Skocz do zawartości
bodek

Jak Zawodowac Striker Ii Extreme ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zanosze sie z zamiarem przejscia na WC lecz szczeze mowiac jestem zielony jak kolor grafy ktorych uzywam"zielony".Chcialbym o ile to jest mozliwe naprawde cos co zaprowadzi cisze w mojej obudowie przy jednoczesnyù obnizeniu temperatury. W OC bawie sie raczej okazjonalnie lecz biore tez to pod uwage ze chcialbym czasami cos powyciskac z budy tym bardziej ze zamiezam zrobic 3 way sli w niedlugim czasie.Wiec zaczne moze od tego co juz mam:

1. procek to QX 9650 extreme.

2. Karta Glowna Striker II extreme ktora ma juz przygotowany blok na chipsecie

3. Karta graficzna GTX 280, tu sie zastanawiam nad tym czy tez to wodowac bo jak w przyszlosci trzy karty to chyba wydajny system musi byc zeby to pociagnal.

4. Obudowa thermatalke bardzo duza wersja armor.

Tak ze oczekuje na podpowiedzi czy wodowac tylko proca i plyte glowna ,czy pojsc dalej i i zawodowac wszystko???.Dzieki za pomoc w doborze systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile masz kasy i na jak powaznie chccesz sie w to bawic.

Ale jak szalec to szalec.

Jesli wszystko to najlepiej jeden obieg na mobo+proc a drugi na grafiki.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po konfiguracji to widze ze kasy nie brak :)

poki co zwodowac wszystko w jednym obiegu, pozniej z czasm jak zalozysz 3sli to wtedy oddzielny uklad dla samych kart.

nie ma chyba sensu wodowac teraz proca i plyty nie ruszajac grafy, tym gardziej ze jest chyba ona dosyc glosna i niezle sie grzeje :D

przy OC jeszcze bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 loop dla QX i śmieci typu nb sb mosy

2 loop dla FC na gpu

 

każdy loop z Thermochilla i Lainga z topem EK

bloki każdy EK poza CPu który będzie na D-teku :D

więcej wiedzieć na razie nie musisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt dwoch ukladow:

2x laing - 440

2xtop - 160

2xmicrores - 180

d-tek - 244

nb - 135

sb - 135

mosfet 135

grafiki- 369x3

złaczki weze - zalezy jakie od 70 do 400

feser 2L - 100

6x wentyl 120 - od 180 w gore

 

2880 minium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,ledwie zdazylem wyskoczyc z dzieciakami do parku a tu juz nadeszle pierwsze zastepy pomocy,super.Dzieki za szybka reakcje.Ok zebym tak wszystko jeszcze rozumial to by bylo calkiem ok.Tonie jest tak ze sie z kaska nie licze,tyle ze wole wydac wiecej na cos dobrego jak mam wyzucac mniejsze pieniedze w bloto i byc nie zadowolonym.Valdi jakbys mu mi te skroty rozszezyc lub jeszcze jakies linki lub foty ,bym byl wdzieczny.Jezeli chodzi o grafe to w porownaniu do 9800 Gx 2 jest bardzo cicha i sie nie grzeje,fakt ze przy obciazeniu podczas gry jak crysis temp, rosnie ale to chyba normalne.Tak ze moze jna poczatek cos na proca i plyte glowna lecz z mozliwascia rozbudowania w przyszlosci.Kazda uwage biore jaka cenna,dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek to kup blok na grafike oraz na cpu

Na grafike w zależności od karty najlepiej kupić coś firmy EK

Na procesor D-tek Fuzion v2

Chłodnica Thermochill

Wentylatory wg uznania

Pompka Laing DDC 1-t

Top do Pompki EK 1/4"

