał na 80gb systemowej, sic!). Wszystko jest ok poza jednym małym szczegółem: lapek przy włączaniu (w momencie gdy pisze press F2 for... i press F12 for..) zatrzymuje się na ok. 3/4 tego paska postępu i bardzo rzadko rusza dalej. Jeśli dośc wcześnie wciśnie się F2, a potem wyjdzie z biosu bez zapisywania zmian, to się włączy normalnie i bez problemów. Moje podejrzenia padają na dysk. Czy słusznie? Przy przerzucaniu plików między patrycjami miałem kilka błędów CRC, SMART juz nie wygląda tak jak powinien.. Ale czy może to być powód takowych dziwnych zdarzeń? Mam nadzieje, że wyraziłem się jasno;) Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddmar, czy w czasie uruchamiania kompa podpiete masz jakies dyski zewnetrzne? Chodzi mi zarowno o USB jak i FireWire. Jesli tak to odlacz pojedynczo i sprawdzaj przy kazdym. Z nie wiadomych mi przyczyn moja Toska A100 nie radzila sobie z dyskiem podpietym pod FW. Pomoglo przerzucenie na USB.

 

Sprobuj przywrocic tez ustawienia fabryczne BIOSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Griszman, czasami staje tak jak mówisz i rusza, ale często także staje na ok 3/4 i stoi, pomaga tylko wyłączenie i włączenie lapka.

 

CosmiChild, fabryczne juz przywracałem, nie ma podłączanych zadnych dysków zew:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...