Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zepsuły mi się głośniki a że mam dobry radiomagnetofon z dobrymi głośnikami chciałbym w ten sam sposób(przez dwa czincze,prawy oraz lewy) połaczyć komputer z radiomagnetofonem aby uzywać go w zastępstwie głośników dopuki nie uzbieram na nowe. Komputer jest uziemiony(gniazdko z bolcem)natomiast radiomagnetofon nie bo jego wtyczka nie ma otworu na bolec.

 

nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, czy to wogóle jest bezpieczne dla sprzętu.

 

Tyle że słyszałem że jak naprzykład podłacza się telewizor do komputera to z powodu róźnicy napięć, zgromadzonych ładunków elektrycznych może dojść do uszkodzenia któregoś z urządzeń. Jak to jest w przypadku radiomagnetofonu podłaczonego do komputera? Czy można spokojnie podłączyć tak i nic się nie uszkodzi?

 

ps. nie wiem czy nie lepiej pasowałoby by do działu elktronika, jak tak to przenieście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączanie jak do każdego innego urządzenia. Twoje głosniki też pewnie nie miały uziemienia. Sprzęt audio też zazwyczaj nie ma wtyczek z uziemieniem, telewizory również, więc nie wiem w czym kłopot. :>

Edytowane przez truman20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączony komputer do takiego starego radiomagnetofonu - wtyczki jak i u ciebie (chyba zawsze są takie... chyba, że się z ałdiofilskich sieciówek korzysta) i nie ma żadnych problemów ;) Śmiało możesz podłączać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...