Węże wg uznania

Rezerwuar EK bądź Swiftech

To masz opis tego samego co powyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzieki teraz jest juz napewno czytelniej,bynajmniej dla kogos takiego jak ja.Co mozecie powiedziec jeszcze o kwestii komfort tego rozwiazania,tzn.jak przejscie na wode odniesie sie w stosunku do obnizenia temperatur gdzie i tak nie sa jakies dramatyczne"tak mysle" ale przede wszystkim chalas,czy bedzie go mniej .Wiadomo ze na chlodnice trzeba dac wiatraki mam np. wiatraczki ze stajni Noctua-12 ktore sa bardzo ciche .Czy mozna bedzie je wykorzystac do chlodnicy ???.Dzieki za porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te Noctuy to S12 czy P12. ( 7 czy 9 łopatek ;) ) ale imho spokojnie mozesz je wykorzystac. Co do P12 jestem pewien to do S12 juz mniej bo w ktoryms tescie tego wentyla ( linka niestety nie mam ) bylo napisane ze sie nie nadaja na chlodnice, choc ja takowe dwie noctuy mialem na chlodnicy i smigalo :) w kazdym badz razie jezeli masz wentyle to jak najbardziej mozesz ich uzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Noctuy to sa jednak S-12,ale nie problem zmienic na cos o wiele wydajnieszego ale pod warunkiem ze nie beda glosniejsze.

 

Moze jest gdzies jakies ciekawe miejsce z fotkami system juz zawodowanych:jak to rozmiescic ,rozne rozwiazania =rozne mozliwosci,a jak to sie ma pozniej jezeli o ulozenie przewodow ???.Moze przez takie zdjecia cos by mi sie nasunelo do glowki jak to zlozyc.Dzieki.

 

 

moze jakies podstawowe schematy jak to ma wogule maszerowac ???Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jest gdzies jakies ciekawe miejsce z fotkami system juz zawodowanych:jak to rozmiescic ,rozne rozwiazania =rozne mozliwosci,a jak to sie ma pozniej jezeli o ulozenie przewodow ???.Moze przez takie zdjecia cos by mi sie nasunelo do glowki jak to zlozyc.Dzieki.

looknij na sygnature Arniego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Noctuy to sa jednak S-12,ale nie problem zmienic na cos o wiele wydajnieszego ale pod warunkiem ze nie beda glosniejsze.

 

Moze jest gdzies jakies ciekawe miejsce z fotkami system juz zawodowanych:jak to rozmiescic ,rozne rozwiazania =rozne mozliwosci,a jak to sie ma pozniej jezeli o ulozenie przewodow ???.Moze przez takie zdjecia cos by mi sie nasunelo do glowki jak to zlozyc.Dzieki.

 

 

moze jakies podstawowe schematy jak to ma wogule maszerowac ???Dzieki.

Tu masz bardzo obszerny temat wrecz skarbnica rozwiazan WC/LC roznych userow KLIK

 

 

Temat od konca gdyz jest najbardziej aktualny. Milej lektury :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub/i na temat galeria wc i TUTAJ ( galeria LC na XS )

 

Wracajac jeszcze do wentylkow to jezeli chodzi o najcichsze to Xthermale, ale w tym przypadku milczenie jest kosztem wydajnosci. wiec sugerowalbym moze Noiseblockery, a moze Noctue P12 :) Warto tez przejzec watek poswiecony wentylom 120mm.

 

edyta:

mib byles szybszy ;P

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem juz bliski zakupienia zestawu .W sklepie w ktorym to wezme zasiegnelem tez porady no i gosciu polecil mi pompe swiftech mcp 655-1200L,D-tek V2 na procka, Radiateur XSPC RS 360 na trzy wentyle,

Podklad pod radiareur Swiftech mcb-120 revision 2, zbiorniczek XSPC do zamontowania w 5.25" no i do tego wezme jeszcze blocek na grafe AquaGraFX GTX 280.troche rurek zlaczek no i chyba sie pobawie w podlaczanie a nigdy tego nie robilem tak ze nie wiem jakie beda efekty.Pozdrawiam i jak macie jakie wskazowki co do moiego wyboru to chetnie wyslucham porad,Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...