Skocz do zawartości
21szpak

Prosze O Pomoc W Wyborze Routera Z Modem Adsl I Ap (stabilnosc)

Rekomendowane odpowiedzi

Podział pasma - to co jest w pentku:

ograniczenie max. transferu (kb/s) - działa,

gwarancja minimalnego transferu - wygląda że działa

wysoki priorytet dla danego portu / komunikacji -> wygląda, że działa.

ALE mam możliwość sprawdzenia tego przy aż 3 kompach, więc nic rewelacyjnego. Do dużej sieci na pewno się nie nada, jest to raczej alternatywa dla programów typu netlimiter. Tak w zasadzie to takie zarządzanie nie jest mi potrzebne, ale wolę takie, niż nie mieć żadnego (Edimax AR-7084gA).

 

A przy okazji - czy RIP ma sens dla sieci wewnętrznej ?? W pentku jest oddzielnie ustawienie dla WAN i LAN.

Dla WAN - nie obsługiwane - nie ma sensu.

A dla LAN ?? Skoro jest to jedyny router to chyba może być wyłączone - nie ma 2-go routera do "dogadywania się".

 

Co do MTU -> "standardowo" było 1472, gdzieś wyczytałem, że dla neo jest 1492, więc zmieniłem. Ale np Edimax miał konkretnie "0" i działało.

W ogóle Edimax zrobił na mnie pozytywne wrażenie, gdyby chociaż miał QoS na kształt tego w WAG200. Niestety nie miał.

 

Pytanie - istotne !!

Czy w Wag200 można ustawić tablicę statycznych adresów w LAN ?? Czyli np:

IP - 192.168.1.2 dla MAC 11:ww:xx:dd:22

IP - 192.168.1.4 dla MAC 22:33:44:ff:oo

.......

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalił mi się modem do neostrady 2 Mb/s i chciałbym sobie kupić jakiś konkretny.Nie będę dzielił łącza na inne komputery ani nic kombinował.Zależy mi na stablinej pracy i łatwości konfiguracji.Co byście mi polecili w cenie ok. 300zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać. Padło i na mnie z zakupem routera i polecają mi Linksys WAG200. Czy w ogóle są różnice między takim WAG200 a WAG200G-EU czy to w sumie to samo? Poza tym zgaduję, że problemem jest antena w nim na stałe umocowana.,. Ale to chyba tylko w przypadku, gdybym chciał ją zmieniać? Na to mi się raczej nie zanosi, bo jak sądzę sprzęt da radę dostarczyć sygnał po 3-piętrowej chałupie stojąc na środkowym piętrze...

Generalnie jestem noob i zależy mi, aby sprzęt nie sprawiał za często problemów. No i aby dało się nim w miarę uporządkować łącze, a nie jak obecnie mam w osiedlówce, że jeden komp może zająć całe łącze a dla reszty zgon. Czy ów Linksys tu sprosta mym wygórowanym wymaganiom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...