Skocz do zawartości
miver

Sterowniki Ati - Artefakty

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki pewien problem ze sterownikami do karty graficznej. Może ktoś z forumowiczów będzie wiedział jak temu zaradzić.

 

No więc tak. W rFactorze, głównie w menu już po podłączeniu do servera (czyli np. ustawienia setupu) strasznie wywala mi artefakty, da się grać i robić wszystko ale jest to piekielnie denerwujące.

 

Po drugie kiedy zminimalizuję rFactora to nie zawsze da się on odminimalizować. Trzeba wtedy wyłączyć go z menadżera zadań usuwając proces rfactor.exe. Ta sytuacja najczęściej zdarza się kiedy włączam/wyłączam inne programy kiedy rF jest zminimalizowany.

 

Czy ktoś wie co na to poradzić? Obydwa problemy są na Catalystach 8.6 i 8.5. Omega u mnie nie działa, jakiś błąd jest.

 

Sprzęt:

 

Abit KN9

Athlon X2 3600+

1GB RAM Goodram 677Mhz

Palit Radeon HD 2600 XT Sonic

WD 320GB

 

żadna część nie jest podkręcona, w szczególności karta graficzna, która została wczoraj kupiona jako nowa w sklepie. Uciekłem od blue screenów z nVidii do artefaktów z ATI :/ No nie...

 

Aha, RAM nie jest uszkodzony, testowałem Memtestem kilka godzin.

Jestem po formacie Windowsa więc to nie to.

Sterowniki do karty graficznej instalowałem oczywiście po usunięciu śmieci programem Driver Cleaner 3.

 

Pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pewien problem ze sterownikami do karty graficznej. Może ktoś z forumowiczów będzie wiedział jak temu zaradzić.

 

No więc tak. W rFactorze, głównie w menu już po podłączeniu do servera (czyli np. ustawienia setupu) strasznie wywala mi artefakty, da się grać i robić wszystko ale jest to piekielnie denerwujące.

 

Po drugie kiedy zminimalizuję rFactora to nie zawsze da się on odminimalizować. Trzeba wtedy wyłączyć go z menadżera zadań usuwając proces rfactor.exe. Ta sytuacja najczęściej zdarza się kiedy włączam/wyłączam inne programy kiedy rF jest zminimalizowany.

 

Czy ktoś wie co na to poradzić? Obydwa problemy są na Catalystach 8.6 i 8.5. Omega u mnie nie działa, jakiś błąd jest.

 

Sprzęt:

 

Abit KN9

Athlon X2 3600+

1GB RAM Goodram 677Mhz

Palit Radeon HD 2600 XT Sonic

WD 320GB

 

żadna część nie jest podkręcona, w szczególności karta graficzna, która została wczoraj kupiona jako nowa w sklepie. Uciekłem od blue screenów z nVidii do artefaktów z ATI :/ No nie...

 

Aha, RAM nie jest uszkodzony, testowałem Memtestem kilka godzin.

Jestem po formacie Windowsa więc to nie to.

Sterowniki do karty graficznej instalowałem oczywiście po usunięciu śmieci programem Driver Cleaner 3.

 

Pomocy!

Po pierwsze nie napisałeś czy masz pci-e czy agp, bo niektórzy mogą się nie domyśleć,no ale wiem że masz pci-e więc tak źle nie jest bo 2600 xt na agp podobno sprawia straszne problemy użytkownikom,no ale Twój przypadek jest inny.

Moim zdaniem mogą być 3 możliwości:

1)Myślę że to może być wina przegrzewania się GPU,sprawdź temperatury(najlepiej wszystkich podzespołów)...Może też się tak zdarzyć że inna część również się grzeje.masz jakieś wentylatory w obudowie?przydałby się chociaż jakiś wyciągający ciepłe powietrze z tyłu...daj znać jak sytuacja stoi

2)Po Drugie: po prostu dostałeś już uszkodzoną kartę więc pozostałoby tylko oddanie na gwarancję

3)Rfactor nie lubi Twojego sprzętu i stąd te arty.sprawdź w innych grach również żeby zobaczyć czy w innych też są problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w innych grach nie ma problemów (S.T.A.L.K.E.R) tylko wydajnośc jest gorsza niż na starej Galaxy 7600GS O_o - szok...

temp. GPU w stresie nie przekracza i nie dochodzi do 70*C.

mam jednego revolteca 92mm z tyłu obudowy.

 

karta tak jak zgadłeś PCI-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...